- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 березня 2012 р. № 203 Київ |
Про затвердження Положення про проїзний документ біженця
1. Затвердити Положення про проїзний документ біженця, що додається.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України |
М.АЗАРОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 березня 2012 р. № 203
ПОЛОЖЕННЯ
про проїзний документ біженця
1. Проїзний документ біженця (далі - документ) є документом, що посвідчує особу його власника та надає їй право на виїзд з України і в’їзд в Україну.
2. Документ видається територіальним органом ДМС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - територіальні органи) за місцем проживання біженця, який досягнув шістнадцятирічного віку, за наявності посвідчення біженця, за його особистим зверненням або зверненням його законного представника.
Дитина, яка розлучена із сім’єю і яку визнано біженцем, має право за клопотанням її законного представника на отримання документа до досягнення нею шістнадцятирічного віку.
3. Бланки документа виготовляються відповідно до вимог законодавства на замовлення ДМС. Зразок бланка документа затверджується МВС.
4. Бланк документа має вигляд зшитої нитками обрізної книжечки розміром 88х125 міліметрів. Книжечка складається з обкладинки, яка містить сторінку даних, і 32 паперових сторінок. Документ скріплюється замкненим швом, виконаним нитками із захисними властивостями.
Усі сторінки бланка документа мають захисні елементи, виконані спеціальними фарбами відповідно до розробленої в установленому порядку схеми захисту.
5. Обкладинка документа виготовляється із зносостійкого палітурного матеріалу блакитного кольору.
У верхній частині лицьового боку обкладинки виконано із застосуванням фольги бронзового кольору напис "УКРАЇНА" українською і англійською мовами, нижче із застосуванням фольги бронзового кольору виконане контурне зображення малого Державного Герба України, під ним нижче - слова "ПРОЇЗНИЙ ДОКУМЕНТ БІЖЕНЦЯ" (
Конвенція від 28 липня 1951 року ) українською і англійською мовами.
У верхньому лівому куті лицьового боку обкладинки нанесено дві скісні риски.
6. На правому форзаці надруковано фонові сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що променями сходяться в місці стилізованого зображення малого Державного Герба України, українською і англійською мовами надруковано слова "УКРАЇНА", "ПРОЇЗНИЙ ДОКУМЕНТ БІЖЕНЦЯ" (Конвенція від 28 липня 1951 року), літери в яких виконано мікротекстом.
Угорі правого форзаца українською мовою надруковано слова "СЛІД ПАМ’ЯТАТИ", нижче - текст українською мовою:
"Для в’їзду до іноземної держави необхідно обов’язково отримати візу, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Невиконання митних і валютних правил може призвести до відкладення закордонної поїздки. Відомості про вимоги з цих питань Ви можете отримати в найближчій митниці.
Відповідно до міжнародних правил охорони здоров’я іноземна держава, до якої Ви прибули, може зажадати документ щодо вакцинації проти хвороб. За більш докладною інформацією звертайтеся до місцевих органів охорони здоров’я.
У разі втрати, крадіжки або знищення проїзного документа біженця Ви зобов’язані негайно повідомити про це органи внутрішніх справ України чи найближчу консульську установу України за кордоном.
З метою створення умов, що гарантують відшкодування в повному обсязі витрат, пов’язаних з непередбачуваними обставинами під час пересування за кордоном, Ви повинні бути застраховані.".
Унизу правого форзаца зазначено найменування підприємства, яке виготовило бланк документа, рік виготовлення бланка.
7. Сторінка даних, яка містить інформацію про особу, розміщується на лівому форзаці і захищається захисною плівкою.
Сторінка даних виготовляється відповідно до вимог Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО, Doc. № 9303).
Відомості вносяться на сторінку даних шляхом принтерного друку з подальшим нанесенням захисного покриття.
Сторінка даних призначена для внесення інформації (у тому числі машинозчитуваної) про пред’явника документа та його реквізитів і складається із зони візуальної перевірки, поділеної на п’ять зон, та шостої машинозчитуваної зони.
................Перейти до повного тексту