1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
07.12.2021 м. Київ № 1203
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
22 грудня 2021 р. за № 1652/37274
Про затвердження Порядку подання інформації про деривативні контракти до торгового репозиторію та розкриття інформації про деривативні контракти торговим репозиторієм
( Із змінами і доповненнями, внесеними  рішеннями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку  від 15 жовтня 2024 року № 09/21/1267/К03 )
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків", Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок подання інформації про деривативні контракти до торгового репозиторію та розкриття інформації про деривативні контракти торговим репозиторієм, що додається.
2. Подання інформації про деривативні контракти до торгового репозиторію та розкриття інформації про деривативні контракти торговим репозиторієм відповідно до цього Порядку починається з дня, наступного після спливу трьох місяців з дня набрання чинності рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про включення першої юридичної особи до реєстру осіб, уповноважених провадити діяльність торгового репозиторію на ринках капіталу та організованих товарних ринках. Подання інформації про деривативні контракти до торгового репозиторію здійснюється лише щодо деривативних контрактів, укладених після спливу трьох місяців з дня набрання чинності такого рішення.
3. Департаменту методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів (Курочкіна І.) забезпечити:
подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього рішення на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Барамію І.
 

Голова Комісії

Руслан МАГОМЕДОВ

ПОГОДЖЕНО:

 

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Олексій ВИСКУБ

Голова Національного банку України

Кирило ШЕВЧЕНКО
 
Протокол засідання Комісії
від 07 грудня 2021 р. № 56
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
07 грудня 2021 року № 1203
ПОРЯДОК
подання інформації про деривативні контракти до торгового репозиторію та розкриття інформації про деривативні контракти торговим репозиторієм
I. Загальні положення
1. Цим Порядком встановлюються вимоги НКЦПФР щодо подання інформації до торгового репозиторію про укладення, зміну, в тому числі заміну сторін, чи припинення деривативного контракту та розкриття інформації про деривативні контракти торговим репозиторієм.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
База даних - упорядкований набір логічно пов'язаних даних, що складається із збереженої інформації про укладені деривативні контракти, яка подається торговому репозиторію, а також інформації про унікальний ідентифікатор продукту (Unique Product Identifier, код UPI) або міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів (код ISIN) та унікальний ідентифікатор транзакції (Unique Transaction Identifier, код UTI) деривативного контракту;
унікальний ідентифікатор продукту (Unique Product Identifier, код UPI), унікальний ідентифікатор транзакції (Unique Transaction Identifier, код UTI) вживаються у значеннях, наведених у Порядку присвоєння унікальних ідентифікаторів продуктів та унікальних ідентифікаторів транзакцій, затвердженому рішенням НКЦПФР від 30 вересня 2021 року № 861, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 30 листопада 2021 року за № 1549/37171 (далі - Порядок ідентифікації).
Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", у порядку авторизації юридичних осіб, які мають намір провадити діяльність торгового репозиторію на риках капіталу та організованих товарних ринках, та умовах провадження такої діяльності, визначених НКЦПФР та в Порядку ідентифікації.
II. Склад та порядок подання інформації до торгового репозиторію
1. Інформація про деривативні контракти (далі - звіт) подається до торгового репозиторію у формі електронних документів. Звіти повинні містити інформацію, передбачену в Додатку до цього Порядку. Особи, що зобов'язані подавати звіти відповідно до пункту 3 цього розділу (далі - відповідальні особи), можуть подавати у складі звіту додаткову інформацію про деривативний контракт.
2. Склад та опис полів електронної форми звіту встановлюється окремим документом нормативно-технічного характеру НКЦПФР. Інформація надається в машиночитній формі відповідно до опису розділів та схем XML файлів, визначених окремим документом нормативно-технічного характеру НКЦПФР з урахуванням вимог, визначених Вимогами до форматів даних електронного документообігу в органах державної влади, затвердженими наказом Державного агентства з питань електронного урядування України від 07 вересня 2018 року № 60, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 листопада 2018 року за № 1309/32761 (далі - Вимоги).
3. Звіт подається від імені кожної сторони деривативного контракту окремо в наступному порядку:
1) якщо деривативний контракт укладається за участю особи, що здійснює клірингову діяльність центрального контрагента (центральний контрагент), така особа зобов'язана подати звіт від імені кожної сторони деривативного контракту. При цьому, кожна із сторін деривативного контракту зобов'язана надавати центральному контрагенту всю достовірну інформацію про себе та про деривативний контракт, необхідну для подання звітів до торгового репозиторію;
2) якщо деривативний контракт укладається на організованому ринку без участі центрального контрагента оператор організованого ринку зобов'язаний подати звіт від імені кожної сторони деривативного контракту. При цьому, кожна із сторін деривативного контракту зобов'язана надавати оператору організованого ринку всю достовірну інформацію про себе та про деривативний контракт, необхідну для подання звітів до торгового репозиторію;
3) якщо деривативний контракт укладається поза організованим ринком та без участі центрального контрагента і однією із сторін деривативного контракту є фінансова установа, що укладає деривативний контракт від свого імені або від імені інших осіб, а інші сторони деривативного контракту не є фінансовими установами, то фінансова установа зобов'язана подати звіт від імені кожної сторони деривативного контракту. При цьому, кожна із сторін деривативного контракту зобов'язана надавати фінансовій установі всю достовірну інформацію про себе та про деривативний контракт, необхідну для подання звітів до торгового репозиторію;
4) якщо деривативний контракт укладається поза організованим ринком та без участі центрального контрагента і жодна із сторін деривативного контракту не є фінансовою установою, що укладає деривативний контракт від свого імені або від імені інших осіб, або усі сторони деривативного контракту є фінансовими установами, що укладають деривативний контракт від свого імені або від імені інших осіб, то зобов'язана подати звіт кожна сторона деривативного контракту.
4. Звіт не подається стосовно деривативних контрактів щодо оптових енергетичних продуктів укладених поза організованим ринком, інформація щодо яких подається у порядку, встановленому законодавством.
5. Відповідальні особи подають звіт з настанням таких подій (далі - подія):
1) укладення деривативного контракту;
2) зміни умов деривативного контракту, в тому числі зміни ідентифікаційних даних відповідальних осіб та/або сторін, заміни сторони деривативного контракту, якщо інформація про умови, що змінюються, надавалась торговому репозиторію в попередніх звітах;
3) припинення деривативного контракту.
6. Усі звіти подаються в хронологічному порядку відповідно до часу виникнення події, щодо якої подається звіт.
7. Усі звіти про один і той же деривативний контракт подаються до одного й того ж торгового репозиторію. У випадку припинення діяльності торговим репозиторієм, до якого подавались звіти щодо деривативного контракту, звіти щодо цього деривативного контракту подаються до іншого торгового репозиторію.
8. Відповідальні особи, вказані в підпунктах 1, 2 пункту 3 цього розділу, подають відповідні звіти до торгового репозиторію протягом одного робочого дня після дати виникнення події, за винятком випадку, зазначеного в пункті 10 цього розділу.
9. Відповідальні особи, вказані в підпунктах 3, 4 пункту 3 цього розділу, подають відповідні звіти до торгового репозиторію протягом семи робочих днів після дати виникнення події, за винятком випадку, зазначеного в пункті 10 цього розділу.
10. Про деривативні контракти, щодо яких до торгового репозиторію не були подані звіти про їх припинення, відповідальні особи подають звіти щодо зміни умов деривативного контракту у зв'язку зі зміною міжнародних ідентифікаційних кодів юридичних осіб (код LEI), зазначених у таких звітах, у зв'язку з їх припиненням шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення, протягом тридцяти календарних днів з дати завершення реорганізації. Кожна із сторін деривативного контракту зобов'язана надавати відповідальній особі всю достовірну інформацію про себе з метою надання звітів торговому репозиторію.
11. Відповідальні особи подають звіт з метою виправлення помилок у звіті, що був поданий раніше, протягом семи робочих днів після подання звіту, в якому було виявлено помилку.
12. Відповідальні особи мають право уповноважити інших осіб на подання звітів до торгового репозиторію від свого імені, в тому числі звітів щодо кожної сторони деривативного контракту.
13. Подання інформації до торгового репозиторію не вважається порушенням будь-яких договірних умов конфіденційності та будь-яких інших обмежень розкриття інформації, визначених законодавством України. Особа, що подає інформацію до торгового репозиторію, та її посадові особи не несуть відповідальності за розкриття такої інформації.
14. У випадку здійснення клірингу центральним контрагентом щодо деривативного контракту, звіти про укладення якого уже були подані до торгового репозиторію, особи, що подали такі звіти, повинні подати звіти про припинення деривативного контракту, а центральний контрагент повинен подати звіти про укладення деривативних контрактів за результатами клірингу центрального контрагента.
15. Деривативний контракт, що допущений до торгів на організованому ринку та якому присвоєно міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів (код ISIN), ідентифікується шляхом зазначення у звіті відповідальною особою такого коду ISIN. Іншим деривативним контрактам торговий репозиторій присвоює унікальний ідентифікатор продукту (Unique Product Identifier, код UPI) відповідно до Порядку ідентифікації після прийняття звіту про укладення деривативного контракту. Відповідальна особа зобов'язана включати таким чином присвоєний унікальний ідентифікатор продукту (Unique Product Identifier, код UPI) в наступні звіти щодо цього деривативного контракту.
16. Деривативний контракт ідентифікується шляхом присвоєння торговим репозиторієм унікального ідентифікатора транзакції (Unique Transaction Identifier, код UTI) відповідно до Порядку ідентифікації після прийняття звіту про укладення деривативного контракту. Відповідальна особа зобов'язана включати таким чином присвоєний унікальний ідентифікатор транзакції (Unique Transaction Identifier, код UTI) в наступні звіти щодо цього деривативного контракту.
III. Ведення Бази даних про укладені деривативні контракти
1. Торговий репозиторій повинен невідкладно зареєструвати та забезпечити зберігання в Базі даних всієї інформації, отриманої ним відповідно до розділу II цього Порядку, а також інформацію про унікальний ідентифікатор продукту (Unique Product Identifier, код UPI) та унікальний ідентифікатор транзакції (Unique Transaction Identifier, код UTI) деривативного контракту, протягом десяти років з дня закінчення строку дії деривативного контракту, інформація про який була отримана.
( пункт 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної  комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15.10.2024 р. № 09/21/1267/К03 )
2. Торговий репозиторій зобов'язаний використовувати електронні підписи, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та протоколи шифрування даних для забезпечення конфіденційності, цілісності та захисту інформації, що знаходиться в Базі даних.
3. При поданні звіту торговий репозиторій перевіряє відповідність даних поданого XML файлу вимогам відповідно до опису розділів та схем XML файлів, визначених окремим документом нормативно-технічного характеру НКЦПФР з урахуванням вимог, визначених Вимогами, в тому числі наявність інформації в усіх полях, обов'язкових для заповнення. Торговий репозиторій відмовляє в прийнятті звіту, якщо дані звіту не відповідають вимогам відповідно до опису розділів та схем XML файлів, визначених окремим документом нормативно-технічного характеру НКЦПФР з урахуванням вимог, визначених Вимогами, в тому числі, якщо відсутня інформація в одному із полів, обов'язкових для заповнення.
4. Торговий репозиторій повідомляє особу, що подала звіт, про його прийняття або про відмову у прийнятті звіту шляхом надання відповідного повідомлення. У випадку відмови у прийнятті звіту торговий репозиторій вказує підстави для відмови.
5. Торговий репозиторій здійснює співставлення отриманих звітів про деривативний контракт. Для цілей співставлення отриманої інформації торговий репозиторій повинен здійснити наступне:

................
Перейти до повного тексту