- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Про схвалення проекту розпорядження Нацкомфінпослуг "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок"
Відповідно до пункту 13 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого
Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070, та з метою допомоги кредитним спілкам під час здійснення підготовки плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
постановила:
1. Схвалити проект розпорядження Нацкомфінпослуг "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок".
2. Управлінню забезпечення діяльності Голови та членів Комісії забезпечити оприлюднення проекту цього розпорядження на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на члена Нацкомфінпослуг Максимчук О.В.
Згідно з чинним законодавством відповідно до колегіального рішення Комісії |
Протокол № 104 засідання Комісії від 29.11.2018 |
СХВАЛЕНО
Розпорядження Національної комісії,
що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг
29.11.2018 № 2073
ПРОЕКТ
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок
Відповідно до пункту 13 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого
Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070, та з метою допомоги кредитним спілкам під час здійснення підготовки плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
постановила:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо підготовки плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок, що додається.
2. Управлінню забезпечення діяльності Голови та членів Комісії забезпечити оприлюднення проекту цього розпорядження на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на члена Нацкомфінпослуг Максимчук О.В
Згідно з чинним законодавством відповідно до колегіального рішення Комісії |
Протокол № _____ засідання Комісії від _________ |
Проект
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Національної комісії,
що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг
___________ № ________
Методичні рекомендації щодо підготовки плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок
1. Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації щодо підготовки плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок (далі - Методичні рекомендації) розроблено відповідно до
Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого
Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070, Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20 листопада 2012 року № 2319,
зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2012 року за № 2112/22424 та з метою підготовки плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок (далі - План), кредитними спілками регулятивний капітал яких зменшився нижче рівня, встановленого нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг, для відновлення їх фінансової стабільності.
1.2. Метою підготовки Плану є створення оптимальної стратегії кредитної спілки щодо відновлення її фінансової стабільності у прийнятний термін з мінімальними ризиками для інтересів членів кредитної спілки.
1.3. План рекомендується готувати у першу чергу тим кредитним спілкам, фактичний розмір регулятивного капіталу яких знизився нижче 7 відсотків від балансової вартості активів.
2. Повноваження при затвердженні плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок
2.1. Необхідність підготовки Плану може ініціювати правління кредитної спілки, ревізійна комісія, спостережна рада кредитної спілки, тощо. При розробці Плану рекомендується залучити представників всіх органів управління кредитної спілки, внутрішніх, а також зовнішніх експертів (зокрема, голову правління, головного бухгалтера, представників від кредитного комітету, ревізійної комісії, спостережної ради, представників асоціації, членом якої є кредитна спілка), а також інших осіб, які зможуть надати допомогу кредитній спілці у випадку реалізації подій по несприятливих обставинах, включаючи найбільш критичні.
2.2. В статуті кредитної спілки бажано передбачити повноваження органу управління кредитної спілки, який у разі необхідності буде схвалювати План, а також обставини, за яких такий план розробляється та строк на його розробку та затвердження.
2.3. Рекомендовано наділити такими повноваженнями спостережну раду кредитної спілки, оскільки спостережна рада представляє інтереси членів кредитної спілки між загальними зборами.
2.4. У ситуаціях, коли розмір регулятивного капіталу зменшується до 2 відсотків від балансової вартості активів і нижче, бажано, щоб повноваження щодо схвалення Плану передавались загальним зборам кредитної спілки. При цьому спостережна рада може запропонувати альтернативні шляхи виходу із складного фінансового стану, зокрема винести на загальні збори питання щодо можливого приєднання (злиття) до іншої кредитної спілки, добровільного припинення діяльності (ліквідації) кредитної спілки або інші пропозиції з метою мінімізації ризиків втрати членами кредитної спілки своїх заощаджень.
2.5. Зазвичай План готується правлінням кредитної спілки після чого виноситься на затвердження органу, який має такі повноваження відповідно до статуту.
2.6. Перед схваленням Плану рекомендується оцінити реалістичність припущень зроблених в ньому, а також ймовірність його успішного виконання, за необхідності вимагати від правління кредитної спілки розробити кілька шляхів виходу із складного фінансового стану, зокрема винести на загальні збори питання щодо можливого приєднання (злиття) до іншої кредитної спілки, добровільного припинення діяльності (ліквідації) кредитної спілки або інші пропозиції з метою мінімізації ризиків втрати членами кредитної спілки своїх заощаджень.
Якщо План потребує доопрацювання, правління кредитної спілки виправляє допущені недоліки або переглядає ризики, які описуються в Плані, після чого повторно виносить План для схвалення органу, який має відповідні повноваження, який розглядає та за доцільності - схвалює План.
2.7. Після схвалення кредитною спілкою Плану його рекомендується надіслати до Нацкомфінпослуг з проханням затвердити його в порядку передбаченому законодавством. Рекомендований строк для подачі кредитною спілкою Плану до Нацкомфінпослуг - не пізніше ЗО днів з моменту встановлення кредитною спілкою невідповідності нормативу достатності регулятивного капіталу вимогам законодавства.
3. Рекомендації до змісту плану відновлення фінансової стабільності кредитних спілок
3.1. Кредитній спілці рекомендується приступати до підготовки Плану одразу як тільки правлінням кредитної спілки встановило факт, що регулятивний капітал кредитної спілки нижче встановленого рівня.
3.2. В умовах швидких та частих змін ринкових факторів не рекомендується готувати План на строк, більший ніж два роки.
3.3. Рекомендується підготувати План таким чином, щоб після досягнення необхідного розміру регулятивного капіталу кредитна спілка змогла залишатись достатньо капіталізованою протягом щонайменше чотирьох наступних кварталів поспіль.
................Перейти до повного тексту