- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
23 вересня 2020 р.
за N 928/35211
Про внесення змін до Положення про групи експертів Міністерства охорони здоров'я України
НАКАЗУЮ:
2. Директорату медичних кадрів, освіти і науки (Орабіна Т.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр |
М. Степанов |
ПОГОДЖЕНО: |
|
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини |
Л. Денісова |
В. о. президента НАМН України |
В. Коваленко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров'я України
21 березня 2017 року N 302
(у редакції наказу Міністерства
охорони здоров'я України
від 12 серпня 2020 року N 1857)
ПОЛОЖЕННЯ
про групи експертів Міністерства охорони здоров'я України
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає статус, повноваження, основні завдання, функції груп експертів Міністерства охорони здоров'я України (далі - групи експертів МОЗ).
2. Групи експертів МОЗ утворюються на засадах консультативно-дорадчого органу з метою експертного супроводу завдань та функцій МОЗ, участі у формуванні стратегії та реформування у сфері охорони здоров'я, координації своєї роботи з МОЗ у сфері охорони здоров'я за відповідними (відповідним) напрямами (профілем).
Члени груп експертів МОЗ здійснюють визначені цим Положенням функції та обов'язки на громадських засадах.
3. Персональний склад членів груп експертів МОЗ (від двох до п'ятнадцяти осіб) затверджується наказом МОЗ.
4. Діяльність груп експертів МОЗ координується заступниками Міністра відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
Члени груп експертів МОЗ здійснюють визначені цим Положенням функції і обов'язки.
5. У своїй діяльності члени груп експертів МОЗ керуються
Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами МОЗ, іншими нормативно-правовими актами, у тому числі цим Положенням.
6. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у членів груп експертів МОЗ та неможливості через це брати участь у роботі груп, вони зобов'язані письмово повідомити про це заступника Міністра відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
7. У разі неподання інформації щодо існування конфлікту інтересів, якщо про нього стає відомо під час роботи групи експертів МОЗ або після надання висновку (рецензії) групою експертів МОЗ, такі висновки (рецензії) підлягають перегляду, а особа, що має конфлікт інтересів, виключається зі складу відповідних груп експертів.
8. Членами груп експертів МОЗ призначаються:
фахівці з відповідного професійного спрямування, що мають вищу медичну освіту за відповідною спеціальністю, спеціалізацією та стаж роботи за основною спеціальністю не менше 7 років;
особи з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я, мають сертифікат спеціаліста за відповідною спеціальністю, зі стажем роботи у сфері охорони здоров'я не менше 7 років;
Для членів груп експертів є бажаним володіння однією з мов Європейського Союзу та/або представлення України на міжнародних науково-практичних конференціях, стажування у провідних клініках.
До складу груп експертів з правом дорадчого голосу можуть включатися за згодою лікарі, міжнародні експерти відповідного профілю за наявності документів про освіту та кваліфікацію, виданих компетентними органами або уповноваженими організаціями Австралії, країн - членів Європейського Союзу, Канади, Сполучених Штатів Америки, Швейцарської Конфедерації, Японії.
................Перейти до повного тексту