- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
Указ
Президента України
Питання європейської та євроатлантичної інтеграції
З метою забезпечення незворотності європейського та євроатлантичного курсу України, відповідно до частини третьої
статті 102 Конституції України постановляю:
1. Затвердити План заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору (додається).
2. Кабінету Міністрів України забезпечити:
виконання разом з відповідними державними органами Плану заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, затвердженого цим Указом, та щокварталу інформувати Президента України про хід виконання;
звітування щодо виконання зазначеного Плану заходів в установлені строки.
3. Секретарю Ради національної безпеки і оборони України: забезпечити розгляд на засіданні Ради національної безпеки і оборони України у травні 2019 року питання щодо проведення окремих оглядів, що включені до комплексного огляду сектору безпеки;
подати за підсумками консультацій з представниками НАТО та держав-членів НАТО у другому півріччі 2019 року на розгляд Президентові України проекти законів України про охорону секретної інформації та про розвідку.
4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України |
П.ПОРОШЕНКО |
м. Київ 20 квітня 2019 року № 155/2019 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 20 квітня 2019 року № 155/2019
ПЛАН ЗАХОДІВ
з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору
1. Здійснювати діалог з Європейським Союзом та його державами - членами у відповідних сферах співробітництва з метою реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі.
2. Опрацювати у взаємодії з Європейським Союзом та його державами - членами пропозиції щодо реалізації у рамках ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство" комплексу додаткових заходів, які сприятимуть підготовці України до набуття повноправного членства в Європейському Союзі.
3. Опрацювати зі стороною ЄС питання щодо започаткування нових форм співробітництва в рамках ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство" з питань торговельної та секторальної інтеграції, зокрема проведення регулярних зустрічей на рівні представників галузевих міністерств держав - членів ЄС, Грузії, Республіки Молдова та України.
5. Опрацювати зі стороною ЄС питання щодо: подальшої лібералізації торгівлі, укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів; інтеграції до внутрішніх ринків ЄС у сферах енергетики та цифрової економіки; співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки.
6. Підготувати із залученням Національного інституту стратегічних досліджень, інших науково-дослідних установ аналітичний звіт (скринінг) про стан відповідності України критеріям членства в Європейському Союзі; провести консультації зі стороною ЄС щодо здійснення його оцінки; опрацювати та внести за результатами оцінки звіту на розгляд Президентові України відповідні пропозиції.
7. Вжити в установленому порядку заходів щодо розширення джерел та способів залучення міжнародної допомоги відповідно до визначених стратегічними документами цілей і завдань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
8. Вжити заходів до поліпшення фінансування, кадрового та матеріально-технічного забезпечення діяльності закордонних дипломатичних установ України, які забезпечують співробітництво з Європейським Союзом та НАТО.
9. Сприяти розвитку та поглибленню співробітництва між Україною та Європейським Союзом у сфері освіти, участі закладів освіти та органів державного управління освітою у відповідних програмах та проектах Європейського Союзу, проведенні загальноєвропейських порівняльних досліджень якості освіти.
10. Сприяти розробленню та реалізації освітніх програм, проведенню наукових досліджень з питань європейської історії, культури, мистецтва, права, політики та економіки.
11. Вжити в установленому порядку заходів стосовно розширення присутності іноземних закладів освіти в Україні, зокрема шляхом відкриття в Україні філії Коледжу Європи та Європейської школи Східного партнерства, а також щодо дальшого розвитку Європейського табору в Україні.
12. Провести консультації зі стороною ЄС щодо можливої участі України у Рамковій програмі досліджень та інновацій Європейського Союзу "Горизонт Європа".
13. Забезпечити під час розроблення та перегляду стандартів вищої освіти за спеціальностями у галузях знань 03 "Гуманітарні науки", 05 "Соціальні та поведінкові науки", 08 "Право", 25 "Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону", 28 "Публічне управління та адміністрування", 29 "Міжнародні відносини" визначення вимог до освітніх програм з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
14. Поліпшити роботу із підвищення професійної компетентності державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, військовослужбовців і працівників Збройних Сил України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
15. Забезпечувати провадження ефективної інформаційної політики у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції України.
................Перейти до повного тексту