- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 січня 2013 р.
за № 170/22702
Про затвердження Порядку розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії
1. Затвердити Порядок розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, що додається.
2. Управлінню координації інспекційної діяльності Департаменту з питань безпеки ядерних установок (Кутузова Т.Я.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший заступник Голови - Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України |
М.Х. Гашев |
Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва |
М.Ю. Бродський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної інспекції
ядерного регулювання України
28.12.2012 № 256
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 січня 2013 р.
за № 170/22702
ПОРЯДОК
розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії
2. Цей Порядок застосовується державними інспекторами з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України та її територіальних органів (далі - державні інспектори) під час здійснення ними державного нагляду відповідно до статті
25 Закону України
"Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" .
4. Порушення, виявлені державними інспекторами під час здійснення державного нагляду, фіксуються у документах Держатомрегулювання України або її територіальних органів із посиланням на відповідні структурні одиниці нормативно-правових актів та/або умови документів дозвільного характеру, вимоги яких було порушено.
5. Порушення, виявлені за результатами розгляду звітної та іншої документації суб’єктів діяльності, викладаються в листах Держатомрегулювання України або її територіальних органів і надсилаються на адресу цих суб’єктів діяльності з вимогою усунення цих порушень в установлений строк.
8. Рівень впливу кожного виявленого порушення на стан безпеки та ступінь ризику для персоналу, населення та навколишнього природного середовища оцінюються державними інспекторами з урахуванням типів ядерних установок, категорій джерел іонізуючого випромінювання за рівнем потенційної небезпеки, класифікацій радіоактивних відходів, кількості ядерних матеріалів, рівня фізичного захисту, класифікації обладнання та систем за впливом на безпеку та Примірного розподілу об'єктів та видів діяльності за категоріями радіаційної небезпеки відповідно до додатка до
Плану реагування на радіаційні аварії , затвердженого наказом Державного комітету ядерного регулювання України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 17 травня 2004 року № 87/211, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 червня 2004 року за № 720/9319.
9. Протоколи, передбачені пунктами 6, 7 цього Порядку, складаються у двох примірниках. Один примірник протоколу надсилається суб’єкту діяльності рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається під підпис його керівнику чи уповноваженій особі. Другий примірник протоколу обліковується і зберігається у відповідній справі у Держатомрегулюванні України чи її територіальному органі.
У разі відмови суб’єкта діяльності від підписання протоколу в ньому робиться запис про це. Уповноважена посадова особа суб’єкта діяльності повинна пред’явити документ, що посвідчує її повноваження. Копія цього документа додається до протоколу.
10. Датою порушення провадження у справі є дата виявлення порушення, зафіксована у протоколі.
11. Протокол та документи до нього, які підтверджують факти виявлених порушень, разом з пропозиціями щодо накладення штрафу протягом трьох робочих днів після оформлення подаються Головному державному інспектору з ядерної та радіаційної безпеки України або його заступникам для розгляду та прийняття відповідного рішення.
12. Справа про порушення розглядається Головним державним інспектором з ядерної та радіаційної безпеки України або його заступниками.
Держатомрегулювання України або її територіальні органи повідомляють суб'єкта діяльності про місце, дату та час розгляду справи про порушення не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дати її розгляду. Форму повідомлення про розгляд справи наведено у додатку 3 до цього Порядку. Один примірник повідомлення надсилається суб’єкту діяльності рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається під підпис його керівнику чи уповноваженій особі. Другий примірник повідомлення зберігається у відповідній справі у Держатомрегулюванні України чи її територіальному органі.
Нез'явлення суб'єкта діяльності у разі, якщо про місце, дату та час розгляду справи він був повідомлений у встановленому порядку, не може бути підставою для відкладення розгляду справи.
................Перейти до повного тексту