- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.09.2017 № 2952/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 вересня 2017 р.
за № 1164/31032
Про затвердження Правил етичної поведінки працівників апарату Міністерства юстиції України та його територіальних органів
Відповідно до абзацу другого частини другої
статті 37 Закону України "Про запобігання корупції",
статті 44 Закону України "Про державну службу", наказу Національного агентства України з питань державної служби від 05 серпня 2016 року
№ 158 "Про затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2016 року за № 1203/29333, та з метою визначення моральних та професійно-етичних принципів поведінки працівників системи Міністерства юстиції України під час виконання ними своїх службових повноважень НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила етичної поведінки працівників апарату Міністерства юстиції України та його територіальних органів(далі - Правила), що додаються.
2. Керівникам структурних підрозділів апарату Міністерства юстиції України та його територіальних органів організувати доведення вимог Правил до відома кожного працівника.
Вимоги Правил можуть застосовуватися до працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мін’юсту.
3. Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки (Олійник О.М.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року
№ 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Державного секретаря.
5. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
21.09.2017 № 2952/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 вересня 2017 р.
за № 1164/31032
ПРАВИЛА
етичної поведінки працівників апарату Міністерства юстиції України та його територіальних органів
I. Загальні положення
1. Ці Правила - сукупність моральних та професійно-етичних принципів, правил та вимог, які регулюють засади поведінки працівників під час виконання ними своїх службових повноважень.
2. Ці Правила ґрунтуються на положеннях
Конституції України, законодавства про державну службу, запобігання корупції і запобігання та протидії дискримінації, наказу Національного агентства України з питань державної служби від 05 серпня 2016 року
№ 158 "Про затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2016 року за № 1203/29333.
3. Ці Правила поширюються на працівників апарату Міністерства юстиції України та його територіальних органів (далі - працівники системи Міністерства юстиції України), крім персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.
4. Дотримання вимог цих Правил державними службовцями враховується під час проведення щорічного оцінювання їх службової діяльності, а також під час прийняття рішення про їх преміювання, планування їхньої кар’єри, виявлення потреби у професійному навчанні.
5. Працівники системи Міністерства юстиції України під час виконання своїх службових повноважень зобов’язані керуватися такими принципами:
служіння державі і суспільству;
пріоритетність інтересів;
субординація;
толерантність;
гідна поведінка;
доброчесність;
політична нейтральність;
прозорість і підзвітність;
сумлінність.
Працівники системи Міністерства юстиції України зобов’язані протидіяти мобінгу (цькуванню), вживати заходів, спрямованих на запобігання та припинення мобінгу (цькування), а також заходи щодо відновлення порушених внаслідок мобінгу (цькування) прав.
Керівники системи Міністерства юстиції України мають сприяти створенню комфортної психологічної атмосфери в трудовому колективі та не допускати випадків мобінгу (цькування).
II. Принципи етичної поведінки працівників системи Міністерства юстиції України
1. Принцип служіння державі і суспільству:
чесне служіння і вірність державі;
забезпечення державних інтересів під час виконання завдань та функцій держави;
сприяння реалізації прав і законних інтересів громадян та суб’єктів господарювання;
................Перейти до повного тексту