- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.03.2017 № 302
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 квітня 2017 р.
за № 488/30356
Про затвердження Положення про групи експертів МОЗ України
Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, з метою підвищення ефективності та прозорості надання медичної допомоги населенню України, удосконалення організаційно-методичної, лікувально-діагностичної роботи та забезпечення ефективної координації профільних напрямів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про групи експертів МОЗ України, що додається.
2. Встановити, що діяльність групи експертів МОЗ України координується Міністром охорони здоров’я України та його заступниками відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
3. Покласти на групи експертів МОЗ України координацію діяльності спеціалістів відповідного профілю, лікарських (провізорських) спеціальностей та спеціальностей молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою.
4. У місячний строк:
1) головним позаштатним спеціалістам МОЗ України передати групам експертів МОЗ України за профілем спеціальностей наявну статистичну, звітну та іншу інформацію для подальшого використання в роботі групами експертів;
2) Управлінню правового забезпечення (Демшевська Л.А.) підготувати та надати пропозиції щодо приведення актів організаційно-розпорядчого характеру чи нормативно-правового змісту у відповідність із цим наказом.
5. Керівникам структурних підрозділів МОЗ України у межах компетенції забезпечити приведення нормативно-правових та розпорядчих актів у відповідність із цим наказом.
6. Медичному департаменту забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
8. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
21 березня 2017 року № 302
(в редакції наказу Міністерства
охорони здоров’я України
від 19 жовтня 2022 року
№ 1889)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 квітня 2017 р.
за № 488/30356
ПОЛОЖЕННЯ
про групи експертів Міністерства охорони здоров'я України
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає статус, повноваження, основні завдання, функції та порядок утворення груп експертів Міністерства охорони здоров’я України (далі - групи експертів МОЗ).
2. Групи експертів МОЗ утворюються відповідним наказом МОЗ на засадах консультативно- дорадчого органу з метою експертного супроводу завдань та функцій МОЗ, участі у формуванні стратегії та реформування у сфері охорони здоров’я, за відповідними (відповідним) напрямами (профілем) та спеціальностями.
Члени груп експертів МОЗ здійснюють визначені цим Положенням функції та обов’язки на громадських засадах.
3. Персональний склад членів груп експертів МОЗ (від трьох до дев’яти осіб) формується в порядку, визначеному цим Положенням.
4. Діяльність груп експертів МОЗ координується заступниками Міністра відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
5. Члени груп експертів МОЗ здійснюють визначені цим Положенням функції і обов’язки.
6. У своїй діяльності члени груп експертів МОЗ керуються
Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України та законів України, актами Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами МОЗ, іншими нормативно-правовими актами, у тому числі цим Положенням.
7. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у членів груп експертів МОЗ та неможливості через це брати участь у роботі експертних груп вони зобов’язані письмово повідомити про це відповідно Міністру охорони здоров’я України, а в разі відсутності повідомити письмово посадову особу, що виконує обов’язки Міністра охорони здоров’я України.
8. У разі неподання інформації щодо існування конфлікту інтересів, якщо про нього стає відомо під час роботи групи експертів МОЗ або після надання висновку (рецензії) групою експертів МОЗ, такі висновки (рецензії) підлягають перегляду, а особа, що має конфлікт інтересів, виключається зі складу відповідних груп експертів.
II. Формування груп експертів МОЗ
1. Персональний склад членів груп експертів МОЗ затверджується наказом МОЗ. У наказі визначається строк повноважень членів групи експертів МОЗ, який не може перевищувати 3 роки.
2. Персональний склад членів групи складається з членів експертної групи, які призначаються за результатами конкурсного відбору (не менше ніж дві третини складу експертної групи МОЗ) та членів експертної групи, які призначаються за поданням громадських спілок професійних медичних об’єднань України (по одній особі від кожної).
3. Конкурс проводиться конкурсною комісією, утвореною МОЗ, та оголошується відповідним наказом МОЗ.
Конкурсний відбір нового складу групи експертів відбувається не пізніше ніж за 2 місяці до закінчення повноважень членів групи експертів МОЗ.
4. Членами груп експертів МОЗ можуть бути призначені:
особи, які мають ступінь вищої освіти у галузі знань 22 "Охорона здоров’я" не нижче другого (магістерського) рівня за відповідною спеціальністю, спеціалізацією та стажем роботи за основною спеціальністю не менше 7 років;
особи з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я, мають діючий сертифікат спеціаліста за відповідною спеціальністю, зі стажем роботи у сфері охорони здоров’я не менше 7 років.
При вирішенні питання щодо включення особи до складу групи експертів МОЗ є перевагою володіння однією з мов Європейського Союзу та/або представлення України на міжнародних науково- практичних конференціях, стажування у провідних клініках країн-членів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Австралійського Союзу, Канади, Швейцарської Конфедерації, Японської Держави.
До складу груп експертів МОЗ з правом дорадчого голосу можуть включатися за згодою лікарі, міжнародні експерти відповідного профілю за наявності документів про освіту та кваліфікацію, виданих компетентними органами або уповноваженими організаціями країн-членів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Австралійського Союзу, Канади, Швейцарської Конфедерації, Японської Держави.
5. До участі в конкурсному відборі для включення до складу груп експертів МОЗ (далі - Конкурс) допускаються особи, які:
за останні 5 років проходили підвищення кваліфікації обсягом не менше шести кредитів ЄКТС/180 год., в тому числі за кордоном та мають за останні 5 років опубліковані не менше 10 статей (за напрямом роботи групи експертів МОЗ) у фахових виданнях України та виданнях інших держав, з яких не менше 6 статей у періодичних виданнях, що індексуються міжнародними наукометричними базами даних Scopus або Web of Science, та які не є перекладами з інших мов. До двох статей у періодичних виданнях, що індексуються міжнародними наукометричними базами даних Scopus або Web of Science, прирівнюється монографія, проіндексована цими наукометричними базами даних;
практикуючі лікарі, які мають стаж роботи на посаді керівника закладу охорони здоров’я або керівника структурного підрозділу закладу охорони здоров’я не менше 7 років, та мають першу або вищу категорію за профілем роботи групи експертів МОЗ.
6. Оголошення про проведення Конкурсу, строки та умови його проведення розміщується на офіційному вебсайті МОЗ.
7. Оголошення про проведення Конкурсу повинно містити:
найменування групи експертів МОЗ, на яку оголошено Конкурс;
вимоги до претендентів на зарахування до складу групи експертів МОЗ (далі - Претенденти), встановлені у пункті 5 розділу II цього Положення (професійна та/або освітня кваліфікація, науковий ступінь, вчене звання, досвід роботи за напрямком експертної групи МОЗ);
спосіб подання заяви та документів, їх повний перелік;
дата і місце проведення Конкурсу;
термін подання заяв на участь у Конкурсі;
адресу та номери телефонів МОЗ;
адресу подання документів.
8. Строк подання заяв та документів Претендентами не може становити менше 15 та більше 30 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення Конкурсу.
9. Заява на участь у Конкурсі подається у довільній формі та має містити інформацію про власне ім’я, прізвище, по батькові (за наявності), контактні дані (телефон, адресу електронної пошти) Претендента, перелік поданих документів, а також бажаний спосіб отримання повідомлення про прийняте конкурсною комісією МОЗ рішення за заявою (електронна та/або поштова адреса).
10. Організаційною формою роботи конкурсної комісії МОЗ є засідання. Засідання конкурсної комісії МОЗ є правомочним за умови участі не менше 2/3 від повного складу конкурсної комісії МОЗ.
11. Після закінчення строку прийому заяв та документів конкурсна комісія МОЗ на засіданні перевіряє їх на відповідність цьому Положенню та приймає рішення щодо допуску Претендентів до Конкурсу.
Рішення конкурсної комісії МОЗ щодо допуску/недопуску Претендентів до Конкурсу приймається шляхом відкритого голосування і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів, голос голови конкурсної комісії МОЗ на засіданні є вирішальним.
Рішення конкурсної комісії МОЗ оформлюються протоколом, який підписується всіма її членами.
Інформація щодо прийнятого рішення про допуск/недопуск направляється Претендентам не пізніше наступного робочого дня з дня проведення засідання конкурсною комісією МОЗ.
12. Відбір членів експертної групи МОЗ здійснюється на засіданні конкурсної комісії МОЗ шляхом таємного голосування.
13. Під час голосування члени конкурсної комісії МОЗ проставляють відмітки в бюлетені голосування за таку кількість осіб, яка не перевищує кількість членів групи щодо яких проводиться Конкурс. В іншому разі бюлетені вважають недійсними.
14. Обраним вважається особа, за яку проголосували більше половини від повного складу конкурсної комісії МОЗ.
15. У разі, коли за результатами голосування, не вдалося обрати повний склад групи експертів МОЗ, на засіданні проводиться повторне голосування щодо осіб, за яких проголосувало менше половини складу конкурсної комісії МОЗ.
................Перейти до повного тексту