- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
24.05.2018 N 2307/О/99-99-15-03-03-14/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула лист громадянки про надання податкової консультації стосовно здійснення діяльності з вирощування тютюну, його сушіння, з подальшою реалізацією необробленого тютюну фізичним особам, фізичною особою - платником єдиного податку, і надає індивідуальну податкову консультацію з відповідями на питання, наведеними у зверненні.
Чи вважається діяльність з вирощування тютюну, його сушіння, з подальшою реалізацією необробленого тютюну фізичним особам - виробництвом підакцизного товару? Чи буде особа, яка здійснює вищевказану діяльність платником акцизного податку?
Закон України від 2 березня 2015 року N 222-VIII "Про ліцензування видів господарської діяльності" (далі - Закон N 222) регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, визначені
Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481).
Статтею
1 Закону N 481 визначено, що тютюнові вироби - це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.
Вирощування тютюну та його подальший продаж не входить до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, визначених ст.
7 Закону N 222 та не регулюється нормами
Закону N481.
Звертаємо увагу, що відповідно до ст.
17 Закону N 481 за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до пп. 212.1.1 п. 212.1 ст.
212 Кодексу особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України є платником акцизного податку.
До підакцизних товарів (продукції) належать товари за кодами, згідно з УКТ ЗЕД, на які
Кодексом встановлено ставки акцизного податку (пп. 14.1.145 п. 14.1 ст.
14).
Виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів (пп. 14.1.28-1 п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Отже, якщо особа здійснюватиме діяльність, яка відповідає визначенню наведеному у пп. 14.1.28-1 п. 14.1 ст.
14 Кодексу, то така особа є платником акцизного податку.
................Перейти до повного тексту