1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
05.02.2018 N 457/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про оподаткування ПДВ
Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з примусового продажу арештованого майна шляхом проведення електронних торгів у формі аукціону та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Порядок реалізації арештованого майна затверджено наказом Міністерства юстиції України від 29.09.2016 р. N 2831/5, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.09.2016 р. за N 1301/29431 (далі - Порядок N 2831/5).
Відповідно до пункту 2 розділу IV Порядку N 2831/5 для участі в електронних торгах (торгах за фіксованою ціною) учасник електронних торгів (далі - Учасник) проходить процедуру реєстрації на веб-сайті реалізації майна, подає заявку на участь в електронних торгах за кожним лотом окремо, сплачує гарантійний внесок на рахунок державного підприємства, яке належить до сфери управління Міністерства юстиції України та уповноважене відповідно до законодавства на здійснення заходів зі створення та супроводження програмного забезпечення системи реалізації арештованого майна, збереження та захисту даних, що містяться у цій системі, на організацію та проведення електронних торгів та торгів за фіксованою ціною, забезпечення збереження майна, виконання інших функцій, передбачених Порядком N 2831/5 (далі - Організатор), та виконує інші вимоги, зазначені Порядком N 2831/5.
Гарантійний внесок вважається сплаченим з моменту зарахування його на рахунок Організатора.
При цьому під гарантійним внеском розуміється грошова сума, що зарахована на рахунок Організатора, яку за одним лотом сплачує Учасник, крім випадків, передбачених Порядком N 2831/5, у розмірі 5 відсотків, виходячи зі стартової ціни лота, та є завдатком по сплаті винагороди Організатору за надані ним послуги з реалізації майна (пункт 1 розділу І Порядку N 2831/5).
Пунктом 2 розділу II Порядку N 2831/5 визначено, що Організатор здійснює внесення до Системи інформації про арештоване майно (формування лота) та його реалізацію за заявкою відділу державної виконавчої служби або приватного виконавця.
Згідно з пунктом 1 розділу X Порядку N 2831/5 на підставі копії протоколу переможець електронних торгів протягом десяти банківських днів з дня визначення його переможцем здійснює розрахунки за придбане на електронних торгах майно у такому порядку:
зазначена у протоколі електронних торгів сума коштів, яка дорівнює різниці між ціною продажу придбаного лота і сумою винагороди Організатору за таким лотом, перераховується переможцем на рахунок відділу державної виконавчої служби (приватного виконавця);
сума гарантійного внеску, зарахованого на рахунок Організатора, визначається частиною оплати переможцем придбаного ним на електронних торгах майна і залишається Організатору в рахунок оплати наданих ним послуг з проведення електронних торгів;
різниця між сумою гарантійного внеску та сумою винагороди Організатору перераховується переможцем на рахунок Організатора у разі, якщо майно реалізовано за ціною, вищою від стартової.
У разі проведення електронних торгів у порядку, визначеному пунктом 1 розділу VII Порядку N 2831/5, сума винагороди Організатору перераховується переможцем на рахунок Організатора.
Відповідно до пункту 2 розділу X Порядку N 2831/5 гарантійний внесок переможця електронних торгів зараховується до ціни продажу в рахунок оплати винагороди Організатору.
Гарантійний внесок не повертається учаснику, який був визнаний переможцем електронних торгів, але не вніс усієї належної грошової суми в строки, передбачені пунктом 1 розділу X Порядку N 2831/5 (пункту 3 розділу X Порядку N 2831/5).
Відносини, що виникають і сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 275 5-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Відповідно до підпункту 194.1.1 пункту 194.1 статті 194 розділу V ПКУ податок на додану вартість становить 20 відсотків, 7 відсотків бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг.
Згідно з підпунктом "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Постачанням товарів також вважаються, зокрема, передача товарів згідно з договором, за яким сплачується комісія (винагорода) за продаж чи купівлю (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ). При цьому продаж (реалізація) товарів - це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу. міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (підпункт 14.1.203 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).
Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).

................
Перейти до повного тексту