1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
04.09.2003 N 64
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 вересня 2003 р.
за N 856/8177
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 444 від 21.06.2011 )
Про затвердження Інструкції про порядок санаторно-курортного лікування та відпочинку в Державній прикордонній службі України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Адміністрації державної прикордонної служби N 599 від 11.08.2004 N 180 від 12.03.2005 )
Відповідно до Законів України "Про Державну прикордонну службу України", "Основи законодавства України про охорону здоров'я", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про Державну службу"
та з метою подальшого вдосконалення санаторно-курортного лікування й відпочинку в Державній прикордонній службі України
НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації державної прикордонної служби N 599 від 11.08.2004 )
1. Затвердити Інструкцію про порядок санаторно-курортного лікування та відпочинку в Державній прикордонній службі України (додається).
2. Наказ Голови Держкомітету - Командувача Прикордонних військ України від 07.06.99 N 279 "Про затвердження Інструкції про порядок санаторно-курортного лікування та відпочинку в Прикордонних військах України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13.07.99 за N 462/3755, вважати таким, що втратив чинність.
3. Наказ довести до органів забезпечення Державної прикордонної служби України.
Голова Державної прикордонної
служби України
генерал-полковник


М.М.Литвин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
04.09.2003 N 64
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 вересня 2003 р.
за N 856/8177
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок санаторно-курортного лікування та відпочинку в Державній прикордонній службі України
1. Загальні положення
1.1. До центрів оздоровлення та відпочинку Державної прикордонної служби України, санаторіїв міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України за наявності медичних показань і відсутності протипоказань направляються:
особи офіцерського складу, прапорщики (мічмани) Державної прикордонної служби України;
особи рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом;
офіцери, прапорщики (мічмани), а також особи рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, відряджені до органів виконавчої влади та цивільних установ із залишенням їх на військовій службі в Державній прикордонній службі України;
пенсіонери Державної прикордонної служби України;
курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України, військовослужбовці строкової служби Державної прикордонної служби України для продовження лікування у спеціалізованих санаторіях відповідно до висновку військово-лікарських комісій (далі - ВЛК);
члени сімей офіцерів, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців за контрактом Державної прикордонної служби України, ветеранів військової служби.
До членів сімей належать:
дружина (чоловік);
неповнолітні діти;
повнолітні діти - учні та студенти денних очних закладів, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та діти - інваліди I і II груп;
непрацездатні батьки військовослужбовця та його дружини (чоловіка), які перебувають на його утриманні;
брати, сестри військовослужбовця та його дружини (чоловіка), які перебувають на його утриманні;
члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби. До таких членів сімей належать: батьки, дружина (чоловік), неповнолітні діти, а також діти - інваліди з дитинства (незалежно від їх віку).
( Пункт 1.1 доповнено абзацом згідно з Наказом Адміністрації державної прикордонної служби N 180 від 12.03.2005 )
Належність до членів сім'ї та вік підтверджуються довідкою кадрового органу, органу соціального захисту за місцем військового або пенсійного обліку, а факт навчання - довідкою навчального закладу;
працівники Державної прикордонної служби України;
Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, які нагороджені чотирма й більше медалями "За відвагу", а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Великої Вітчизняної Війни 1941 - 1945 років (далі - особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), та члени їхніх сімей.
2. Порядок медичного відбору і направлення на санаторно-курортне лікування та відпочинок
2.1. Відбір військовослужбовців, членів їхніх сімей, працівників за трудовим договором, що потребують санаторно-курортного лікування або організованого відпочинку, здійснюється санаторно-відбірними комісіями (далі - СВК) Адміністрації Державної прикордонної служби України, територіальних органів Державної прикордонної служби України, органів охорони державного кордону, органів забезпечення Державної прикордонної служби України з урахуванням результатів медичного обстеження, даних динамічного лікарського спостереження та лікування.
2.2. СВК призначаються щороку наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України, територіальних органів Державної прикордонної служби України, органів охорони державного кордону, органів забезпечення Державної прикордонної служби України. До складу СВК входять не менше двох лікарів і двох представників керівництва залежно від кількості прикріпленого до СВК особового складу. Голова та його заступник призначаються зі складу лікарів - членів СВК.
СВК у своїй діяльності керуються цією Інструкцією, а також показаннями і протипоказаннями для направлення хворих та відпочивальників до санаторіїв і центрів оздоровлення та відпочинку.
СВК здійснює розгляд та оформлення документів для санаторно-курортного лікування тільки осіб, прикріплених до даної комісії.
Після отримання санаторних путівок СВК обліковує їх і зберігає як бланки суворого обліку. Під час проведення ревізій та перевірок фінансово-господарської діяльності перевіряється повнота оприбуткування санаторних путівок, що зазначається в акті ревізії (перевірки).
2.3. СВК веде таку документацію:
книгу обліку путівок;
книгу протоколів засідань СВК;
журнал обліку осіб, які підлягають щорічному першочерговому забезпеченню санаторним лікуванням;
справу нормативних документів з питань санаторно-курортного забезпечення (накази, директиви Адміністрації Державної прикордонної служби України, розпорядження начальника управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України , плани роботи тощо);
справу прибуткових та витратних документів (накладні, заявки, звіти тощо);
справу з листуванням щодо питань санаторно-курортного забезпечення.
2.4. Відбір на санаторно-курортне лікування ветеранів військової служби та членів їхніх сімей здійснюється СВК Адміністрації Державної прикордонної служби України відповідно до висновків лікувально-профілактичних закладів, у яких вони перебувають на медичному обслуговуванні.
2.5. При направленні в санаторії і центри оздоровлення та відпочинку військовослужбовців, а також ветеранів військової служби на лікування (реабілітацію) безпосередньо з госпіталю або лікарні відбір здійснюється ВЛК цих закладів.
2.6. Медичне обстеження дітей військовослужбовців здійснюється за місцем проживання у відповідних диспансерах, клініках та інших лікувально-профілактичних закладах.
2.7. Офіцери, прапорщики, мічмани, військовослужбовці за контрактом, що потребують санаторно-курортного лікування і віднесені за станом здоров'я до III групи або II групи, якщо їхня діяльність пов'язана із шкідливими умовами праці, з ненормованими робочим днем і тижнем, направляються до санаторіїв у першу чергу. Військовослужбовців, віднесених за станом здоров'я до I групи, доцільно направляти в центри оздоровлення та відпочинку.
2.8. Військовослужбовці строкової служби, курсанти військово-навчальних закладів за наявності прямих медичних показань можуть бути направлені для продовження лікування (проведення реабілітації) у санаторії за рішенням військово-лікарської комісії лікувально-профілактичного закладу, у якому вони перебували на лікуванні.
2.9. Відповідальність за правильний відбір на санаторно-курортне лікування й організований відпочинок покладається:
на голову відповідної СВК або на голову госпітальної ВЛК (при направленні на відновлювальне лікування);
на лікаря органу охорони державного кордону, навчального закладу, підрозділу спеціального призначення, органу забезпечення, якщо після рішення комісії він своєчасно не повідомив голову СВК про зміни в стані здоров'я хворого, які заважають направленню у військовий санаторій (центр оздоровлення та відпочинку).
3. Порядок придбання, розподілу, обліку і видачі путівок
3.1. Придбання та розподіл путівок у санаторії міністерств та інших центральних органів виконавчої влади здійснюється управлінням охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Придбання путівок у санаторії міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (у разі відсутності санаторіїв потрібного профілю або потреби санаторного лікування (реабілітації) за місцем служби (проживання), за наявності протипоказань для переїзду) допускається тільки з дозволу управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України. Придбання путівок самостійно військовослужбовцями, ветеранами військової служби без дозволу управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України не допускається і вартість їх не відшкодовується.
3.2. Служба охорони здоров'я регіональних управлінь Державної прикордонної служби України, органів охорони державного кордону, органів забезпечення, навчальних закладів на підставі результатів медичного обстеження складають зведену заявку на санаторно-курортні путівки для осіб, що потребують санаторно-курортного лікування, оздоровлення або організованого відпочинку, і подають її в управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України один раз на квартал до 10 числа місяця, що передує наступному кварталу. Ветерани військової служби і члени їхніх сімей подають заяви про придбання санаторно-курортних путівок безпосередньо до управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України, регіональних управлінь, органів охорони державного кордону, органів забезпечення, навчальних закладів за місцем проживання з доданням висновків лікувально-профілактичних закладів, у яких вони перебувають на медичному обліку, про потребу в санаторно-курортному лікуванні (оздоровленні).
Кількість санаторних путівок для військовослужбовців, пенсіонерів, членів їх сімей, державних службовців, працівників за трудовим договором щороку визначається планом розподілу путівок у центри оздоровлення та відпочинку Державної прикордонної служби України.
3.3. Управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України з урахуванням заявок, планів функціонування центрів оздоровлення та відпочинку Державної прикордонної служби України і виходячи з можливостей придбання путівок у санаторно-курортні заклади міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, розподіляє і розсилає путівки щокварталу в служби охорони здоров'я регіональних управлінь, органів охорони державного кордону, органів забезпечення, навчальних закладів.
3.4. Видача путівок у центри оздоровлення та відпочинку Державної прикордонної служби України здійснюється управлінням охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України відповідно до затверджених планів їхнього функціонування.
Термін перебування в центрах оздоровлення та відпочинку Державної прикордонної служби України - 12 і 24 дні.
3.5. Отримані з управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України путівки службою охорони здоров'я регіональних управлінь, органів охорони державного кордону, органів забезпечення, навчальних закладів обліковуються у спеціальній книзі і зберігаються як бланки суворої звітності. При цьому спеціально призначена посадова особа забезпечує зберігання, облік путівок і відповідає за їх видачу.
3.6. У дитячі санаторії або спеціалізовані дитячі відділення санаторіїв для дорослих направляються діти у віці, визначеному міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, до яких належать санаторії.
У центри оздоровлення та відпочинку Державної прикордонної служби України приймаються діти віком від 3 до 14 років разом з батьками або особами, що супроводжують дітей.
3.7. Ветеранам військової служби і членам їхніх сімей путівки видаються управлінням охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України, службою охорони здоров'я регіональних управлінь або, з їхнього дозволу, службою охорони здоров'я органів охорони державного кордону, органів забезпечення, навчальних закладів.
3.8. Повернення невикористаних путівок допускається при їхньому надходженні в управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України не пізніше ніж за 10 діб до початку терміну путівки, із супровідним листом, підписаним керівником регіонального управління, органу охорони державного кордону, органу забезпечення, навчального закладу.

................
Перейти до повного тексту