1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 вересня 2023 р. № 941
Київ
Про затвердження Порядку визначення суб’єктів господарювання, які здійснюють відновлення та видалення побутових відходів
Відповідно до частини четвертої статті 33 Закону України "Про управління відходами" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок визначення суб’єктів господарювання, які здійснюють відновлення та видалення побутових відходів, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 37


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 вересня 2023 р. № 941
ПОРЯДОК
визначення суб’єктів господарювання, які здійснюють відновлення та видалення побутових відходів
1. Цей Порядок встановлює процедуру та механізм визначення суб’єктів господарювання, які здійснюють відновлення та/або видалення побутових відходів (далі - суб’єкти господарювання) з урахуванням правил благоустрою населеного пункту, регіонального та місцевих планів управління відходами на території територіальної громади за територіальним принципом та за видами побутових відходів.
2. Терміни, що використовуються в цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про управління відходами" (далі - Закон), "Про житлово-комунальні послуги" та "Про регулювання містобудівної діяльності".
3. Суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечувати здійснення операцій з відновлення та/або видалення побутових відходів на об’єктах оброблення відходів, які включені до правил благоустрою населеного пункту, регіонального та місцевих планів управління відходами.
4. Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради або місцева держадміністрація у разі делегування їй повноважень відповідними радами у порядку, встановленому законом (далі - уповноважений орган), відповідно до правил благоустрою населеного пункту, регіонального та місцевих планів управління відходами на відповідній території територіальної громади за територіальним принципом визначає суб’єктів господарювання для відновлення та/або видалення побутових відходів за видами таких відходів згідно з пунктами 10-12 цього Порядку пропорційно виробничим потужностям об’єкта оброблення відходів з урахуванням обсягів зібраних побутових відходів.
5. Суб’єкт господарювання визначається уповноваженим органом з дотриманням ієрархії управління відходами (у порядку пріоритетності), передбаченої Законом.
6. Визначення суб’єктів господарювання за видами побутових відходів здійснюється відповідно до пункту 4 цього Порядку у разі:
прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів оброблення побутових відходів в установленому законодавством порядку;
зупинення експлуатації об’єкта оброблення побутових відходів у цілому або його частин (за умови їх автономності) на час виконання будівельних робіт, модернізації, технічного переоснащення об’єктів оброблення побутових відходів;
припинення експлуатації об’єкта оброблення побутових відходів;
зміни річного обсягу зібраних побутових відходів на відповідній території територіальної громади;
ліквідації суб’єкта господарювання або застосування щодо суб’єкта господарювання судової процедури ліквідації банкрута.
7. Для визначення суб’єкта господарювання суб’єктом, який здійснює відновлення та видалення побутових відходів, зазначений суб’єкт подає уповноваженому органу заяву в паперовій (особисто чи поштовим відправленням) або електронній (на адресу електронної пошти) формі, яка підписується керівником суб’єкта господарювання або його уповноваженою особою (у разі подання в електронній формі - за допомогою кваліфікованого електронного підпису) та повинна містити:
найменування юридичної особи або прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця;
ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичних осіб - підприємців (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті, зазначаються серія та номер паспорта);
місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти;
місцезнаходження об’єкта оброблення побутових відходів.
До заяви додаються в паперовій та/або електронній формі:
засвідчені належним чином копії протоколів зборів засновників суб’єктів господарювання щодо рішень, які стосуються осіб, що мають право на підписання документів;
інформаційна довідка про перебування суб’єкта господарювання у процедурі банкрутства (неплатоспроможність);
документи, що підтверджують право власності на об’єкт оброблення побутових відходів, його виробничу потужність.

................
Перейти до повного тексту