- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДФС
Лист
26.04.217 № 5808/С/99-99-13-02-03-14 |
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (у редакції, яка діяла до 01.04.2017, далі – Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування інвестиційного прибутку, отриманого фізичною особою від погашення облігацій внутрішніх державних позик Міністерства фінансів України і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається відповідно до норм Кодексу, які діяли у 2015 році.
Відповідно до п. 12-1 частини першої ст.
2 Бюджетного кодексу України боргове зобов’язання – це зобов’язання позичальника перед кредитором за кредитом (позикою), що виникло внаслідок випуску і розміщення боргових цінних паперів.
Згідно зі ст.
10 Закону № 3480 облігації внутрішніх державних позик України – це державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку і підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій. Номінальна вартість облігацій внутрішніх державних позик України може бути визначена в іноземній валюті.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 року № 80 "Про випуски облігацій внутрішніх державних позик" встановлено, що Міністерство фінансів України виступає емітентом державних облігацій, у тому числі короткострокових або середньострокових державних облігацій, номінованих в іноземній валюті. Генеральним агентом з обслуговування випуску та погашення державних облігацій є Національний банк України.
Крім того, відповідно до гл. 2 Положення про порядок проведення операцій, пов’язаних з розміщенням облігацій внутрішніх державних позик, затвердженого
постановою правління Національного банку України від 18 червня 2003 року № 248, до повноважень Міністерства фінансів України як емітента облігацій відноситься, зокрема, забезпечення своєчасного погашення облігацій та сплату доходу за ними.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Кодекс.
Особливості оподаткування доходу у вигляді інвестиційного прибутку визначено п. 170.2 ст.
170 Кодексу, відповідно до п.п. 170.2.2 якого до продажу інвестиційного активу прирівнюються операції, зокрема, з погашення інвестиційного активу його емітентом, який належав платнику податку.
................Перейти до повного тексту