- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 2020 р.
за № 1327/35610
Про затвердження Інструкції з організації пропускного режиму до адміністративних будівель Міністерства розвитку громад та територій України
Відповідно до пункту 8
Положення про Міністерство розвитку громад та територій України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 850), та з метою організації порядку допуску до адміністративних будівель, службових та режимних приміщень, забезпечення схоронності майна, обладнання, захисту та збереження інформації з обмеженим доступом
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з організації пропускного режиму до адміністративних будівель Міністерства розвитку громад та територій України (далі - Інструкція), що додається.
2. Сектору режимно-секретної роботи (Мацієвський М.) спільно з Юридичним департаментом (Чепелюк О.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Керівникам структурних підрозділів Міністерства розвитку громад та територій України забезпечити виконання вимог Інструкції підлеглими працівниками Мінрегіону.
4. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства розвитку
громад та територій України
24 листопада 2020 року № 286
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 2020 р.
за № 1327/35610
ІНСТРУКЦІЯ
з організації пропускного режиму до адміністративних будівель Міністерства розвитку громад та територій України
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція встановлює порядок організації пропускного режиму до адміністративних будівель Міністерства розвитку громад та територій України працівників Мінрегіону, посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, громадян України, іноземців та осіб без громадянства.
2. Запровадження пропускного режиму до адміністративних будівель Мінрегіону здійснюється з метою запобігання:
спробам проникнення до адміністративних будівель Мінрегіону, прилеглої території, службових та режимних приміщень сторонніх осіб;
неконтрольованого переміщення матеріальних цінностей, що обліковуються на балансі Мінрегіону;
відвіданню без службової потреби службових та режимних приміщень відрядженими особами та відвідувачами;
несанкціонованому винесенню (вивезенню) за межі адміністративних будівель Мінрегіону або режимних приміщень, а також внесенню (ввезенню) до них матеріальних носіїв секретної інформації;
внесенню (ввезенню) до адміністративних будівель Мінрегіону аудіо-, відео-, радіо-, фотоапаратури, інших технічних засобів без відповідного дозволу.
3. Організацію пропускного режиму здійснює самостійний структурний підрозділ, який відповідає за організаційно-господарське забезпечення в Мінрегіоні. Координацію та контроль за дотриманням вимог пропускного режиму здійснює самостійний структурний підрозділ, який відповідає за забезпечення режиму секретності в Мінрегіоні (далі - режимно-секретний підрозділ).
4. Пропускний режим до адміністративної будівлі Мінрегіону, що розташована за адресою: вул. Велика Житомирська, 9, на постах охорони здійснюється військовими нарядами з охорони органів державної влади Національної гвардії України, а до адміністративної будівлі Мінрегіону, що розташована за адресою: вул. Ділова, 24, на постах охорони здійснюється працівниками відповідних підприємств (установ, організацій) згідно із укладеними з ними договорами (далі - чергові охорони). Порядок здійснення заходів з контролю безпеки визначається Законом України
"Про Національну гвардію України",
Положенням про організацію та несення служби з охорони органів державної влади військовими частинами і підрозділами Національної гвардії України , затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20 липня 2016 року № 692, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 серпня 2016 року за № 1140/29270, та цією Інструкцією.
5. У разі виникнення у Мінрегіоні порушень громадського порядку або у разі масових заворушень, блокування входу в будівлю, що спрямовані на дезорганізацію роботи Мінрегіону, терміново повідомляється керівник режимно-секретного підрозділу або особа, що виконує його обов’язки, для координації заходів щодо усунення порушень. Керівник режимно-секретного підрозділу інформує про порушення державного секретаря Мінрегіону та Міністра розвитку громад та територій України (далі - Міністр).
II. Порядок здачі (прийняття) під охорону службових приміщень адміністративних будівель Мінрегіону
1. Працівники Мінрегіону зобов’язані:
підтримувати службові приміщення та майно, яке в них розміщено, у належному санітарному та технічному стані;
дотримуватись правил охорони праці під час роботи з електрообладнанням і побутовими електроприладами, а також правил пожежної безпеки;
сприяти охороні службових приміщень і майна, що в ньому розміщено, запобігати його руйнуванню або розкраданню.
2. Для кожного службового приміщення Мінрегіону є два комплекти ключів - робочий та резервний.
Робочий комплект - основні ключі від службових приміщень Мінрегіону (крім режимних приміщень), які видаються керівникам самостійних структурних підрозділів та відповідальній особі балансоутримувача будівель Мінрегіону для здійснення прибирання та відповідного обслуговування приміщень, підрозділом, який відповідає за організаційно-господарське забезпечення, під підпис у журналі видачі ключів від службових приміщень Мінрегіону (додаток 1), який прошивається, опечатується та реєструється у встановленому порядку.
Резервний комплект - ключі від службових приміщень Мінрегіону (крім режимних приміщень), що дублюють робочий комплект, використовуються у разі його втрати або надзвичайної ситуації та зберігаються на посту охорони у чергових охорони в опечатаному вигляді.
Видача резервного комплекту ключів від службових приміщень Мінрегіону проводиться з дозволу керівника підрозділу, який відповідає за організаційно-господарське забезпечення, на підставі службової записки за підписом керівника самостійного структурного підрозділу, відповідального за таке приміщення.
Черговим охорони дозволяється скористатися резервним комплектом ключів від службового приміщення Мінрегіону в надзвичайних ситуаціях з обов’язковим відображенням часу відкриття та закриття відповідного приміщення в журналі обліку подій (додаток 2), що зберігається на посту охорони у чергових охорони.
3. Після закінчення робочого дня працівники Мінрегіону, що останніми залишають службові приміщення, перевіряють їх на предмет зачинення вікон, знеструмлення обладнання, побутових й освітлювальних приладів, та зачиняють вхідні двері.
4. Ключі для кожного службового приміщення використовуються для відчинення та зачинення службових приміщень тільки працівниками Мінрегіону, а також технічним персоналом, який здійснює прибирання адміністративних будівель Мінрегіону, на час прибирання приміщень.
5. Забороняється передавати ключі від службових приміщень стороннім особам, які не є працівниками Мінрегіону.
6. У разі втрати робочого комплекту ключів від службових приміщень Мінрегіону керівник самостійного структурного підрозділу, відповідального за таке приміщення, службовою запискою повідомляє про це керівника самостійного структурного підрозділу, який здійснює організаційно-господарське забезпечення, з метою заміни замка у відповідному приміщенні.
Керівник самостійного структурного підрозділу, який здійснює організаційно-господарське забезпечення, організовує закупівлю нового замка для відповідного службового приміщення Мінрегіону і його заміну. При цьому замінюються обидва комплекти ключів від такого приміщення.
7. Приміщення, в яких проводяться секретні роботи (далі - режимні приміщення), здаються під охорону та знімаються з охорони відповідальною особою згідно зі списком, що надається на пост охорони. Список із зразками підписів складається режимно-секретним підрозділом. Режимні приміщення з опечатаними вхідними дверима й робочі екземпляри ключів від них у пеналах, опечатаних особистою номерною металевою печаткою відповідальної особи, здаються під охорону на пост охорони за підписом у журналі здавання (приймання) під охорону, зняття (приймання) з-під охорони режимних приміщень (зон, територій), сховищ матеріальних носіїв секретної інформації та ключів від них Мінрегіону (додаток 3), який прошивається, опечатується та реєструються у встановленому порядку.
8. Двері запасних виходів, горищ адміністративних будівель Мінрегіону тримають зачиненими, а ключі від них зберігаються у чергових охорони в опечатаних відповідальними особами пеналах. Проходи до цих дверей мають бути вільними.
III. Порядок пропускного режиму
1. Для забезпечення пропускного режиму в адміністративних будівлях Мінрегіону встановлюються пости охорони, обладнані автоматичними системами контролю та управління доступом, засобами відеонагляду. Для забезпечення громадського порядку в адміністративних будівлях Мінрегіону можуть організовуватись додаткові пости охорони.
2. До адміністративної будівлі Мінрегіону забороняється пропуск осіб:
щодо яких не здійснено заходи з контролю безпеки або які відмовилися від здійснення щодо них таких заходів контролю, крім випадків, передбачених цією Інструкцією;
зі зброєю (за винятком працівників фельд’єгерського та спеціального зв’язку і Управління державної охорони України, які прибувають для доставки документів або здійснюють охорону посадових осіб органів державної влади згідно з чинним законодавством), боєприпасами, вибуховими речовинами, газовими балончиками, спеціальними засобами;
з кіно-, фото-, аудіо- та відеотехнікою, звукопідсилювальною технікою, крім випадків, коли на це надано дозвіл у порядку визначеному у пункті 11 цього розділу;
з наркотичними речовинами, вибухо-, радіоактивно-, хімічно-, бактеріологічно-, біологічно-, пожежонебезпечними речовинами, засобами, що можуть використовуватись для вчинення актів технологічного тероризму, або небезпечними для життя і здоров’я людей;
у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння;
з валізами, господарськими сумками, пакетами тощо великих розмірів (понад 60 x 40 x 20 см) або мають вагу понад 20 кг чи довшими за 150 см;
з гучномовцями, плакатами, транспарантами;
з тваринами (крім службових собак правоохоронних органів);
у разі відсутності у відвідувача документа, що посвідчує особу або непред’явлення (ненадання) відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг "Портал Дія", яке пред’являється (надається) особою через зазначений мобільний додаток, та документа, що дає право на вхід до приміщення Мінрегіону.
3. Особи, які мають при собі заборонені для пронесення речі та/або відмовляються надати для огляду речі, що ними проносяться до приміщень Мінрегіону, не допускаються до адміністративних будівель Мінрегіону незалежно від наявності в них відповідних документів (посвідчень, перепусток, запрошень тощо).
4. Допуск до адміністративних будівель Мінрегіону працівників Мінрегіону здійснюється лише через пости охорони за постійними електронними перепустками та/або службовими посвідченнями державного службовця / працівника апарату Мінрегіону (далі - службові посвідчення) та за тимчасовими електронними перепустками - осіб, передбачених у пункті 4 розділу IV цієї Інструкції.
Працівникам Мінрегіону та користувачам тимчасових електронних перепусток забороняється використовувати для проходу в адміністративні будівлі електронні перепустки чи службові посвідчення, які їм не належать, або проводити інших осіб за власною електронною перепусткою чи службовим посвідченням.
5. Працівники Мінрегіону, які ще не отримали службового посвідчення або постійної електронної перепустки, допускаються до адміністративних будівель Мінрегіону за списками, затвердженими керівником служби управління персоналом та погодженими керівником режимно-секретного підрозділу, після пред’явлення черговому охорони документа, що посвідчує особу та громадянство України, або відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг "Портал Дія", яке пред’являється (надається) особою через зазначений мобільний додаток.
6. Прохід до адміністративної будівлі Мінрегіону, що розташована за адресою: вул. Велика Житомирська, 9, з території внутрішнього двору (далі - територія внутрішнього двору) дозволяється за постійними електронними перепустками Міністру, заступникам Міністра, державному секретареві Мінрегіону, іншим посадовим особам, визначеним Міністром та державним секретарем Мінрегіону.
7. До адміністративних будівель Мінрегіону пропускаються з реєстрацією у журналі обліку відвідувачів адміністративних будівель Мінрегіону (додаток 4):
1) безперешкодно, цілодобово в робочі, святкові та вихідні дні без пред’явлення на постах охорони документа, що посвідчує особу, та без здійснення заходів з контролю безпеки:
Президент України;
Голова Верховної Ради України;
Прем’єр-міністр України;
Голова Конституційного Суду України;
Голова Верховного Суду;
Генеральний прокурор України;
Перший заступник Голови Верховної Ради України;
Віце-прем’єр-міністри України;
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
міністри;
Міністр, його заступники, державний секретар Мінрегіону;
2) безперешкодно у робочий час за пред’явленням відповідного службового посвідчення:
народні депутати України діючого скликання;
працівники Національного антикорупційного бюро України;
Голова та члени Національного агентства з питань запобігання корупції, уповноважені особи Національного агентства з питань запобігання корупції;
3) у робочий час за пред’явленням відповідного службового посвідчення:
керівники інших центральних органів виконавчої влади, не зазначених у підпункті 1 цього пункту;
помічники-консультанти народних депутатів України;
4) у робочий час за пред’явленням відповідного службового посвідчення та реєстру на доставку секретної документації до Мінрегіону під час виконання своїх службових обов’язків та без здійснення заходів з контролю безпеки:
співробітники фельд’єгерського зв’язку;
співробітники спецзв’язку;
представники інших державних органів, що доставляють секретну кореспонденцію;
5) з дозволу керівництва Мінрегіону, керівників самостійних структурних підрозділів або їх заступників за пред’явлення відповідного службового посвідчення у супроводі відповідального працівника структурного підрозділу Мінрегіону посадові особи органів державної влади.
8. Пропуск громадян України, що відвідують адміністративні будівлі Мінрегіону, крім осіб, зазначених у пунктах 5–7 цього розділу, здійснюється за документами, що посвідчують особу та громадянство України, або шляхом відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг "Портал Дія", яка пред’являється (надається) особою через зазначений мобільний додаток, із здійсненням заходів з контролю безпеки та за наявності дозволу Міністра, заступників Міністра, державного секретаря Мінрегіону, керівників самостійних структурних підрозділів Мінрегіону або їх заступників у супроводі працівника відповідного структурного підрозділу з реєстрацією відвідувачів черговим охорони у журналі обліку відвідувачів адміністративних будівель Мінрегіону (додаток 4), який прошивається, опечатується та реєструються у встановленому порядку.
Чергові охорони мають право отримати підтвердження дозволу на пропуск відвідувача шляхом здійснення контрольного телефонного дзвінку на телефон відповідального працівника, який надав дозвіл на пропуск відвідувача.
Відповідальною за перебування таких осіб у адміністративних будівлях Мінрегіону та дотримання ними правил і порядку поведінки й своєчасний вихід з адміністративних будівель Мінрегіону є посадова особа, яка надала дозвіл на пропуск відвідувача.
Вихід відвідувача з адміністративних будівель Мінрегіону здійснюється у супроводі відповідального працівника Мінрегіону через пост охорони з реєстрацією виходу відвідувача черговим охорони у журналі обліку відвідувачів адміністративних будівель Мінрегіону (додаток 4).
9. У разі проведення колегій, зборів, засідань, нарад, конференцій та інших заходів пропуск до адміністративних будівель Мінрегіону учасників таких заходів, які не є працівниками Мінрегіону, проводиться за списками, що складаються самостійним структурним підрозділом, відповідальним за проведення такого заходу, підписується його керівником із погодженням з керівником режимно-секретного підрозділу. В списках зазначається власне ім’я, прізвище, місце роботи та посада учасника заходу, а також відповідальний за організацію заходу працівник структурного підрозділу. Перед початком заходу список учасників надається черговому охорони на пост охорони.
Пропуск осіб, зазначених у цьому пункті, здійснюється за документами, що посвідчують особу та громадянство України, або шляхом відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг "Портал Дія", що пред’являється (надається) особою через зазначений мобільний додаток, із здійсненням заходів з контролю безпеки та у супроводі працівника структурного підрозділу, відповідального за організацію заходу, з реєстрацією відвідувачів черговим охорони у журналі обліку відвідувачів адміністративних будівель Мінрегіону (додаток 4).
Відповідальним за перебування таких осіб у адміністративних будівлях Мінрегіону та дотримання ними правил і порядку поведінки та своєчасний вихід з адміністративних будівель Мінрегіону є керівник самостійного структурного підрозділу, відповідального за проведення заходу.
Вихід учасника заходу з адміністративних будівель Мінрегіону здійснюється у супроводі працівника відповідального за організацію заходу, через пост охорони з реєстрацією виходу відвідувача черговим охорони у журналі обліку відвідувачів адміністративних будівель Мінрегіону (додаток 4).
10. Пропуск до адміністративних будівель Мінрегіону представників засобів масової інформації, в тому числі з кіно-, фото-, аудіо- та відеотехнікою, здійснюється на підставі списку, який складається та підписується керівником самостійного структурного підрозділу, що здійснює взаємодію із засобами масової інформації, з попереднім погодженням із керівником режимно-секретного підрозділу, з пред’явленням на посту охорони документів, що посвідчують особу, із здійсненням заходів з контролю безпеки та з реєстрацією відвідувачів черговим охорони у журналі обліку відвідувачів адміністративних будівель Мінрегіону (додаток 4).
11. Іноземці та особи без громадянства окремо або у складі делегацій чи груп можуть відвідувати адміністративні будівлі Мінрегіону з дозволу Міністра, заступників Міністра, державного секретаря Мінрегіону.
Для відвідування іноземцями та особами без громадянства адміністративних будівель Мінрегіону самостійним структурним підрозділом, відповідальним за прийом іноземців та осіб без громадянства, та підрозділом, який відповідає за здійснення міжнародного співробітництва в Мінрегіоні, складається програма зустрічі, в якій зазначаються власне ім’я, прізвище, громадянство, рід занять/посада, держава/установа, яку вони представляють, мета зустрічі, наявність дипломатичного імунітету. Крім того, зазначаються дані про необхідність входу таких осіб з персональними комп’ютерами типу "ноутбук", пакетами та сумками великих розмірів, кіно-, фото-, аудіо- та відеотехнікою, місця можливої кіно-, фотозйомки, прізвище особи, яка дозволила прийом, час їх прибуття до адміністративних будівель Мінрегіону, номери службових приміщень, в яких відбуватиметься зустріч, прізвища працівників, що зустрічатимуть і супроводжуватимуть іноземців та осіб без громадянства.
Програми зустрічей погоджуються з керівником режимно-секретного підрозділу та затверджується заступником Міністра відповідно до розподілу обов’язків.
На підставі затвердженої програми зустрічі видається спеціальна тимчасова перепустка (додаток 5). Облік та видача бланків спеціальних тимчасових перепусток здійснюється режимно-секретним підрозділом.
12. Пропуск до адміністративних будівель Мінрегіону іноземців та осіб без громадянства здійснюється на підставі наданої черговому охорони спеціальної тимчасової перепустки (додаток 5), підписаної керівником (заступником керівника) самостійного структурного підрозділу, відповідального за прийом іноземців та осіб без громадянства, з пред’явленням на постах охорони документа, що посвідчує особу, здійсненням заходів з контролю безпеки та реєстрацією таких осіб черговим охорони у журналі реєстрації іноземців та осіб без громадянства, що відвідують Мінрегіон (додаток 6).
Щодо осіб, які згідно із законами та міжнародними договорами України користуються дипломатичним імунітетом, заходи з контролю безпеки не здійснюються.
Відповідність пред’явлених документів, що посвідчують особу іноземців та осіб без громадянства, та строк їх дії перевіряються черговими охорони за участю працівника самостійного структурного підрозділу Мінрегіону, відповідального за прийом таких осіб.
Відповідальним за зустріч іноземців та осіб без громадянства, їх супровід до приміщення, в якому відбудеться зустріч, проведення з ними зустрічі, а після її завершення - своєчасний вихід з адміністративних будівель Мінрегіону, є керівник самостійного структурного підрозділу, який визначено відповідальним за прийом іноземців.
Забороняється залишати іноземців та осіб без громадянства у службових приміщеннях Мінрегіону без супроводу.
13. Пропуск до адміністративних будівель Мінрегіону працівників організацій, які виконують ремонтно-будівельні роботи та роботи з обслуговування технічного обладнання, здійснюється на підставі списків, наданих цими організаціями та затвердженими керівником самостійного структурного підрозділу, який відповідає за організаційно-господарське забезпечення, з реєстрацією черговим охорони у журналі обліку відвідувачів адміністративних будівель Мінрегіону (додаток 4).
Відповідальним за перебування таких осіб у адміністративних будівлях Мінрегіону та дотримання ними правил і порядку поведінки та своєчасний вихід з адміністративних будівель Мінрегіону є керівник самостійного структурного підрозділу, який відповідає за організаційно-господарське забезпечення.
14. У вихідні, святкові та неробочі дні керівники самостійних структурних підрозділів, їх заступники та працівники патронатної служби Міністра допускаються до адміністративних будівель Мінрегіону цілодобово за списком, наданим службою управління персоналом.
15. Інші працівники Мінрегіону, які залучені до роботи у вихідні, святкові та неробочі дні, допускаються до адміністративних будівель Мінрегіону за списками, затвердженими керівниками самостійних структурних підрозділів або їх заступниками, в яких зазначаються власне ім’я, прізвище, посада, робочий телефон, номер службового приміщення. Такі списки своєчасно подаються черговому охорони на пост охорони.
16. Списки відвідувачів та дозволи на пропуск, що подаються уповноваженими особами на пост охорони для проходу до адміністративних будівель Мінрегіону, накопичуються на посту охорони протягом календарного місяця та до 5 числа наступного місяця передаються до режимно-секретного підрозділу.
17. Чергові охорони під час пропуску до адміністративних будівель Мінрегіону зобов’язані перевіряти пред’явлені документи, що посвідчують особу, або шляхом відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг "Портал Дія", що пред’являється (надається) особою через зазначений мобільний додаток.
При перевірці пред’явлених документів необхідно звертати увагу на:
належність документа його пред’явникові;
наявність печатки відповідного закладу й підпису особи, яка видала документ;
................Перейти до повного тексту