1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.08.2013 № 565
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2013 р.
за № 1613/24145
Про організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року № 446 "Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей", постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 1999 року № 1923 "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями", розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року № 972-р "Про надання медичної допомоги військовослужбовцям Управління державної охорони" та з метою визначення організації санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника підрозділу медичного забезпечення Управління державної охорони України.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Начальник Управління
генерал-лейтенант

С. Кулик
ПОГОДЖЕНО:

Міністр охорони здоров’я України

Заступник Міністра соціальної політики України

Голова Спільного представницького органу
репрезентативних всеукраїнських об'єднань
профспілок на національному рівні

Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні


Р.В. Богатирьова

Л. Дроздова



Ю.М. Кулик



О. Мірошниченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Управління
державної охорони України
27.08.2013 № 565
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2013 р.
за № 1613/24145
ІНСТРУКЦІЯ
про організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України
( У тексті Інструкції слова "Медична служба" та "Фінансово-економічна служба" у всіх відмінках замінено словами "підрозділ медичного забезпечення" та "підрозділ фінансового забезпечення" у відповідних відмінках згідно з Наказом Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України (далі - УДО України) та порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", осіб, визначених у статтях 6-1 - 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", ветеранів військової служби та членів їх сімей путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до Законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про протидію захворюванню на туберкульоз" та "Про жертви нацистських переслідувань", які працюють в УДО України, а також які були звільнені зі служби в УДО України і отримують або мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
1.2. Санаторно-курортне забезпечення відповідних категорій осіб, визначених у пункті 1.6 цього розділу, здійснюється у відповідних закладах, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення.
( Пункт 1.2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
1.3. Рішення про санаторно-курортне забезпечення з визначенням санаторно-курортного закладу приймає санаторно-відбіркова комісія УДО України (далі - СВК) на підставі результатів поглибленого медичного обстеження з урахуванням медичних показань у потребі в санаторно-курортному лікуванні та відсутності протипоказань.
( Пункт 1.4 розділу I виключено на підставі Наказу Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 ) ( Пункт 1.5 розділу I виключено на підставі Наказу Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
1.4. Санаторно-курортними путівками на пільгових умовах (далі - пільгова путівка) на підставі медичних показань та за відсутності протипоказань забезпечуються не більше одного разу на рік:
1) військовослужбовці;
2) інваліди з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
3) члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби. До таких членів сімей належать:
батьки;
дружина або чоловік;
неповнолітні діти, а також діти-інваліди та інваліди з дитинства, які отримують пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
4) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
5) особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
6) особи, які супроводжують до санаторно-курортного закладу інвалідів війни I групи та інвалідів I групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби (без права на лікування);
7) особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, з числа військовослужбовців та члени їх сімей. До таких членів сімей належать:
дружина або чоловік;
діти віком до 18 років;
8) особи, зазначені у статтях 6-1 - 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
9) члени сімей осіб з числа:
військовослужбовців;
осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
До таких членів сімей належать:
дружина або чоловік;
діти віком до 18 років;
інваліди з дитинства та діти-інваліди віком до 18 років;
повнолітні діти, які перебувають на утриманні цих осіб та навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації або професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
1.5. Належність особи до членів сім'ї особи, яка має право на санаторно-курортне лікування на пільгових умовах, та її вік підтверджуються:
паспортом;
свідоцтвом про народження;
довідкою з підрозділу кадрового забезпечення про склад сім'ї;
свідоцтвом про шлюб.
Факт навчання підтверджується довідкою з навчального закладу.
1.6. Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, путівки надаються відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 року № 261.
1.7. Військовослужбовцям, пенсіонерам з числа військовослужбовців, особам рядового та начальницького складу інших утворених відповідно до законів України військових формувань і членам їх сімей путівки надаються відповідно до Порядку надання медичної допомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 1999 року № 1923.
1.8. Санаторно-курортні путівки (далі - путівки) іншим особам санаторно-курортні заклади реалізують на підставі укладених договорів.
1.9. У разі якщо особа має право на отримання пільгової путівки за кількома законами, їй надається право вибору щодо забезпечення путівкою за одним із них.
1.10. Путівки надаються за місцем перебування особи на медичному обліку для отримання путівки з 1 січня по 31 грудня в порядку черговості, в міру їх надходження та з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб:
1) щороку позачергово:
інвалідам війни та прирівняним до них особам;
особам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань";
2) щороку в першу чергу:
військовослужбовцям, залученим на роботах зі шкідливими умовами праці, а також при особливому характері служби;
особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
3) щороку:
учасникам бойових дій;
інвалідам з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
особам, які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять;
особам, які захворіли на туберкульоз внаслідок виконання службових обов'язків;
особам, зазначеним у статтях 6-1, 6-3, 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань";
4) один раз на два роки:
учасникам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
1.11. Облік осіб, які мають право на отримання путівки на пільгових умовах, ведеться в підрозділах, закладах УДО України.
II. Санаторно-відбіркові комісії
2.1. Відбір осіб на санаторно-курортне лікування в підрозділах, закладах УДО України, оформлення та видача путівок здійснюються СВК. Склад СВК призначається наказом УДО України на підставі подання начальника підрозділу медичного забезпечення УДО України. До складу СВК входять не менше трьох спеціалістів підрозділу медичного забезпечення УДО України. Голова СВК, його заступник та члени комісії призначаються зі складу лікарів підрозділу медичного забезпечення УДО України. СВК має печатку встановленого зразка.
2.2. Голова СВК організовує роботу СВК та забезпечує правильність і належне оформлення путівок та інших документів, які ведуться в СВК.
2.3. Контроль за роботою СВК покладається на начальника підрозділу медичного забезпечення УДО України.
2.4. СВК у своїй роботі керується цією Інструкцією, іншими нормативно-правовими актами з питань санаторно-курортного лікування, встановленими медичними показаннями та протипоказаннями для направлення до відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення.
( Пункт 2.4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
2.5. СВК у межах своєї компетенції:
обліковує путівки;
реєструє рапорти та заяви на отримання путівки;
приймає рішення про виділення особі путівки, оформляє путівку та необхідні супровідні документи і видає її;
за погодженням начальника підрозділу медичного забезпечення УДО України надає путівки на підставі заявок до СВК інших підрозділів, закладів УДО України;
здійснює облік тривалості лікування осіб на підставі повернутих із санаторно-курортного закладу корінців використаних путівок.
2.6. СВК веде таку документацію:
журнал обліку санаторно-курортних путівок, виданих санаторно-відбірковою комісією Управління державної охорони України, згідно з додатком 1 до цієї Інструкції (cтрок зберігання - 3 роки);
книгу реєстрації протоколів засідань санаторно-відбіркової комісії Управління державної охорони України за формою згідно з додатком 2 до цієї Інструкції (строк зберігання - 3 роки);
журнал обліку осіб диспансерної групи Управління державної охорони України, які потребують санаторно-курортного лікування, за формою згідно з додатком 3 до цієї Інструкції (строк зберігання - 3 роки);
номенклатурну справу: документи (рапорти, довідки, заявки, вимоги, накладні, відомості, корінці путівок, ордери тощо) про отримання та використання путівок;
номенклатурну справу: протоколи засідань санаторно-відбіркової комісії Управління державної охорони України;
номенклатурну справу: листування з питань організації лікувально-профілактичної допомоги і санаторно-курортного обслуговування.
2.7. Рішення СВК щодо виділення або про відмову у виділенні путівок доводиться до відома заявників секретарем СВК або шляхом розміщення інформації на дошці оголошення СВК.
III. Планування забезпечення санаторно-курортними путівками та направлення на санаторно-курортне лікування
3.1. Кількість осіб, які можуть бути направлені СВК до відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення, щороку визначається в межах коштів, передбачених у кошторисі УДО України на санаторно-курортне лікування.
( Пункт 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
3.2. Виходячи з потреб щодо забезпеченості санаторно-курортними путівками на рік, УДО України за необхідності укладає договори з санаторно-курортними закладами інших військових формувань та правоохоронних органів України, Міністерства охорони здоров'я України.
( Пункт 3.3 розділу III виключено на підставі Наказу Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
3.3. Підрозділ медичного забезпечення УДО України формує перелік осіб, які потребують санаторно-курортного лікування, визначає кількість путівок із зазначенням санаторно-курортного закладу та рекомендованої для лікування пори року.
3.4. Кількість путівок для підрозділів, закладів УДО України визначається у Плані розподілу путівок до відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення (далі - План розподілу путівок), з урахуванням:
чисельності у відсотках військовослужбовців підрозділів, закладів УДО України до їх загальної кількості;
кількості заявок на путівки;
кількості ліжко-місць, що функціонують в санаторно-курортних закладах;
строків лікування в санаторно-курортних закладах.
( Пункт 3.4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
3.5. Проект наказу про затвердження плану розподілу путівок готує підрозділ медичного забезпечення УДО України за погодженням з підрозділом фінансового забезпечення УДО України.
3.6. План розподілу путівок на наступний рік затверджується наказом УДО України до 15 жовтня поточного року.
3.7. Керівники санаторно-курортних закладів до 1 листопада поточного року надсилають до підрозділу медичного забезпечення УДО України бланки путівок, які обліковуються в Книзі обліку та видачі путівок до відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення.
Бланки путівок повинні бути пронумерованими, підписаними керівником санаторно-курортного закладу та завірені гербовою печаткою санаторно-курортного закладу.
( Пункт 3.7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 184 від 10.03.2021 )
3.8. Дати заїзду до санаторно-курортного закладу та виїзду з нього зазначаються у путівці і за потреби можуть змінюватися:
за пільговими путівками - за рішенням начальника підрозділу медичного забезпечення УДО України або його заступника;
за договірними путівками - за рішенням керівника санаторно-курортного закладу.
3.9. Для забезпечення належного контролю за використанням пільгових путівок до 5 числа першого місяця поточного кварталу керівники санаторно-курортних закладів надсилають до підрозділу медичного забезпечення УДО України відомості про використання пільгових путівок у минулому кварталі.
IV. Відбір на санаторно-курортне лікування
4.1. Відбір на санаторно-курортне лікування здійснює СВК відповідно до рекомендації лікуючого лікаря закладу охорони здоров'я за місцем військової служби, роботи або постійного проживання особи з урахуванням результатів поглибленого медичного обстеження, даних динамічного нагляду або попереднього лікування особи.
4.2. Про потребу у санаторно-курортному лікуванні та рекомендоване лікування для цієї пори року лікуючий лікар робить запис у формі первинної облікової документації № 025/о "Медична карта амбулаторного хворого", затвердженій наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974, та видає довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою первинної облікової документації № 070/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974.
4.3. Для одержання санаторно-курортної путівки до СВК подаються:
1) військовослужбовцями УДО України:
рапорт на ім’я Начальника УДО України про надання санаторно-курортної путівки з визначенням дати (число, місяць), профілю санаторно-курортного закладу та складу членів сім’ї, що потребують санаторно-курортного лікування, з відповідним клопотанням керівника самостійного структурного підрозділу УДО України по суті рапорту;
довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою первинної облікової документації № 070/о, затверджена наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974;
2) особами, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб":

................
Перейти до повного тексту