- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.06.2011 N 444
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 серпня 2011 р.
за N 976/19714
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства внутрішніх справ
N 310 від 13.04.2023 )
Про затвердження Інструкції про організацію санаторно-курортного забезпечення у Державній прикордонній службі України
Відповідно до Законів України
"Про Державну прикордонну службу України",
"Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей",
"Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист",
"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",
"Про боротьбу з захворюванням на туберкульоз",
"Про жертви нацистських переслідувань", постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2011
N 446 "Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей" та з метою врегулювання порядку організації направлення хворих на санаторно-курортне лікування у Державній прикордонній службі України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про організацію санаторно-курортного забезпечення у Державній прикордонній службі України (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 04.09.2003
N 64 "Про затвердження Інструкції про порядок санаторно-курортного лікування та відпочинку в Державній прикордонній службі України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.09.2003 за N 856/8177.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на директора Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України.
4. Управлінню охорони здоров'я Департаменту забезпечення спільно з управлінням правового забезпечення Міжнародно-правового департаменту подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Наказ довести до відома особового складу Державної прикордонної служби України в частині, що його стосується.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Державної
прикордонної служби України
генерал армії України М.М.Литвин
ПОГОДЖЕНО:
Заступник голови Профспілки
працівників державних
установ України В.М.Ковтун
Міністр
охорони здоров'я України О.В.Аніщенко
Голова об'єднаної профспілкової
організації Державної прикордонної
служби України А.М.Птиця
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
21.06.2011 N 444
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 серпня 2011 р.
за N 976/19714
ІНСТРУКЦІЯ
про організацію санаторно-курортного забезпечення у Державній прикордонній службі України
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція регулює порядок організації направлення хворих на санаторно-курортне лікування у Державній прикордонній службі України (далі - Держприкордонслужба).
1.2. Санаторно-курортне лікування військовослужбовців та членів їх сімей, інших осіб у системі Держприкордонслужби безпосередньо організовує управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України (далі - УОЗ АДПСУ), а також санаторно-курортні заклади Держприкордонслужби.
1.3. Путівками до санаторно-курортних закладів Держприкордонслужби, санаторіїв інших органів виконавчої влади за домовленістю за наявності медичних показань і відсутності протипоказань забезпечуються:
військовослужбовці Держприкордонслужби, які проходять кадрову військову службу, а також військову службу за контрактом, у тому числі відряджені до органів виконавчої влади із залишенням їх на військовій службі в Держприкордонслужбі (далі - військовослужбовці);
військовослужбовці строкової військової служби, курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та навчальних центрів Держприкордонслужби (далі - курсанти) для продовження лікування у спеціалізованих санаторіях відповідно до висновку військово-лікарської комісії (далі - ВЛК);
ветерани війни, які проходять військову службу в Держприкордонслужбі, а також ті, які стали пенсіонерами Держприкордонслужби (далі - ветерани війни);
працівники Держприкордонслужби та члени їх сімей (чоловік (дружина), діти віком до 18 років);
особи, які супроводжують до санаторно-курортних закладів інвалідів війни I групи, інвалідів I групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби (без права на лікування);
особи з числа військовослужбовців Держприкордонслужби, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени їх сімей (дружина (чоловік ) та діти до 18 років);
члени сімей військовослужбовців та ветеранів Держприкордонслужби. До таких членів сімей належать:
дружина (чоловік);
неповнолітні діти;
повнолітні діти (вихованці, учні, студенти, слухачі навчальних закладів денної форми навчання до досягнення ними 23 річного віку, які перебувають на утриманні військовослужбовця);
діти-інваліди з дитинства (незалежно від їх віку);
непрацездатні батьки військовослужбовця, ветерана військової служби та його дружини (чоловіка), які перебувають на його утриманні;
члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби. До таких членів сім'ї належать батьки, дружина (чоловік), неповнолітні діти, а також діти-інваліди з дитинства (незалежно від їх віку).
Належність до членів сім'ї підтверджується довідкою кадрового органу або іншим документом, а факт навчання - довідкою навчального закладу.
II. Організація планування санаторно-курортного лікування
2.1. Керівники санаторно-курортних закладів Держприкордонслужби щороку до 25 грудня подають до УОЗ АДПСУ плани використання підпорядкованих їм санаторно-курортних закладів на наступний рік.
2.2. Кількість путівок для осіб, зазначених у пункті 1.3 розділу I цієї Інструкції, щороку визначається, виходячи із суми коштів, передбачених кошторисом на санаторно-курортне забезпечення.
2.3. УОЗ АДПСУ з урахуванням заявок, планів функціонування санаторно-курортних закладів Держприкордонслужби складає план розподілу путівок, який підлягає затвердженню директором Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України.
2.4. Начальники служби охорони здоров'я регіональних управлінь та органів Держприкордонслужби складають плани розподілу путівок і після їх затвердження начальниками регіональних управлінь та органів Держприкордонслужби надсилають путівки до підпорядкованих підрозділів.
2.5. Із загальної кількості путівок, які призначаються для військовослужбовців, ветеранів військової служби, ветеранів війни та членів їх сімей, виділяються:
для військовослужбовців, ветеранів військової служби, ветеранів війни - до 65 відсотків путівок;
для членів сімей військовослужбовців, ветеранів військової служби, працівників, інших осіб - до 35 відсотків путівок.
Путівки для працівників Держприкордонслужби розподіляються за участю профспілкової організації за місцем їх роботи.
2.7. Забезпечення путівками інвалідів з військовослужбовців строкової військової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону України
"Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", здійснюється Міністерством соціальної політики України згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006
N 187 "Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення".
III. Організація медичного відбору і направлення на санаторно-курортне лікування
3.1. Відбір військовослужбовців Держприкордонслужби, членів їх сімей, які потребують санаторно-курортного лікування, здійснюється санаторно-курортними відбірковими комісіями (далі - СКВК) Адміністрації Держприкордонслужби, регіональних управлінь та органів Держприкордонслужби з урахуванням результатів медичного обстеження, даних динамічного лікарського спостереження та лікування, висновків ВЛК.
3.2. Відбір на санаторно-курортне лікування ветеранів війни, ветеранів військової служби та членів їх сімей здійснюється СКВК за місцем їх медичного обліку.
3.3. Персональний склад СКВК призначається щороку наказом Адміністрації Держприкордонслужби, регіональних управлінь та начальників органів Держприкордонслужби.
До складу СКВК входять лікарі, представники керівництва та профспілкової організації органів Держприкордонслужби. Голова та його заступник призначаються зі складу лікарів - членів СКВК.
СКВК у своїй діяльності керуються цією Інструкцією, а також показаннями і протипоказаннями для направлення хворих до санаторно-курортних закладів.
................Перейти до повного тексту