- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 23.07.2019 р. N 3409/6/99-99-12-02-01-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула зверненні платника податків щодо отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до статті
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє.
У зверненні платником зазначено, що на даний час платник здійснює юридичні процедури, пов'язані із зміною діючої організаційно-правової форми.
При цьому в зверненні платником зазначено, що після зміни діючої організаційно-правової форми в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) код ЄДРПОУ новоутвореної юридичної особи залишитьсі таким самим як у припиненої юридичної особи.
У зв'язку з цим платник податку просить надати роз'яснення стосовно податкових наслідків реорганізації платника податку шляхом перетворення у разі зміни організаційно-правової форми платника.
Відповідно до статті
108 Цивільного кодексу України (далі -
Цивільний кодекс), перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
У разі перетворення юридичної особи здійснюється державна реєстрація припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення, та державна реєстрація новоутвореної юридичної особи. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи (пункт 5 статті
4 Закону
N 755).
На підставі відомостей з Єдиного державного реєстру в результаті перетворення контролюючі органи знімають з обліку таку юридичну особу, а на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру створюється новоутворена юридична особа та здійснюється взяття на облік такої юридичної особи. Якщо в результаті перетворення код за ЄДРПОУ та дата державної реєстрації створення новоутвореної юридичної особи не змінюються, то дата взяття на облік новоутвореної юридичної особи в контролюючих органах також не змінюється.
Процедури перереєстрації платника ПДВ здійснюються з дотриманням правил та у строки, визначені статтею
183 Кодексу для реєстрації платників ПДВ шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.
Пунктом 183.15 статті
183 Кодексу визначено, що у разі зміни даних про платника ПДВ, які стосуються, зокрема, податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові) платника ПДВ, платник ПДВ подає відповідно до пункту 183.7 статті
183 Кодексу заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ.
Якщо в результаті перетворення дата державної реєстрації новоутвореної юридичної особи не змінюється, слід керуватись підпунктом 1 пункту 3.15 розділу III
Положення, відповідно до якого реєстрація платником ПДВ новоутвореної юридичної особи проводиться за процедурами перереєстрації. У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 3 робочих дні від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою "Перереєстрація".
Якщо в результаті перетворення дата державної реєстрації новоутвореної юридичної особи є датою завершення перетворення, слід керуватись підпунктом 2 пункту 3.15 розділу III
Положення, відповідно до якого новоутворена особа одночасно подає контролюючому органу заяви про реєстрацію її платником ПДВ та про анулювання реєстрації платником ПДВ особи, припиненої шляхом перетворення. У цьому випадку датами реєстрації платником ПДВ новоутвореної юридичної особи та анулювання такої реєстрації припиненої юридичної особи є дата внесення до реєстру платників ПДВ відповідних записів.
До дати реєстрації юридична особа, утворена у результаті перетворення, використовує дані реєстрації припиненої юридичної особи.
Якщо новоутворена особа не подала до контролюючого органу протягом 10 робочих днів від дати завершення перетворення заяви для реєстрації або перереєстрації, контролюючий орган приймає рішення про анулювання реєстрації платником ПДВ припиненої особи.
Що стосується закриття/відкриття інтегрованої картки платника (далі - ІКП) у разі зміни організаційно-правової форми
Відповідно до Порядку ведення органами ДФС України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого
наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 р. N 422 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 р. за N751/28881, з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. Податковий номер платника є одним з постійних реквізитів ІКП.
Враховуючи, що у результаті перетворення (зміни організаційно-правої форми) платника податків код ЄДРПОУ новоутвореної юридичної особи не змінюється, то процедури закриття/відкриття ІКП не здійснюється.
Щодо визначення податкових зобов'язань з ПДВ платником податку - юридичною особою, який застосовує касовий метод податкового обліку в момент анулювання реєстрації платника ПДВ внаслідок зміни організаційно-правової форми в результаті реорганізації (перетворення)
Пунктами 201.1, 201.7 та 201.10 статті
201 Кодексу визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлені
Кодексом терміни. При цьому податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Водночас касовий метод для цілей оподаткування згідно з розділом V
Кодексу - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг) (підпункт 14.1.266 пункту 14.1 статті
14 Кодексу).
................Перейти до повного тексту