1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.06.2018 N 2503/6/99-99-12-01-01-15/ІПК
Щодо встановлення післякупажного відпочинку коньяків України
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула звернення щодо встановлення післякупажного відпочинку коньяків України та в межах компетенції повідомляє.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481).
Закон України від 16 червня 2005 року N 2662 "Про виноград та виноградне вино" (далі - Закон N 2662) регулює правові відносини у сфері виноградарства та виноробства України, пов'язані з веденням виноградників та виробництвом винограду, вина та інших продуктів виноробства, визначає регламентацію і контроль в цих галузях виробництва, права і обов'язки виробників, повноваження органів виконавчої влади і спрямований на посилення боротьби з фальсифікацією виноробної продукції в Україні.
Положеннями Закону N 481 та Закону N 2662 визначено, що тривалість післякупажного відпочинку коньяків встановлюється рішенням суб'єкта господарювання.
Відповідно до КДУ 00011050-15.91.10:2008 "Основні правила виробництва і зберігання коньяків України", затверджених Мінагрополітики 19 травня 2008 року (далі - Правила) встановлено тривалість відпочинку після купажу для ординарних коньяків не менше 3 місяців, для марочних коньяків групи "КВ" - не менше 9 місяців, коньяків групи "КВВЯ", "КС", і "ДС" - не менше 12 місяців. У кожному випадку остаточний термін відпочинку встановлює дегустаційна комісія підприємства. Також передбачено, що за поданням підприємств терміни післякупажного відпочинку можуть бути скорочені рішенням Центральної дегустаційної комісії виноробної промисловості відповідно з 3 до 2, з 9 до 6 і з 12 до 9 місяців.
Щодо права встановлення суб'єктом господарювання післякупажного відпочинку коньяків України менше 3 місяців без рішення Центральної дегустаційної комісії виноробної промисловості.
Відповідно до вимог Закону N 481 та Закону N 2662 суб'єкти господарювання самостійно встановлюють такі терміни. Разом з цим звертаємо увагу на необхідність дотримання мінімальних термінів післякупажного відпочинку, які встановлені Правилами.
Щодо порушення норм Закону N 481 у разі встановлення суб'єктом господарювання післякупажного відпочинку коньяків України менше 3 місяців без рішення Центральної дегустаційної комісії виноробної промисловості.
Нормами Закону N 481 передбачено, що післякупажний відпочинок коньяків встановлюється рішенням суб'єкта господарювання.
Щодо того, чи є фальсифікацією алкогольних напоїв виробництво коньяків України, тривалість яких складала менше 3 місяців та була встановлена суб'єктом господарювання без рішення Центральної дегустаційної комісії виноробної промисловості.

................
Перейти до повного тексту