1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.07.2017 № 218
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 липня 2017 р.
за № 897/30765
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Служби зовнішньої розвідки № 441 від 23.07.2024 )
Про затвердження Змін та доповнень до Положення про проходження медичного огляду в Службі зовнішньої розвідки України
Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України, затвердженого Указом Президента України від 17 липня 2006 року № 619, та з метою якісного комплектування військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни та доповнення до Положення про проходження медичного огляду в Службі зовнішньої розвідки України, затвердженого наказом Служби зовнішньої розвідки України від 28 лютого 2011 року № 57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 квітня 2011 року за № 501/19239, що додаються.
2. Юридичному управлінню Служби зовнішньої розвідки України подати цей наказ у встановленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Т.в.о. Голови Служби

І. Разінков
ПОГОДЖЕНО:

В.о. Міністра
охорони здоров'я України


У. Супрун
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби зовнішньої
розвідки України
03.07.2017 № 218
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 липня 2017 р.
за № 897/30765
ЗМІНИ
та доповнення до Положення про проходження медичного огляду в Службі зовнішньої розвідки України
( Див. текст )
1. У розділі V:
1) у главі 1:
пункт 1.13 викласти в такій редакції:
"1.13. Кандидати на військову службу та військовослужбовці, які проходять медичний огляд за графами II, V і VI Розкладу хвороб, підлягають дослідженню функції вестибулярного апарату. За графою VI, крім того, обов’язково проводяться велоергометрія або тредміл-тест, фіброгастродуоденоскопія, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини та серця.";
пункт 1.24 викласти в такій редакції:
"1.24. При медичному огляді військовослужбовців метод індивідуальної оцінки придатності до військової служби застосовується у кожному випадку. При винесенні експертного рішення щодо придатності до військової служби штатна ВЛК враховує наявність скарг, перебіг захворювання, збереженість функції органу чи системи організму, яка обумовлює основне захворювання, можливість відновлення функції органів та систем та їх строки, наявність ускладнень, наявність супутньої патології, необхідність стаціонарного лікування протягом останніх 1-2 років, а також вік, вислугу років, освіту, спеціальність, рівень фахової підготовки, досвід, фактичну працездатність, спрямованість самого військовослужбовця щодо подальшого проходження військової служби, викладені у медичній характеристиці, можливість подальшого виконання службових обов’язків на посаді, яка найбільше відповідає стану його здоров'я.";
2) доповнити главу 3 новим пунктом такого змісту:
"3.27. Військовослужбовці, щодо яких прийнято постанову про обмежену придатність їх до військової служби, є непридатними до служби в підрозділах спеціального призначення.";
3) пункт 4.7 глави 4 викласти в такій редакції:
"4.7. Постанова штатної ВЛК про можливість виїзду особи за кордон у відрядження є дійсною протягом дванадцяти місяців з дня її прийняття. Якщо протягом цього терміну виїзд не відбувся або до виїзду незалежно від часу медичного огляду в стані здоров’я цієї особи сталися суттєві зміни, медичний огляд проводиться повторно.".
2. Доповнити підпункт "а" пункту 6.3 розділу VI новим абзацом такого змісту:
"до служби в підрозділах спеціального призначення придатний/непридатний;".
3. Додаток 8 викласти в новій редакції, що додається.
4. Пункт 16 додатка 12 викласти в такій редакції:
"16. Жовчнокам’яна хвороба за наявності конкрементів в жовчному міхурі або протоках. Хворим з видаленим жовчним міхурем з приводу жовчнокам’яної хвороби дозволено виїзд у відрядження за кордон через дванадцять місяців після оперативного лікування за умови збереженої функції жовчевидільної системи.".
5. У додатку 14:
1) в абзаці другому статті 12 слова та цифри "за графами І-V Розкладу хвороб" замінити словами та цифрами "за графами І-VI Розкладу хвороб";
2) у статті 15:
в абзаці двадцять третьому слова та цифри "за графами І-V Розкладу хвороб" замінити словами та цифрами "за графами І-VI Розкладу хвороб";
доповнити новим абзацом такого змісту:
"Кандидати за наявності аліментарного ожиріння І ступеня визнаються непридатними до військової служби за VI графою.";
3) в абзаці сьомому статті 23 слова та цифри "за графами І-V Розкладу хвороб" замінити словами та цифрами "за графами І-VI Розкладу хвороб";
4) в абзаці третьому статті 27 слова та цифри "за графами І-V Розкладу хвороб" замінити словами та цифрами "за графами І-VI Розкладу хвороб";
5) у статті 28:
в абзаці дев’ятому слова та цифри "за графами І-V Розкладу хвороб" замінити словами та цифрами "за графами І-VI Розкладу хвороб";
в абзаці дев’ятнадцятому слова та цифри "за графами І-V" замінити словами та цифрами "за графами І-VI Розкладу хвороб";
6) в абзацах п’ятому, шостому, шістнадцятому статті 29 слова та цифри "за графами І-V Розкладу хвороб" замінити словами та цифрами "за графами І-VI Розкладу хвороб";
7) останній абзац статті 32 викласти в такій редакції:
"На військовослужбовців, які оглядаються за графами ІІ, V і VI, за наявності порушення відчуття кольорів у Постанові про придатність до військової служби вказати: "до оперативно-постової служби непридатний", "до служби як водій непридатний", "до служби в підрозділах спеціального призначення непридатний.";
8) статті 33, 34 викласти в такій редакції:
"33. Гострота зору у кандидатів за графами I, II, V, VІ Розкладу хвороб визначається без корекції і повинна бути не менше 0,6 на обидва ока у тих, хто оглядається за графою I; і не менше 0,7 на обидва ока - за II, V, VІ графами Розкладу хвороб. Вид і ступінь аметропії визначаються скіаскопічно в стані циклоплегії.
За наявності у кандидатів за графою I простої далекозорості понад 4,0 дптр, простого далекозорого астигматизму або астигматизму будь-якого виду з різницею рефракцій у двох головних меридіанах понад 4,0 дптр вони визнаються непридатними до служби в СЗРУ незалежно від гостроти зору.
У тих, хто оглядається за графами II, V Розкладу хвороб, далекозорість не повинна перевищувати 2,5 дптр і ступінь астигматизму - 2,0 дптр.
Гострота зору у кандидатів, які оглядаються за графами III, IV Розкладу хвороб, визначається з корекцією.
Якщо кандидати, які оглядаються за графою III Розкладу хвороб, мають гостроту зору не нижче 0,6 на обидва ока з корекцією, висновок на них ухвалюється з урахуванням характеру служби з таким формулюванням: "до оперативно-технічної служби, що допускає носіння окулярів, придатний".
Кандидати, які приймаються за графами III, IV Розкладу хвороб, визнаються непридатними до служби в СЗРУ незалежно від гостроти зору з корекцією, якщо ступінь виявленої скіаскопічної аметропії на гіршому оці перевищує 10,0 дптр (хоч би в одному з меридіанів), астигматизму будь-якого виду з різницею в двох головних меридіанах понад 4,5 дптр.
У кандидатів до вступу на навчання до ВВНЗ за графами III, IV Розкладу хвороб гострота зору з корекцією має бути не менше 0,6 на краще око і 0,4 - на гірше. За наявності в них аметропії на кращому оці понад 6,0 дптр (хоч би в одному меридіані) або астигматизму будь-якого виду з різницею рефракції в двох головних меридіанах понад 6,0 дптр вони визнаються непридатними до вступу незалежно від гостроти зору.
У кандидатів до вступу на навчання до ВВНЗ за графою I зір повинен бути 0,7 на обидва ока без корекції.
Військовослужбовці, що оглядаються за всіма графами, визнаються непридатними до військової служби відповідно до підпункту "б" незалежно від гостроти зору з корекцією, якщо ступінь аметропії на кращому оці понад 12,0 дптр (хоч би в одному меридіані), ступінь астигматизму будь-якого виду перевищує 4,5 дптр.
Гострота зору у військовослужбовців, що оглядаються за графами II, V, VІ Розкладу хвороб, визначається без корекції і повинна бути не менше 0,6 на кожне око.
У разі коли військовослужбовці, що оглядаються за графами II, V, VІ Розкладу хвороб, визнаються придатними до військової служби, а гострота зору в них без корекції нижче 0,6 на кожне око, в Постанові вказувати:
"до оперативно-постової служби непридатний";
"до служби як водій непридатний";
"до служби в підрозділах спеціального призначення непридатний".
У військовослужбовців, що оглядаються за графою I Розкладу хвороб, гострота зору визначається з корекцією і при встановленні придатності до військової служби в Постанові вказується: "до оперативної служби, що допускає носіння окулярів, придатний".
Кандидати та військовослужбовці, у яких гострота зору не піддається корекції (амбліопія), розглядаються за статтею 34 Розкладу хвороб.
У військовослужбовців, які направляються на навчання до Інституту СЗРУ, за графою I Розкладу хвороб, де допускається носіння окулярів, гострота зору з корекцією повинна бути не нижче 0,8 на обидва ока.
У разі стійкого паралічу акомодації на обох очах Постанова про придатність до військової служби визначається залежно від функцій ока (гострота зору з корекцією поля зору).
34. Кандидати та військовослужбовці, у яких гострота зору не піддається корекції, розглядаються за цією статтею.";
9) в абзаці першому статті 35 слова та цифри "за графами I, III-V Розкладу хвороб" замінити словами та цифрами "за графами І-VI Розкладу хвороб";
10) абзац четвертий статті 38 викласти в такій редакції:
"Кандидати та військовослужбовці до служби в підрозділах спеціального призначення є непридатними у разі підвищеної чутливості до закачування. Не можна обмежуватись обстеженням лише вестибулярної функції без глибокого всебічного обстеження всього організму, оскільки вегетативні розлади можуть виходити не тільки з вушного лабіринту, а й з інших органів. Під час відбору кандидатів та військовослужбовців до оперативних підрозділів спеціального призначення критерієм стійкості до закачування є результати дослідження отолітової реакції або проби безперервної кумуляції прискорень Каріоліса. Особи, які дають різку вестибуловегетативну реакцію ІІІ ступеня (отолітова реакція) або не витримують пробу протягом однієї хвилини дослідження внаслідок виникнення вегетативних порушень, є непридатними до служби.";
11) у статті 39:
абзац шостий викласти в такій редакції:
"Після операцій, що поліпшують слух військовослужбовцям в окремих випадках, за статтею 40 Розкладу хвороб надається відпустка у зв’язку з хворобою. Після закінчення відпустки придатність осіб до військової служби визначається залежно від результатів лікування за пунктами "а", "б", "в" або "г" цієї статті.";
доповнити новим абзацом сьомим такого змісту:

................
Перейти до повного тексту