1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 серпня 2023 р. № 978
Київ
Деякі питання реалізації Закону України "Про державну реєстрацію геномної інформації людини"
Відповідно до частини четвертої статті 5, частини восьмої статті 6, частини третьої статті 12, частини третьої статті 14 Закону України "Про державну реєстрацію геномної інформації людини" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок проведення обов’язкової державної реєстрації геномної інформації людини;
Порядок проведення добровільної державної реєстрації геномної інформації людини.
2. Установити, що відбір біологічного матеріалу в осіб, геномна інформація яких підлягає обов’язковій державній реєстрації і які на момент набрання чинності цією постановою перебувають у відповідних закладах та установах або на обліку уповноваженого органу з питань пробації, а також направлення на молекулярно-генетичну експертизу (дослідження) відібраного біологічного матеріалу таких осіб здійснюються відповідно до Порядку проведення обов’язкової державної реєстрації геномної інформації людини, затвердженого цією постановою, не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня набрання чинності цією постановою.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 8, 22, абзацу четвертого пункту 27 та абзацу четвертого пункту 36 Порядку проведення обов’язкової державної реєстрації геномної інформації людини, затвердженого цією постановою, які набирають чинності з 6 лютого 2024 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 29


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2023 р. № 978
ПОРЯДОК
проведення обов’язкової державної реєстрації геномної інформації людини
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення обов’язкової державної реєстрації геномної інформації людини.
2.Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
реєстраційна картка відбору - документ, що формується уповноваженою особою в електронній (за наявності технічної можливості) та/або в паперовій формі під час відбору біологічного матеріалу та містить відомості, визначені цим Порядком;
реєстраційний запис - об’єкт реєстрації, що містить відомості, визначені Законом України "Про державну реєстрацію геномної інформації людини" (далі - Закон), та сформований програмними засобами ведення Електронного реєстру геномної інформації людини (далі - Електронний реєстр).
Терміни "абетково-цифровий код", "біологічний матеріал", "відбір біологічного матеріалу", "геномна інформація людини", "Електронний реєстр геномної інформації людини", "молекулярно-генетична експертиза (дослідження)", "реєстраційна картка" вживаються у значенні, наведеному у Законі, термін "персональні дані" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про захист персональних даних", термін "військовополонені" вживається у значенні, наведеному в Порядку тримання військовополонених, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2022 р. № 413 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 31, ст. 1649).
Відбір біологічного матеріалу та направлення його на молекулярно-генетичну експертизу (дослідження)
3. Відбір біологічного матеріалу здійснюється із застосуванням засобів (систем) для відбору біологічних зразків відповідно до інструкції виробника.
Засоби (системи) для відбору біологічних зразків повинні відповідати національному стандарту ДСТУ ISO 18385:2019 "Мінімізація ризику забруднення продукції, використовуваної для збирання, зберігання, аналізування біологічного матеріалу в криміналістичних цілях, ДНК людини".
4. Відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, у разі, коли результати експертизи (дослідження) можуть бути використані для забезпечення завдань кримінального провадження, здійснюється згідно із статтею 242 Кримінального процесуального кодексу України.
Під час відбору біологічного матеріалу уповноваженою особою органу досудового розслідування формується реєстраційна картка відбору в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 1.
У разі коли під час досудового розслідування, судового провадження або після набрання обвинувальним вироком суду законної сили, винесення рішення суду про застосування примусових заходів медичного характеру в особи було здійснено відбір біологічного матеріалу, паперова копія реєстраційної картки відбору додається до документів, що супроводжують підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або особу, щодо якої застосовано примусові заходи медичного характеру.
5. У разі коли особу, якій повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, затримано або до неї застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб здійснюється під час прибуття таких осіб до ізолятора тимчасового тримання або слідчого ізолятора уповноваженими особами цих установ.
Під час відбору біологічного матеріалу уповноваженою особою ізолятора тимчасового тримання або слідчого ізолятора формується реєстраційна картка відбору в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 1.
6. Відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб, стосовно яких обвинувальний акт у кримінальних провадженнях щодо вчинення умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку передано до суду та стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, здійснюється під час прибуття таких осіб до слідчого ізолятора уповноваженою особою цієї установи.
Під час відбору біологічного матеріалу уповноваженою особою слідчого ізолятора формується реєстраційна картка відбору в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 1.
7. Відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу в осіб, які вчинили суспільно небезпечні діяння або злочини проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку та до яких за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру, здійснюється під час прибуття таких осіб до закладу з надання психіатричної допомоги уповноваженою особою цього закладу.
Під час відбору біологічного матеріалу уповноваженою особою закладу з надання психіатричної допомоги формується реєстраційна картка відбору в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 2.
Абетково-цифровий код реєстраційної картки відбору дублюється на упакуванні та супровідному листі до суб’єкта, до компетенції якого відповідно до законодавства належить проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) (далі - суб’єкт проведення досліджень).
8. Відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу в осіб, засуджених за вчинення умисних злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, здійснюється під час прибуття таких осіб до установ виконання покарань, слідчих ізоляторів або органів з питань пробації уповноваженою особою цього органу (установи).
Під час відбору біологічного матеріалу уповноваженою особою установи виконання покарань, слідчого ізолятора або органу з питань пробації формується реєстраційна картка відбору в електронній (за наявності технічної можливості) та/або в паперовій формі згідно з додатком 2.
Абетково-цифровий код реєстраційної картки відбору дублюється на упакуванні та супровідному листі до суб’єкта проведення досліджень.
9. Відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу в осіб, які нездатні через стан здоров’я, вік або інші обставини повідомити інформацію про себе, здійснюється під час прибуття таких осіб до закладу охорони здоров’я чи іншої установи (підрозділу Національної поліції), у яких може перебувати така особа.
Під час відбору біологічного матеріалу уповноваженою особою закладу охорони здоров’я чи іншої установи, у яких може перебувати така особа, формується реєстраційна картка відбору в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 3.
10. Відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу, отриманого під час проведення слідчих (розшукових) дій відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, невпізнаних трупів людей, їх останків та частин тіла людини, відомості про виявлення яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань або відображено у постанові про початок досудового розслідування, винесеній у порядку, передбаченому статтею 615 Кримінального процесуального кодексу України, з раніше відібраних біологічних зразків осіб, зниклих безвісти, або біологічного матеріалу з особистих речей осіб, зниклих безвісти, відомості щодо яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань або відображено в постанові про початок досудового розслідування, винесеній у порядку, передбаченому статтею 615 Кримінального процесуального кодексу України, здійснюється в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.
11. Відбір та направлення на проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу військовополонених здійснюється відповідно до Порядку відбору, направлення на молекулярно-генетичну експертизу (дослідження) біологічного матеріалу військовополонених для встановлення геномної інформації та його зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 2023 № 508 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 52, ст. 2919).
12. У разі неможливості проведення відбору біологічного матеріалу під час прибуття особи до відповідного закладу (установи) через відсутність засобів (систем) для відбору біологічних зразків або через стан здоров’я, який не дає змоги провести таку процедуру, відбір біологічного матеріалу може бути проведений після усунення зазначених обставин, але не пізніше ніж протягом 30 календарних днів з дня прибуття особи до цього закладу (установи).
13. До відбору біологічного матеріалу як спеціалісти можуть залучатися:
1) уповноважені особи науково-дослідних установ судових експертиз Мін’юсту, судово-медичних установ, закладів охорони здоров’я;
2) уповноважені особи медичних та експертних служб МВС, Міноборони, СБУ, Держприкордонслужби;
3) спеціалісти-криміналісти Національної поліції;
4) уповноважені особи медичних служб Національної гвардії.
14. У разі формування реєстраційної картки відбору в електронній формі її паперова копія надсилається на адресу суб’єкта проведення досліджень разом з відібраним біологічним матеріалом для проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження).
У разі відсутності технічної можливості формування реєстраційної картки відбору в електронній формі остання складається у паперовій формі, яка залишається в органі (установі або закладі), який (яка) забезпечив (забезпечила) проведення відбору біологічного матеріалу, паперова копія реєстраційної картки відбору надсилається на адресу суб’єкта проведення досліджень разом з відібраним біологічним матеріалом для проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження).
15. Реєстраційну картку відбору заповнює уповноважена особа, яка здійснила відбір біологічного матеріалу.
16. Біологічний матеріал упаковується та опечатується печаткою органу (установи або закладу), уповноважена особа якого (якої) здійснила (організувала) його відбір, і зберігається в умовах, що забезпечують цілісність упакування та унеможливлення несанкціонованого доступу.
17. Облік відібраного біологічного матеріалу ведеться відповідно до вимог нормативно-правого акта органу (установи або закладу), який (яка) здійснив (здійснила)/організував (організувала) проведення відбору біологічного матеріалу. Обліковий номер біологічного матеріалу зазначається на упакуванні та реєстраційній картці відбору.
18. У супровідному листі зазначаються назва засобів (систем) відбору біологічних зразків, їх виробник і строк зберігання відібраного біологічного матеріалу на засобах (системах) відбору біологічних зразків, установлений виробником, та обліковий номер біологічного матеріалу.
19. Відібраний біологічний матеріал разом з реєстраційною карткою відбору протягом 30 календарних днів надсилається із супровідним листом у паперовому конверті фельд’єгерською службою або передається безпосередньо суб’єкту проведення досліджень для проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження).
Обробка персональних даних, надсилання геномної інформації на реєстрацію та біологічного матеріалу на зберігання
20. Суб’єкти проведення досліджень ведуть облік отриманого біологічного матеріалу та осіб, у яких його відібрано, із дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних.
Після проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку або стосовно яких обвинувальний акт у кримінальних провадженнях зазначеної категорії злочинів передано до суду, уповноважені особи суб’єктів проведення досліджень знеособлюють інформацію про особу та формують реєстраційну картку в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 4.
У разі коли під час досудового розслідування виконано молекулярно-генетичну експертизу (дослідження) біологічного матеріалу особи, якій повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, однак геномна інформація не надсилалася до Електронного реєстру для проведення обов’язкової державної реєстрації геномної інформації людини, уповноважена особа органу досудового розслідування самостійно знеособлює інформацію про особу та формує реєстраційну картку в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 4. Після повідомлення про підозру реєстраційна картка надсилається Адміністратору Електронного реєстру для державної реєстрації геномної інформації людини, а її паперова копія додається до документів, що супроводжують затриманого, підозрюваного, обвинуваченого та засудженого. Повторний відбір біологічного матеріалу, передбачений пунктами 4-7 цього Порядку, у зазначених осіб не проводиться.
21. Після проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб, які вчинили суспільно небезпечні діяння або злочини проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку та до яких за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру, уповноважені особи суб’єкта проведення досліджень формують реєстраційну картку в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 5.
22. Після проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб, засуджених за вчинення умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, уповноважені особи суб’єкта проведення досліджень знеособлюють інформацію про особу та формують реєстраційну картку в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 6.
23. Після проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу осіб, які нездатні через стан здоров’я, вік або інші обставини повідомити інформацію про себе, уповноважена особа суб’єкта проведення досліджень формує реєстраційну картку в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 7.
24. Після проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу військовополонених уповноважені особи суб’єктів проведення досліджень знеособлюють інформацію про особу та формують реєстраційну картку в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 8.
25. Після проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) біологічного матеріалу, отриманого під час проведення слідчих (розшукових) дій відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, невпізнаних трупів людей, їх останків та частин тіла людини, відомості про виявлення яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань або відображено в постанові про початок досудового розслідування, винесеній у порядку, передбаченому статтею 615 Кримінального процесуального кодексу України, уповноважена особа суб’єкта проведення досліджень формує реєстраційну картку в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 9.
26. Після проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) з раніше відібраних біологічних зразків осіб, зниклих безвісти, або біологічного матеріалу з особистих речей осіб, зниклих безвісти, відомості щодо яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань або відображено в постанові про початок досудового розслідування, винесеній у порядку, передбаченому статтею 615 Кримінального процесуального кодексу України, уповноважена особа суб’єкта проведення досліджень формує реєстраційну картку в електронній (за наявності технічної можливості) та/або паперовій формі згідно з додатком 10.
27. Абетково-цифровий код реєстраційної картки містить 24 символи. Абетково-цифровий код формується:
для реєстраційних карток, що містять геномну інформацію осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, та осіб, стосовно яких обвинувальний акт у кримінальних провадженнях зазначеної категорії злочинів передано до суду, - з номера ЄДРПОУ суб’єкта, до компетенції якого відповідно до законодавства належить проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження), нижнього підкреслення, двох останніх цифр року, в якому проведено молекулярно-генетичну експертизу (дослідження), нижнього підкреслення, шестизначного номера молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) без реєстраційного індексу структурного підрозділу (у значенні від 000001 до 999999), нижнього підкреслення, тризначного номера об’єкта у висновку молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) (у значенні від 001 до 999), нижнього підкреслення, S (зразок: 00000000_00_000000_000_S), де S вказує на те, що геномна інформація належить особам, яким повідомлено про підозру у вчиненні умисних тяжких чи особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, та осіб, стосовно яких обвинувальний акт у кримінальних провадженнях зазначеної категорії злочинів передано до суду;
для реєстраційних карток, що містять геномну інформацію осіб, які вчинили суспільно небезпечні діяння або злочини проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку та до яких за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру, - з номера ЄДРПОУ закладу з надання психіатричної допомоги, нижнього підкреслення, двох останніх цифр року, в якому відібрано зразок біологічного матеріалу, нижнього підкреслення, шестизначного облікового номера біологічного матеріалу (у значенні від 000001 до 999999), нижнього підкреслення, тризначного числа 000, нижнього підкреслення, L (зразок: 00000000_00_000000_000_L), де L вказує на те, що геномна інформація належить особам, які вчинили суспільно небезпечні діяння або злочини проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку та до яких за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру;
для реєстраційних карток, що містять геномну інформацію осіб, засуджених за вчинення умисних злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, - з номера ЄДРПОУ установи виконання покарань або органу з питань пробації, нижнього підкреслення, двох останніх цифр року, в якому відібрано зразок біологічного матеріалу, нижнього підкреслення, шестизначного облікового номера біологічного матеріалу (у значенні від 000001 до 999999), нижнього підкреслення, тризначного числа 000, нижнього підкреслення, W (зразок: 00000000_00_000000_000_W), де W вказує на те, що геномна інформація належить особам, засудженим за вчинення умисних злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, власності, громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку;
для реєстраційних карток, що містять геномну інформацію, яка установлена з біологічного матеріалу, отриманого під час проведення слідчих (розшукових) дій відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, та не ідентифікована, - з номера ЄДРПОУ суб’єкта, до компетенції якого відповідно до законодавства належить проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження), нижнього підкреслення, двох останніх цифр року, в якому проведено молекулярно-генетичну експертизу (дослідження), нижнього підкреслення, шестизначного номера молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) без реєстраційного індексу структурного підрозділу (у значенні від 000001 до 999999), нижнього підкреслення, тризначного номера об’єкта у висновку молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) (у значенні від 001 до 999), нижнього підкреслення, F (зразок: 00000000_00_000000_000_F), де F вказує на те, що геномну інформацію встановлено з біологічного матеріалу, отриманого під час проведення слідчих (розшукових) дій відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, та не ідентифіковано;
для реєстраційних карток, що містять геномну інформацію невпізнаних трупів людей, їх останків та частин тіла людини, відомості про виявлення яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань або відображено в постанові про початок досудового розслідування, винесеній у порядку, передбаченому статтею 615 Кримінального процесуального кодексу України, - з номера ЄДРПОУ суб’єкта, до компетенції якого відповідно до законодавства належить проведення молекулярно-генетичної експертизи (дослідження), нижнього підкреслення, двох останніх цифр року, в якому проведено молекулярно-генетичну експертизу (дослідження), нижнього підкреслення, шестизначного номера молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) без реєстраційного індексу структурного підрозділу (у значенні від 000001 до 999999), нижнього підкреслення, тризначного номера об’єкта у висновку молекулярно-генетичної експертизи (дослідження) (у значенні від 001 до 999), нижнього підкреслення, U (зразок: 00000000_00_000000_000_U), де U вказує на те, що геномну інформацію встановлено з біологічного матеріалу невпізнаних трупів людей, їх останків та частин тіла людини, відомості про виявлення яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань або відображено в постанові про початок досудового розслідування, винесеній у порядку, передбаченому статтею 615 Кримінального процесуального кодексу України;

................
Перейти до повного тексту