1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.02.2017 № 661
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 лютого 2017 р.
за № 262/30130
Про внесення змін до Порядку здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю
Відповідно до підпункту 1 пункту 8 Завдань і заходів з виконання Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2016-2020 роки, наведених у додатку 2 Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2016-2020 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 148 , Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів державної політики з питань молоді та державної підтримки молодіжних та дитячих громадських організацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2012 року № 116 (із змінами), та Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1017,
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Порядку здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 04 липня 2016 року № 2643, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 липня 2016 року за № 937/29067, виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Департаменту молодіжної політики забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України згідно з розподілом функціональних обов’язків.
Виконуючий обов’язки
Міністра молоді та спорту
України


І.Є. Гоцул
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства молоді
та спорту України
04.07.2016 № 2643
(у редакції наказу
Міністерства молоді
та спорту України
17.02.2017 № 661)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 лютого 2017 р.
за № 262/30130
ПОРЯДОК
здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю з метою підтримки співробітництва української і польської молоді та розбудови дружніх взаємин між народами України і Республіки Польща.
2. Українсько-Польські обміни молоддю здійснюються шляхом участі молоді у проектах, які реалізуються неприбутковими інститутами громадянського суспільства, навчальними закладами та комунальними установами, які працюють з молоддю (далі - інститути громадянського суспільства, заклади, установи), та визначаються відповідно до результатів конкурсу, який проводиться Українсько-Польською Радою обміну молоддю (далі - Рада) через національну керуючу установу - Міністерство молоді та спорту, або в окремих заходах, рекомендованих Радою, що проводяться Мінмолодьспортом.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
захід - сукупність дій, спрямованих на забезпечення реалізації положень Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, що реалізуються Мінмолодьспортом та у результаті проведення яких передбачено досягнення конкретного результату протягом визначеного періоду часу;
проект - комплекс заходів, який складається з основної та підготовчої частин, розробляється і здійснюється інститутами громадянського суспільства, закладами, установами та спрямовується на досягнення певної мети і результатів протягом визначеного періоду часу.
ІІ. Принципи реалізації проектів (проведення заходів)
1. Реалізація проектів (проведення заходів) відповідає таким принципам:
неформальна освіта;
партнерство;
активна участь молоді на всіх рівнях реалізації проекту (проведення заходу);
ефективне управління молодіжними проектами (заходами);
забезпечення поширення і використання результатів проекту (заходу).
2. Проекти та заходи можуть реалізовуватися залежно від обраної форми обмінів молоддю, зокрема:
молодіжний обмін;
семінари з підготовки і розвитку двостороннього партнерства;
молодіжні зустрічі (конференції, тренінги, фестивалі тощо);
інформаційно-просвітницькі проекти (інформаційні заходи, розповсюдження кращого досвіду через публікації тощо).
ІІІ. Умови організації та проведення конкурсу
1. Рада щороку приймає рішення щодо:
пріоритетних завдань;
строків подання заявок та реалізації проектів;
оголошення конкурсу;
визначення переможців конкурсу і розподілу коштів відповідно до встановлених пріоритетних завдань, умов конкурсу та рекомендацій Мінмолодьспорту.
2. Рішення Ради приймається у вигляді постанови відповідно до Регламенту Ради та розміщується на офіційному веб-сайті Мінмолодьспорту.
3. У тексті оголошення зазначаються:
пріоритетні завдання;
адреса, за якою приймаються заявки;
строки подання заявки;
строки проведення конкурсу.
4. Для участі в конкурсі інститути громадянського суспільства, заклади, установи подають у встановлені Радою строки на своєму бланку до Мінмолодьспорту заявку на участь у конкурсі на реалізацію проекту в рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.
5. Оголошення про конкурс опубліковується Мінмолодьспортом.
6. Заявки подаються інститутами громадянського суспільства, закладами, установами, зареєстрованими в установленому порядку, у друкованій та електронній формах за адресою, визначеною в оголошенні про проведення конкурсу, разом із копіями установчих документів. Не можуть брати участь у конкурсі інститути громадянського суспільства, заклади, установи, які мають на меті отримання прибутку.
7. Проекти, які подають інститути громадянського суспільства, заклади, установи в рамках конкурсу, мають подаватися лише до Мінмолодьспорту чи Фонду з розвитку системи освіти з місцезнаходженням у Варшаві.
8. Проекти у рамках здійснення обмінів молоддю можуть реалізовуватися на територіях України та Республіки Польща незалежно від місця подання заявки та залежно від обраної форми проекту:
молодіжний обмін: Республіка Польща або Україна;
семінари з підготовки і розвитку двостороннього партнерства: Республіка Польща або Україна;
молодіжні зустрічі (конференції, тренінги, фестивалі тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проектів в обох країнах);
інформаційно-просвітницькі проекти (інформаційні заходи, розповсюдження кращого досвіду через публікації тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проектів в обох країнах).
9. У проекті беруть участь мінімум дві організації - по одній з України та Республіки Польща.
10. Проекти, які подаються у рамках конкурсу, повинні бути реалізовані протягом року у період, який визначає Рада.
11. Інститути громадянського суспільства, заклади, установи можуть подавати на конкурс кілька заявок. Заявки, подані на конкурс, не повертаються.
12. Мінмолодьспорт видає учасникові конкурсу довідку із зазначенням дати надходження заявки за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку.
13. Перелік поданих заявок оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінмолодьспорту.
14. Мінмолодьспорт здійснює опрацювання поданих заявок та разом з рекомендаціями подає їх Раді.
15. Після прийняття Радою рішення про переможців конкурсу перелік інститутів громадянського суспільства, закладів, установ, які визнано переможцями конкурсу, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінмолодьспорту.
IV. Умови підготовки і реалізації проектів (проведення заходів)
1. Один проект може тривати не менше 5 та не більше 10 днів, не враховуючи дні приїзду і від'їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту реалізації проекту.
2. Участь у проектах можуть брати особи віком від 14 до 35 років та особи, що працюють із молоддю.
3. Рада буде надавати переваги тим проектам, до реалізації яких залучають молодь з обмеженими можливостями, категорії яких визначені у заявці згідно з додатком 1.
4. Кількість учасників проекту становить 10-40 осіб, у тому числі супроводжувачі чи керівники групи.
5. Участь у підготовчому візиті, який може тривати 2-4 робочих дні, беруть не більше 6 учасників (по 3 особи з кожної країни).
6. Розрахунки витрат, пов’язаних із реалізацією проектів, здійснюються з огляду на таке:
1) валютою для розрахунку витрат, який додається до заявки на реалізацію проекту в рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю, визначається євро;
2) етапи реалізації проектів - групування витрат:
основний етап:
витрати на проїзд учасників відшкодовуються у розмірі 100 % вартості проїзду;
витрати, пов’язані з проживанням та харчуванням, здійснюються з розрахунку:
12 євро на людину на день для проектів, які реалізуються в Україні;
20 євро на людину на день для проектів, які реалізуються в Республіці Польща;
інші витрати, пов’язані з реалізацією проектів (у тому числі на транспортні послуги у країні, в якій реалізується проект), здійснюються з розрахунку:
10 євро на людину на день для проектів, які реалізуються в Україні;
10 євро на людину на день для проектів, які реалізуються в Республіці Польща;
підготовчий етап:

................
Перейти до повного тексту