1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 вересня 2023 р. № 947
Київ
Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами
Відповідно до пункту 15 частини першої статті 19, частини другої статті 52 Закону України "Про управління відходами" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами, що додається.
2. Рекомендувати органам місцевого самоврядування забезпечити розроблення, погодження та затвердження відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою, місцевих планів управління відходами (планів управління відходами територіальної громади).

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 вересня 2023 р. № 947
ПОРЯДОК
розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами
1. Цей Порядок визначає механізм розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами (планів управління відходами територіальної громади).
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
місцевий план управління відходами (далі - місцевий план) - документ державного планування, що містить комплекс взаємозв’язаних завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням з усіма заінтересованими виконавцями, спрямованих на забезпечення сталого управління відходами в населених пунктах в межах території територіальної громади з урахуванням принципів співробітництва органів місцевого самоврядування, сформованих на підставі оцінки поточного стану сфери управління відходами та вже розроблених моделей;
розробники - виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
суб’єкти місцевого розвитку - органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, заклади вищої освіти та науково-дослідні установи, агенції місцевого та регіонального розвитку, асоціації органів місцевого самоврядування та громадські організації.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному у Законі України "Про управління відходами".
3. Місцевий план розробляється розробником на виконання пункту 1 частини другої статті 26 Закону України "Про управління відходами".
4. Розробники можуть залучати до підготовки проекту місцевого плану вчених, фахівців, представників громадськості, фізичних осіб - підприємців, підприємства, установи та організації.
5. Розробник:
розміщує на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування інформацію про початок роботи над проектом місцевого плану, яка повинна включати:
інформацію про утворення робочої групи;
строки подання заявок на долучення до робочої групи;
строки і форму подання пропозицій до проекту місцевого плану;
утворює робочу групу для підготовки пропозицій до проекту місцевого плану та узгодження позицій до них (далі - робоча група), до складу якої можуть входити за згодою представники суб’єктів місцевого розвитку;
розробляє проект місцевого плану з урахуванням пропозицій робочої групи;
проводить громадські обговорення проекту місцевого плану, у тому числі в онлайн-форматі відповідно до статті 12 Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку";
доопрацьовує проект місцевого плану за результатами громадських обговорень;
оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті звіт про результати розгляду пропозицій суб’єктів місцевого розвитку до проекту місцевого плану.
6. Місцевий план розробляється протягом одного року з дня набрання чинності регіональним планом управління відходами у відповідній області.
7. Місцевий план оновлюється протягом шести місяців з дня внесення змін до регіонального плану управління відходами.
8. Місцевий план затверджується сільськими, селищними, міськими радами для кожної територіальної громади.
9. Місцевий план повинен узгоджуватися з регіональним планом управління відходами.
10. Розробники на основі показників оцінки досягнення цілей та здійснення заходів один раз на два роки здійснюють оцінку ефективності виконання місцевого плану та оприлюднюють її результати на своїх офіційних веб-сайтах до 1 березня року, що настає за звітним періодом.
11. Проект місцевого плану містить такі розділи:
вступна частина;
характеристика територіальної громади;
аналіз поточного стану управління відходами територіальної громади;
планування управлінням відходами територіальної громади;
моніторинг та оцінка ефективності виконання місцевого плану;
інформація про стратегічну екологічну оцінку;
інформаційні джерела;
додатки.
12. У розділі "Вступна частина" зазначаються нормативно-правові акти та програмні документи національного та регіонального рівня, на виконання яких розробляється місцевий план.
Також у цьому розділі формулюється основна мета місцевого плану.
13. У розділі "Характеристика територіальної громади" зазначаються особливості територіальної громади, які впливають на визначення параметрів управління відходами територіальної громади, а саме: адміністративно-територіальний устрій, природно-географічна характеристика, демографічна та соціальна характеристика, економічна характеристика.
14. У розділі "Аналіз поточного стану управління відходами територіальної громади" зазначається: загальна характеристика управління відходами в громаді; опис поточного стану за видами відходів; наявні місця видалення відходів, розташовані на території громади, місця їх розміщення та основні характеристики; інші наявні та передбачені регіональним планом управління відходами об’єкти оброблення відходів, орієнтовані на обслуговування територіальної громади, місця їх розташування та основні характеристики як на території територіальної громади, так і поза її межами; перелік суб’єктів господарювання, що здійснюють операції з управління відходами, їх напрям діяльності та технічне забезпечення; аналіз ефективності управління відходами територіальної громади.
Під час опису поточного стану управління відходами зазначається інформація за такими видами відходів:
побутові відходи;
небезпечні відходи (окремо зазначаються відпрацьовані нафтопродукти, відходи, що містять стійкі органічні забруднювачі, відходи, що містять ртуть, а також відходи, що містять поліхлоровані дифеніли/поліхлоровані терфеніли);
відходи промисловості (промислові відходи, відходи видобувної промисловості, відходи будівництва та знесення);

................
Перейти до повного тексту