1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.05.2014 № 326
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 червня 2014 р.
за № 589/25366
Про відділ моніторингу і оцінки заходів протидії захворюванню на туберкульоз у протитуберкульозних закладах
На виконання підпункту 1 пункту 2 додатка 2 до Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки , затвердженої Законом України від 16 жовтня 2012 року № 5451-VI,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про відділ моніторингу і оцінки заходів протидії захворюванню на туберкульоз у протитуберкульозних закладах, що додається.
2. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Р. Салютіна.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр О. Мусій
ПОГОДЖЕНО:

Заступник голови Державної служби України
з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу
та інших соціально небезпечних захворювань
Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
всеукраїнських профспілок
та профспілкових об'єднань
Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців
на національному рівні




О. Єщенко



Г.В. Осовий



О. Мірошниченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
15.05.2014 № 326
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 червня 2014 р.
за № 589/25366
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ моніторингу і оцінки заходів протидії захворюванню на туберкульоз у протитуберкульозних закладах
І. Загальні положення
1. Відділ моніторингу і оцінки заходів протидії захворюванню на туберкульоз республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного, міських міст Києва та Севастополя протитуберкульозних закладів (далі - Відділ) утворюється у складі зазначених закладів згідно з наказом керівника закладу.
2. Відділ має на меті здійснювати моніторинг та оцінку виконання заходів протидії захворюванню на туберкульоз відповідної адміністративно-територіальної одиниці України (далі - МіО ТБ).
3. Відділ включає такі кабінети: медичної статистики (організаційно-методичний / інформаційно-аналітичний), програмного моніторингу, обробки інформації та забезпечення функціонування електронного реєстру хворих на туберкульоз.
4. У своїй діяльності Відділ керується Конституцією України, законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами МОЗ України, Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, іншими нормативно-правовими актами України, а також цим Положенням.
ІІ. Основні завдання Відділу
1. Здійснення МіО ТБ (обробка та аналіз інформації щодо стану здоров’я населення, обсягів та якості надання медичної допомоги, ресурсів охорони здоров’я та їх використання).
2. Розбудова та забезпечення належного функціонування системи МіО ТБ.
3. Постійне вдосконалення системи МіО ТБ відповідно до міжнародних стандартів.
4. Підготовка та проведення навчання працівників протитуберкульозних закладів, надання консультативної та організаційно-методичної допомоги закладам охорони здоров’я з питань МіО ТБ.
5. Автоматизація методів обліку, узагальнення та аналізу інформації стосовно хворих на туберкульоз.
ІІІ. Основні функції Відділу
1. Забезпечення ведення електронного реєстру осіб, хворих на туберкульоз, зокрема створення можливостей для оперативного доступу медичного персоналу до необхідної інформації щодо захворювання та лікування хворих на туберкульоз.
2. Систематичний аналіз інформації щодо епідеміологічної ситуації з туберкульозу, у тому числі з використанням даних електронного реєстру хворих на туберкульоз, та аналіз отриманих даних.
3. Надання узагальненої інформації про стан епідемії туберкульозу керівництву закладу для прийняття управлінських рішень.
4. Прогнозування динаміки захворюваності на туберкульоз та медико-соціальних наслідків.

................
Перейти до повного тексту