1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
01.11.2017 N 2470/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянула звернення Товариства, щодо необхідності складання та порядку реєстрації акцизних накладних на обсяги пального, використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу, в Єдиному державному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН), а також можливості звільнення від відповідальності за порушення строків реєстрації акцизних накладних і в межах компетенції, повідомляє.
Стосовно питання оподаткування підакцизної продукції в рамках єдиного технологічного процесу та необхідності складання акцизних накладних розгорнуту відповідь підприємству було надано листом.
Стосовно порядку реєстрації акцизних накладних, пов’язаних з відвантаженням пального на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу, в ЄРАН.
Як зазначено у зверненні та відповідно до даних системи електронного адміністрування реалізації пального заявником було оформлено акцизну накладну з типом причини "2" - відвантаження на умовах, встановлених статтею 229 розділу VI Кодексу. Однак, Заявнику не вдалося її зареєструвати в ЄРАН в зв’язку із виданням програмою причини помилки "акцизна накладна сформована помилково" (ІПН продавця дорівнює ІПН покупця).
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального та форма акцизної накладної та розрахунку коригування акцизної накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 р. N 218 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2017 р. N 452) (далі - Порядок N 218).
Пунктом 4 розділу II Порядку N 218 визначені типи причин, коли акцизна накладна не надається отримувачу пального, які зазначаються у верхній лівій частині вказаної акцизної накладної, серед яких є тип "2" - пальне відвантажується на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу.
При цьому, з метою здійснення контролю за використанням пільгового пального в межах ліміту квот отримувачів такого пального в акцизній накладній з типом причини "2" особа - отримувач пального зазначається обов’язково відповідно до переліку підприємств, яким надано квоти на підакцизну продукцію, що ввозиться чи відвантажується відповідно до ст. 229 Кодексу (абз. 3 п. 6 розділу II Порядку N 218).

................
Перейти до повного тексту