1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.02.2016 № 218
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 березня 2016 р.
за № 405/28535
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 262 від 19.06.2019 )
Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 452 від 24.04.2017 )
Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212, статей 231, 232 розділу VI Податкового кодексу України, підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального;
форму акцизної накладної;
форму розрахунку коригування акцизної накладної;
форму заявки на поповнення (коригування) залишку пального;
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального.
2. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Романюк Ю. П.) забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Макеєву О.Л. та Голову Державної фіскальної служби України Насірова Р.М.
Міністр Н. Яресько
ПОГОДЖЕНО:

Міністр енергетики
та вугільної промисловості України

Голова
Державної фіскальної служби України

Голова Державної
регуляторної служби України



В. Демчишин


Р.М. Насіров


К.М. Ляпіна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства фінансів України
25.02.2016 № 218
ЗАЯВА
про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального
( Див. текст )
Директор
Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку



Ю.П. Романюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства фінансів України
25.02.2016 № 218
АКЦИЗНА НАКЛАДНА
( Див. текст ) ( Форма із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 452 від 24.04.2017 )
Директор
Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку



Ю.П. Романюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства фінансів України
25.02.2016 № 218
РОЗРАХУНОК
коригування акцизної накладної
( Див. текст ) ( Форма із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 452 від 24.04.2017 )
Директор
Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку



Ю.П. Романюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства фінансів України
25.02.2016 № 218
(у редакції наказу
Міністерства
фінансів України
24.04.2017 № 452)
ЗАЯВКА
на поповнення (коригування) залишку пального
( Див. текст ) ( Форма в редакції Наказу Міністерства фінансів № 452 від 24.04.2017 )
Директор
Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку



Ю.П. Романюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства фінансів України
25.02.2016 № 218
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 березня 2016 р.
за № 405/28535
ПОРЯДОК
заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального відповідно до статей 231, 232 розділу VI "Акцизний податок" Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
2. Акцизна накладна, розрахунок коригування акцизної накладної, заявка на поповнення (коригування) залишку пального складаються особами, які здійснюють реалізацію пального та які відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 розділу VI Кодексу визначені платниками акцизного податку (далі - платник податку).
Якщо філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють реалізацію пального та проводять розрахунки з його отримувачами, то платник податку, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання акцизних накладних та розрахунків коригування акцизної накладної, про що зазначає у заяві про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.
При складанні акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної філією чи іншим структурним підрозділом платника податку в графі "Особа, що реалізує пальне" акцизної накладної зазначаються найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник податку, що визначено статутними документами, та через кому - найменування такої філії (структурного підрозділу).
У разі реалізації пального філії (структурному підрозділу) отримувача, зареєстрованого платником податку, при складанні акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної у графі "Особа - отримувач пального" разом із найменуванням головного підприємства через кому зазначається найменування такої філії (структурного підрозділу), яка (який) фактично від імені головного підприємства (отримувача) отримує таке пальне.
Акцизна накладна, розрахунок коригування акцизної накладної, заявка на поповнення (коригування) залишку пального вважаються недійсними у разі їх заповнення іншою особою, ніж зазначена в цьому пункті.
3. Акцизна накладна, розрахунок коригування акцизної накладної складаються та подаються до контролюючого органу на реєстрацію в Єдиному реєстрі акцизних накладних в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи, затвердженого в установленому порядку.
Відправлення, передавання, одержання, зберігання та організація обігу акцизних накладних, розрахунків коригування акцизної накладної, заявок на поповнення (коригування) залишку пального в електронній формі здійснюються у порядку, визначеному законодавством.
Усі акцизні накладні, розрахунки коригування акцизної накладної підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Платник податку має право зареєструвати акцизну накладну, розрахунок коригування акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, обчислений за формулою, зазначеною у пункті 232.3 статті 232 Кодексу, з урахуванням обсягів залишку пального, визначених за результатами інвентаризації, проведеної відповідно до пункту 9 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу, та зазначених у Акті інвентаризації обсягів залишку пального, поданому до контролюючого органу у терміни, визначені цим пунктом Кодексу.
4. Акцизна накладна, розрахунок коригування акцизної накладної, заявка на поповнення (коригування) залишку пального заповнюються державною мовою.
Кількісні показники відповідних граф акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального заповнюються в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 -0С, з округленням до двох знаків після коми.
Приведення літражу пального до температури 15 -0С здійснюється згідно з чинною нормативно-технічною документацією.
5. Дата складання акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального заповнюється цифрами у такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри). При цьому крапки, коми та інші розділові знаки в даті складання зазначених документів не проставляються.
6. Порядковий номер акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального має містити лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів).
Порядковий номер акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної складається з двох частин:
у першій частині (до знака дробу) проставляється порядковий номер;
у другій частині (після знака дробу) проставляється код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу юридичної особи або код за внутрішньою кодифікацією, прийнятою юридичною особою, внесений до графи "Код пункту реалізації" пункту 5 "Відомості про пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) з реалізації пального" заяви за формою № 1-АКП (заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального).
У першій частині порядкового номера акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної та у порядковому номері заявки на поповнення (коригування) залишку пального зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеного платником податку документа.
Порядковий номер акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної та заявки на поповнення (коригування) залишку пального не може починатись на "0".
У клітинках порядкового номера акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, що не заповнюються, в тому числі у разі, якщо документи складаються самим платником податку і дані філії чи структурного підрозділу не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.
7. Платником податку здійснюється наскрізна нумерація акцизних накладних, розрахунків коригування акцизних накладних, складених протягом календарного року (крім 2016 року, в якому складення акцизних накладних та присвоєння їм порядкових номерів здійснюються відповідно до статті 231 розділу VI Кодексу).
Не допускається повне дублювання порядкових номерів акцизних накладних, розрахунків коригування акцизних накладних, складених платником податку (філією чи структурним підрозділом платника податків) протягом календарного року.
Допускається дублювання першої частини (до знака дробу) порядкових номерів акцизних накладних, розрахунків коригування акцизних накладних, складених платником податку (філією чи структурним підрозділом платника податку), у яких другі частини (після знака дробу) порядкових номерів відрізняються (документи складаються різними філіями/структурними підрозділами платника податку).
8. В акцизній накладній, розрахунку коригування акцизної накладної вказуються основні реквізити особи (платника податку), що реалізує пальне, та особи - отримувача пального:
для юридичної особи - найменування та код за ЄДРПОУ;
для фізичної особи - прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (серія та номер паспорта зазначаються фізичними особами - підприємцями, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
для уповноважених юридичних осіб, які ведуть облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі при взятті на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 глави 5 розділу ІІ Кодексу.
( Пункт 8 розділу I доповнено новим абзацом четвертим згідно з Наказом Міністерства фінансів № 452 від 24.04.2017 )
Обов’язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені підпунктами "г" та "ґ" пункту 231.1 статті 231 розділу VI Кодексу (код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб), або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб), повна чи скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податків), не вказуються при складанні акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної у разі:
реалізації отримувачам, що не є платниками акцизного податку з реалізації пального (кінцевим споживачам та суб’єктам господарювання, які відсутні у Реєстрі платників акцизного податку, крім відвантаження пального на умовах, встановлених статтею 229 розділу VI Кодексу);
( Абзац шостий пункту 8 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 452 від 24.04.2017 ) ( Абзац сьомий пункту 8 розділу I виключено на підставі Наказу Міністерства фінансів № 452 від 24.04.2017 )
відвантаження пального з метою власного споживання;
втрати пального як в межах, так і понад встановлені норми втрат, псування, знищення пального, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального;
відвантаження виробником пального в споживчій тарі ємністю до двох літрів (включно).
( Пункт 8 розділу I доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 452 від 24.04.2017 )
9. Код пального в акцизних накладних, розрахунках коригування акцизної накладної, заявці на поповнення (коригування) залишку пального згідно з УКТ ЗЕД зазначається суцільним порядком без розділових знаків (пробілів, крапок тощо) та містить 10 знаків.
В одному документі (акцизна накладна, розрахунок коригування акцизної накладної) може бути зазначено операцію виключно за одним кодом УКТ ЗЕД.
10. Акцизні накладні, розрахунки коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального скріплюються електронними цифровими підписами посадових осіб платника податку, який здійснює реалізацію пального, та електронним цифровим підписом, що є аналогом відбитка його печатки (за наявності).
Накладання електронних цифрових підписів посадових осіб (печаток за наявності) здійснюється у порядку, визначеному законодавством.
ІІ. Складання акцизної накладної та порядок її заповнення
1. Акцизна накладна складається при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.
Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) окремо за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне).
У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, що реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.
Під безперервним постачанням розуміється забезпечення особою, що реалізує пальне, можливості для отримувачів пального (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця.
2. Акцизна накладна може бути складена не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального протягом такого місяця окремо за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД пального, що втрачено.
3. Акцизні накладні, в тому числі ті, що не надаються отримувачу пального, реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
4. У верхній лівій частині акцизної накладної, яка не надається отримувачу пального, зазначається тип причини:
1 - отримувач не є платником акцизного податку з реалізації пального (кінцевий споживач та суб’єкти господарювання відсутні в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального);
2 - пальне відвантажується на умовах, встановлених статтею 229 розділу VI Кодексу;
3 - пальне відвантажено з метою власного споживання;
4 - втрачене пальне, щодо якого відповідно до пункту 216.3 статті 216 розділу VI Кодексу не виникає податкове зобов’язання з акцизного податку, а саме:
пальне, втрачене внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин, - за умови документальної фіксації цих втрат та надання контролюючому органу необхідних доказів втрат пального та неможливості його використання на митній території України (підпункт "а" пункту 216.3 статті 216 розділу VI Кодексу);
пальне, втрачене внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, - у межах нормативів втрат, які затверджуються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (підпункт "б" пункту 216.3 статті 216 розділу VI Кодексу);
5 - зіпсоване, знищене, втрачене пальне, щодо якого відповідно до пункту 214.7 статті 214 розділу VI Кодексу виникає податкове зобов’язання з акцизного податку;

................
Перейти до повного тексту