- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 23.06.2018 р. N 2812/6/99-99-15-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо окремих питань застосування податкового законодавства за операціями з придбання корпоративних прав юридичної особи - нерезидента та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє таке.
Щодо дати отримання індивідуальної ліцензії Національного банку України на здійснення інвестицій
Згідно п. 1.10
Інструкції індивідуальна ліцензія НБУ на здійснення інвестиції - належним чином оформлений письмовий дозвіл НБУ на право здійснення конкретним резидентом конкретної інвестиції. Відповідними розділами Інструкції визначено перелік документів, потрібних для одержання ліцензії, порядок видачі такої ліцензії, внесення змін і доповнень до ліцензій, підстави для відмови НБУ у видачі ліцензії, у внесенні змін та доповнень до неї, для тимчасового призупинення розгляду клопотання резидента про видачу ліцензії або відкликання ліцензії.
Таким чином, для уточнення умов (термінів) видачі ліцензії на здійснення інвестицій за кордон слід звернутися до Національного банку України.
Щодо оподаткування доходу нерезидента за операціями з придбання у нього корпоративних прав іншого нерезидента
Згідно з пп. 141.4.1 п. 141.4 ст.
141 Кодексу доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку за ставками, визначеними ст.
141 Кодексу.
Резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 п. 141.4 ст.
141 Кодексу, за ставкою в розмірі 15 відс. (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 та 141.4.11 п. 141.4 ст.
141 Кодексу) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності (пп. 141.4.2 п. 141.4 ст.
141 Кодексу).
Для цілей п. 141.4 ст.
141 Кодексу під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, розуміється, зокрема прибуток від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав, визначений відповідно до розд. III
Кодексу (пп. "е" пп. 141.4.1 п. 141.4 ст.
141 Кодексу).
Отже, резидент, що здійснює на користь нерезидента виплату з доходу за операцією з придбання у нього корпоративних прав, має утримати податок з прибутку від такої операції за правилами, визначеними пп. 141.4.2 п. 141.4 ст.
141 Кодексу, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
Прибуток нерезидента від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження корпоративних прав розраховується згідно з правилами бухгалтерського обліку.
................Перейти до повного тексту