1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
04.03.2019 № 6990/7/99-99-10-02-17
Щодо розгляду звернень платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій
Державна фіскальна служба України на виконання пп. 6 п. 4 та пп. 7 п. 5 Положення про Державну фіскальну службу України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 р. № 236, з метою однакового застосування вимог податкового законодавства територіальними органами ДФС в частині розгляду звернень платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій повідомляє.
Відповідно до пп. 21.1.1 п. 21.1 ст. 21 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) посадові та службові особи контролюючих органів зобов'язані, зокрема, дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
Пунктом 52.1 ст. 52 Кодексу зазначено, що за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
Зазначеним пунктом також встановлено обов'язкові реквізити звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі.
Одним з таких обов'язкових реквізитів є "дата підписання звернення".
Звертаємо увагу, що наказом ДФС від 25.04.2017 р. № 293 затверджено Порядок організації роботи органів доходів і зборів із надання індивідуальних податкових консультацій (далі - Порядок).
Так, п. 3.1 підрозділу 3 розділу II Порядку встановлено, що з питань реєстрації звернень та їх попереднього аналізу в ГУ ДФС керуватись пунктами 1.1 - 1.6 підрозділу 1 розділу II цього Порядку .
Індивідуальна податкова консультація надається за таких умов, зокрема, у разі дотримання платником податків вимог до форми звернення та відсутності обставин, визначених пп. 1.5.3 п. 1.5 підрозділу 1 розділу II цього Порядку , структурним підрозділом ГУ ДФС готується проект індивідуальної податкової консультації, який погоджується з усіма зацікавленими структурними підрозділами та підписується керівництвом ГУ ДФС та/або уповноваженою особою (пп. 3.2.1 п. 3.2 підрозділу 3 розділу II Порядку ).
Якщо звернення не відповідає вимогам, зазначеним у п. 52.1 ст. 52 глави 3 розділу II Кодексу , податкова консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян" (далі - Закон).
Наголошуємо, що частиною сьомою ст. 5 Закону зазначено, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинне бути підписане заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

................
Перейти до повного тексту