1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.11.2015 № 1394
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 листопада 2015 р.
за № 1373/27818
Про внесення змін до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки
Відповідно до статей 75 і 77, частини п’ятої статті 89 Господарського кодексу України та з метою вдосконалення складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів суб’єктів господарювання державного сектору економіки
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02 березня 2015 року № 205, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19 березня 2015 року за № 300/26745, що додаються.
2. Департаменту управління державною власністю та розвитку промисловості забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр економічного
розвитку і торгівлі України

А. Абромавичус
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної
регуляторної служби України
Голова Державної
фіскальної служби України
Голова Фонду
державного майна України
В.о. Міністра фінансів України


К.М. Ляпіна

Р.М. Насіров

І. Білоус
О. Маркарова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України
03.11.2015 № 1394
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 листопада 2015 р.
за № 1373/27818
ЗМІНИ
до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки ( z0300-15 )
1. Речення друге абзацу першого пункту 2 викласти у такій редакції: "Фінансовий план підприємства містить довідкову інформацію щодо фактичних показників минулого року, планових і прогнозних показників поточного року, а також інформацію згідно із стратегічним планом розвитку підприємства.".
2. Пункт 3 викласти у такій редакції:
"3. Фінансовий план повинен забезпечувати збільшення показників рентабельності діяльності підприємства, активів та власного капіталу порівняно з плановими та прогнозними показниками на поточний рік. У разі зменшення зазначених показників, а також обсягу сплати поточних податків, зборів (обов’язкових платежів) до державного бюджету підприємство обов’язково подає обґрунтування причин такого зменшення з відповідними розрахунками.".
3. Абзац п’ятий пункту 4 виключити.
У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом п’ятим.
4. В абзаці четвертому пункту 5 слова "зведені показники фінансових планів, а в електронному вигляді - показники фінансових планів щодо кожного підприємства" замінити словами "лише зведені основні фінансові показники, зазначені в додатку 1 до цього Порядку, а в електронному вигляді - фінансові плани щодо кожного підприємства в повному обсязі".
5. У пункті 12:
абзац перший викласти у такій редакції:
"12. Органи управління/відповідальні органи управління подають у паперовому та електронному вигляді Мінекономрозвитку лише зведені основні фінансові показники виконання фінансових планів підприємств, зазначені в додатку 3 до цього Порядку, у тому числі щодо підприємств, що є суб’єктами природних монополій, підприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, та підприємств, уповноваженим органом управління яких є Кабінет Міністрів України.";
абзаци другий та третій виключити.
У зв’язку з цим абзаци четвертий - десятий вважати відповідно абзацами другим - восьмим;
абзац другий після слова "додаються" доповнити словами "перелік підприємств, що належать до сфери управління органу,";
в абзаці третьому слова "звіти про виконання показників фінансових планів окремо щодо кожного підприємства" замінити словами "звіти про виконання фінансових планів окремо щодо кожного підприємства в повному обсязі";
абзаци сьомий, восьмий викласти у такій редакції:
"за IV квартал та рік - до 31 березня року, що настає за звітним періодом;
за І, ІІ та ІІІ квартали - до 31 травня, 31 серпня та 30 листопада року, що настає за звітним періодом.".
6. Абзаци другий і третій пункту 13 викласти у такій редакції:
"за IV квартал, рік та І квартал - до 30 червня року, що настає за звітним періодом;
за ІІ та ІІІ квартали - до 30 вересня і 31 грудня року, що настає за звітним періодом.".
7. Додатки 1-3 до Порядку викласти у новій редакції, що додаються.
Заступник
директора департаменту
управління державною
власністю та розвитку
промисловості




О. Троян
Додаток 1
до Порядку складання, затвердження
та контролю виконання фінансового
плану суб'єкта господарювання
державного сектору економіки
(пункт 2)
ФІНАНСОВИЙ ПЛАН
підприємства
( Див. текст )
Додаток 2
до Порядку складання, затвердження
та контролю виконання фінансового
плану суб'єкта господарювання
державного сектору економіки
(пункт 2)
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо складання фінансового плану підприємства та звіту про його виконання, підготовки пояснювальних записок до них
І. Загальні питання
Фінансовий план підприємства (далі - фінансовий план) складається на рік з поквартальною розбивкою та відображає очікувані фінансові результати в запланованому році.
У розділі "Основні фінансові показники" фінансового плану, крім інформації щодо очікуваних фінансових результатів у запланованому році, зазначається також інформація згідно із стратегічним планом розвитку підприємства.
Значення рядків у підрозділах I - V та VIII розділу "Основні фінансові показники" фінансового плану (звіту про виконання фінансового плану) заповнюються автоматично, оскільки містять посилання на відповідні рядки таблиць 1 - 6, які змінювати самостійно забороняється.
Підрозділи VI "Звіт про фінансовий стан" та VІI "Кредитна політика" розділу "Основні фінансові показники" фінансового плану (звіту про виконання фінансового плану) заповнюються згідно з даними бухгалтерського обліку підприємства та форми № 1 "Баланс (Звіт про фінансовий стан)", визначеної Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07 лютого 2013 року № 73, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 року за № 336/22868 (із змінами).
Фінансовий план містить інформацію щодо прогнозних показників на поточний рік, яка складається, виходячи з фактичної проміжної інформації та очікувань стосовно господарської діяльності підприємства в поточному році.
Фінансовий план складається за формою згідно з додатком 1 до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02 березня 2015 року № 205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 березня 2015 року за № 300/26745 (далі - Порядок), і подається в паперовому та електронному вигляді у форматі Microsoft Excel.
Звіт про виконання фінансового плану складається щокварталу та за рік за формою згідно з додатком 3 до Порядку і подається в паперовому та електронному вигляді у форматі Microsoft Excel.
У звіті про виконання фінансового плану відображаються фактично отримані доходи і витрати та фактичне надходження і використання фінансових ресурсів за звітний період.
Підприємством, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку якого перевищує 50 мільйонів гривень, вважається суб’єкт господарювання державного сектору економіки, який за результатами фінансово-господарської діяльності фактично отримав у минулому році, планує отримати в поточному або плановому році за показником "Чистий фінансовий результат" (прибуток) (далі - чистий прибуток) 50 мільйонів гривень і більше.
Фінансовий план підприємства та звіт про його виконання складаються на методологічних засадах, визначених національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, міжнародними стандартами фінансової звітності та відповідними обліковими політиками, згідно з якими підприємство складає свою фінансову звітність. Фінансова інформація, яка не є складовою фінансової звітності, формується на методологічних засадах, які застосовуються підприємством відповідно до законодавства, податкової та статистичної звітності.
Консолідований фінансовий план формується відповідно до порядку складання консолідованої фінансової звітності та загальних вимог до розкриття інформації щодо складання консолідованої фінансової звітності.
Суб’єкти господарювання державного сектору економіки складають фінансовий план та звіт про його виконання за формами згідно з додатками 1 і 3 до Порядку.
Під час складання фінансового плану необхідно планувати граничні обсяги витрат у межах, установлених пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2006 року № 1673 "Про стан фінансово-бюджетної дисципліни, заходи щодо посилення боротьби з корупцією та контролю за використанням державного майна і фінансових ресурсів".
У разі незатвердження (непогодження) фінансового плану в установленому порядку суб’єктам господарювання державного сектору економіки необхідно дотримуватися обмежень, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2012 року № 899 "Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі незатвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку".
У рядках, у яких передбачено розшифрування відповідних показників, зазначені суми повинні бути обов’язково розшифровані у таблицях 1 - 3 додатків 1 та 3 до Порядку.
ІІ. Розподіл чистого прибутку
Відрахування частини чистого прибутку державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до державного бюджету та господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, для виплати дивідендів здійснюються за нормативами та в порядку, визначеними законодавством України.
Підприємство може спрямовувати кошти до спеціальних (цільових) фондів, утворених відповідно до законодавства, та інших фондів, передбачених його статутними документами.
ІІІ. Рекомендації щодо заповнення таблиць 1 - 6 фінансового плану підприємства та звіту про його виконання (додатки 1 та 3)
Таблиці 1 - 6 додатків 1 та 3 до Порядку є обов’язковими для заповнення.
Показники, які містять формули, змінювати самостійно забороняється.
У клітинках, які містять дужки, показник вводиться зі знаком мінус (в дужках, наводяться показники про витрати і збитки, податок на прибуток, вирахування з доходу, вибуття коштів).
1. Таблиця 1 "Формування фінансових результатів".
Чистий фінансовий результат розраховується як алгебраїчна сума фінансового результату до оподаткування, витрат (доходу) з податку на прибуток та прибутку (збитку) від припиненої діяльності після оподаткування.
Показник рядка 1200 = ряд. 1170 ± ряд. 1180 та/або ряд. 1181 ± ряд. 1190 та/або ряд. 1191.
Для перевірки: показник рядка 1200 = ряд. 1201 - ряд. 1202;
показник рядка 1200 = ряд. 1210 - ряд. 1220.
Показник рядка 1200 звіту про виконання фінансового плану підприємства відповідає показнику рядка 2350 або 2355 форми № 2 "Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)", визначеної Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07 лютого 2013 року № 73, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 року за № 336/22868 (із змінами), за звітний період залежно від того, якою була діяльність підприємства - прибутковою чи збитковою.
Для малих підприємств показник рядка 1200 відповідає показнику рядка 2350 форми 2-м "Звіт про фінансові результати", визначеної Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 25 лютого 2000 року № 39, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000 року за № 161/4382 (із змінами), за звітний період.
У консолідованому фінансовому плані підприємства (консолідованому звіті про виконання фінансового плану підприємства) довідково відображається неконтрольована частка (рядок 1230).
2. Таблиця 2 "Розрахунки з бюджетом".
Розрахунки з бюджетом (таблиця 2) здійснюються за нормативами та в порядку, визначеними законодавством України.
Зарахування загальнодержавних податків і зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України.
Перелік загальнодержавних податків і зборів встановлено статтею 9 Податкового кодексу України.
Рядок 2110 "Сплата податків та зборів до Державного бюджету України (податкові платежі)" заповнюється відповідно до вимог статті 29 Бюджетного кодексу України.
Рядок 2120 "Сплата податків та зборів до місцевих бюджетів (податкові платежі)" заповнюється відповідно до вимог статей 63, 64, 66 та 69 Бюджетного кодексу України.
Рядок 2132 "митні платежі" заповнюється відповідно до вимог пункту 27 частини першої статті 4 Митного кодексу України .
Рядок 2133 "єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" заповнюється відповідно до вимог пункту 2 частини першої статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".
3. Таблиця 3 "Рух грошових коштів".
Таблиця 3 "Рух грошових коштів" фінансового плану підприємства (звіту про виконання фінансового плану підприємства) формується за прямим методом та розгорнуто відображає суми надходжень та видатків планового (звітного) періоду, що виникають у результаті операційної, інвестиційної та фінансової діяльності.

................
Перейти до повного тексту