- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
З ДЕРЖАВНОГО МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1108/18403
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
N 169 від 17.02.2014 )
Про затвердження Інструкції про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску мішків для цукру (джутових з імпортної тканини)
1. Затвердити Інструкцію про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску мішків для цукру (джутових з імпортної тканини), що додається.
2. Юридичному управлінню (Найдич М.А.) в установленому законодавством порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Жукова В.Є.
4. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Заступник Голови Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду Міністр транспорту та зв'язку України Перший заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України Голова Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики Міністр економіки України Тимчасово виконуючий обов'язки Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи | Ю.А.Благодир М.Бродський С.В.Дунас К.Єфименко А.В.Беркута О.В.Поволоцький В.П.Цушко М.В.Болотських |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з державного
матеріального резерву
18.10.2010 N 372
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1108/18403
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску мішків для цукру (джутових з імпортної тканини)
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює вимоги до якості і безпеки мішків для цукру (джутових з імпортної тканини), призначених для зберігання, порядок і умови їх поставки, закладення, зберігання і відпуску.
1.2. Ця Інструкція є обов'язковою до виконання підприємствами, установами і організаціями, що входять до системи державного резерву, управління якими здійснює Держкомрезерв, та підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності, що виконують згідно з договорами (далі - Договір) з Держкомрезервом відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву та не входять до системи державного резерву (далі - відповідальні зберігачі).
1.3. На зберігання відповідальним зберігачам закладаються мішки для цукру (далі - мішки) вітчизняного та іноземного виробництва. Така продукція повинна відповідати за якістю, пакуванням та маркуванням усім вимогам, встановленим чинними нормативно-правовими актами та нормативними документами.
II. Загальна характеристика основних властивостей і якісних показників
2.1. Якість мішків визначається згідно з ДСТУ 3748-98 "Мішки для цукру. Технічні умови" (далі - ДСТУ 3748-98).
2.2. Мішки для пакування цукру поділяються:
за видом використовуваного матеріалу на:
льоно-джуто-кенафні;
джутові;
льоно-джуто-кенафно-віскозні;
льоно-джуто-кенафно-поліефірні;
за конструкцією (тканинні мішки) на:
одношовні (зшиваються боковий зріз та низ (дно) мішка);
двошовні (зшиваються два бокових зрізи).
2.3. Мішки повинні виготовлятися згідно з вимогами ДСТУ 3748-98 за технічним описом і зразком, узгодженими із замовником.
У технічному описі повинно бути зазначено: розмір мішка, маса мішка, склад сировини, лінійна густина ниток на 10 см тканини, розривне навантаження тканини та швів мішка, масова частка костриці та ворсу.
2.4. За фізико-механічними показниками та розмірами мішки повинні відповідати вимогам ДСТУ 3748-98, що наведені у додатку.
2.5. Стебнівки повинні бути рівними, без пропусків стібків. Кінці стебнівок повинні бути закріплені. Вільні кінці ниток не повинні бути довші 5 см.
Ширина обметувального шва - 10 +- 2 мм, кількість стібків на 10 см стебнівки - від 10 до 15 стібків.
2.6. Мішки не повинні мати стороннього запаху або виділяти шкідливі речовини, які можуть вплинути на якість упакованого цукру.
Вологість тканинних мішків повинна бути не більше 14%.
Зміна лінійних розмірів тканинних мішків після прання повинна бути не більше 10%.
У мішках не допускаються дірки, погано прироблені відриви, забоїни, близни в дві і більше ниток чи в одну нитку загальною довжиною більше 20 см, розсічення з розриванням ниток, пропуск стібків, різке стягування шва, кривизна шва, плями більше одного недосічення в одну нитку, більше однієї підплетини площею 0,25 кв.см, підниряння в одну нитку загальною довжиною більше 20 см, штопання загальною площею більше 3 кв.см, розсічка бердом та різко виражені двійники.
2.7. До держрезерву закладаються мішки з мішкових тканин з луб'яної пряжі, луб'яної пряжі в суміші з хімічними волокнами, а також у сполученні з іншими видами пряжі та ниток, що виготовляються згідно з ДСТУ 3748-98.
До держрезерву закладаються мішки з тканини з ущільненим пругом, який повинен знаходитись у боковому шві. Ширина ущільненого пруга повинна бути не менше 25 мм. Кількість ниток за основою на 10 см пруга повинна дорівнювати подвоєній кількості ниток на 10 см тканини.
Тканина для мішків повинна бути підстрижена і каландрована.
2.8. Для пошиття мішків використовують нитки бавовняні, лавсанові, поліефірні, віскозні, поліамідні та інші рівноцінні за показниками якості згідно з ДСТУ 3748-98.
III. Пакування, маркування та транспортування
3.1. Мішки складають у паки по 10 штук так, щоб кожні наступні 10 мішків були укладені в напрямку, протилежному попереднім 10 мішкам, вирівнюють і ущільнюють під пресом. Після ущільнення всі сторони паки повинні бути прямими та рівними.
Маса паки тканинних мішків повинна бути не більше 50 кг.
За домовленістю із замовником допускається збільшення маси паки в разі механізації вантажно-розвантажувальних та складських робіт.
3.2. У кожній паці повинні бути мішки однієї назви та одного розміру.
3.3. Мішки, виготовлені з двох відрізків тканини, упаковують в окремі паки.
3.4. Паку з усіх боків обшивають пакувальною тканиною та обв'язують сталевою стрічкою або мотузкою.
Усі види використаних пакувальних та обв'язувальних матеріалів повинні забезпечувати зберігання упакованої продукції.
3.5. До верхньої частини паки вкладають товарний ярлик із зазначенням реквізитів:
назви підприємства-виробника та його товарного знака;
назви виробу;
позначення ДСТУ 3748-98;
розміру мішка;
кількості мішків у паці;
дати виготовлення (місяць, рік).
3.6. Транспортне маркування паки здійснюється згідно з ГОСТ 14192-96 "Маркировка грузов" із зазначенням маніпуляційного знака "Берегти від вологи".
На кожну паку або пакувальний ярлик, прикріплений до паки, наносять маркування із зазначенням:
назви підприємства-виробника та його товарного знака;
назви виробу;
позначення ДСТУ 3748-98;
розміру мішка;
кількості мішків у паці;
номера паки;
маси брутто.
3.7. Мішки транспортують всіма видами транспорту в критих транспортних засобах згідно з правилами перевезення вантажів, які діють на даному виді транспорту, а також в універсальних контейнерах відповідно до
Правил перевезення вантажів в універсальних контейнерах, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 20.08.2001
N 542, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 10.09.2001 за N 798/5989 (із змінами).
3.8. При поставці мішків вітчизняного виробництва до державного резерву постачальник або виробник повинен подати документ про якість продукції, виданий виробником, з відміткою "На зберігання" на кожну партію та висновок санітарно-епідеміологічної експертизи.
3.9. Надходження мішків іноземного виробництва до державного резерву супроводжується такими документами:
документ про якість продукції, виданий виробником на кожну партію;
документ, що підтверджує походження товару;
висновок санітарно-епідеміологічної експертизи.
IV. Порядок і умови поставки продукції до державного резерву
4.1. Закладення продукції здійснюється партіями з однаковою кількістю мішків та характеристиками якості.
У разі надходження мішків без необхідних супровідних документів вони складуються окремо і документально оформляються на тимчасове зберігання до отримання від постачальника відповідних супровідних документів.
Постачальник відповідає за якість мішків протягом гарантійного терміну зберігання.
4.2. При прийманні мішків перед розкриттям транспортного засобу ретельно перевіряється стан закруток, збереження пломб та чіткість відтисків на них, відповідність номерів транспортного засобу зазначеним у супровідних документах.
4.3. Виявлені при перевірці порушення або відсутність пломб, невиразність відтисків на них, наявність пломб проміжних станцій, порушення санітарного режиму перевезення вантажів та інші порушення оформляються відповідними актами.
У разі виявлення нестачі вантажів відповідальним зберігачем у комерційному акті за формою ГУ-22, затвердженою наказом Організації п/с А-1442 від 20.10.82 N И-195 "Об утверждении Инструкции о порядке оформления документации и учета операций по материалам первой группы на предприятиях Организации п/я А-1442", та приймальному акті за формою N Р-11, затвердженою відповідальним зберігачем, у графі "Особливі відмітки" в обов'язковому порядку зазначаються номери контрольних знаків на пломбах.
4.4. Приймання мішків за кількістю та якістю проводиться згідно з "Инструкцией о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по количеству", затвердженою постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 15.06.65
N П-6 (із змінами), та
"Инструкцией о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по качеству", затвердженою постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 25.04.66
N П-7 (із змінами), Положенням про порядок підтримання оптимального температурно-вологісного режиму, лабораторного і санітарного контролю на підприємствах Держкомітету України по матеріальних резервах П 2-047-95, затвердженим наказом Держкомітету України по матеріальних резервах від 10.04.96 N 47 , чинними нормативними документами.
Приймання мішків за кількістю проводиться шляхом перерахування місць (пак), звірення підрахованої кількості з даними специфікації та супровідних документів, наданих постачальником або виробником.
Приймання мішків проводиться шляхом ретельного зовнішнього огляду кожної пакувальної одиниці.
4.5. Організація та координація робіт з перевірки якості продукції при прийнятті здійснюються Українським державним науково-дослідним інститутом "Ресурс" (далі - УкрНДІ "Ресурс") спільно з відповідальними зберігачами. У разі виявлення відхилень від технічних вимог згідно з ДСТУ 3748-98 при прийнятті продукції необхідно проводити поглиблені випробування. Такі випробування проводяться спеціалістами УкрНДІ "Ресурс" у незалежних акредитованих лабораторіях з оформленням протоколу випробувань за формою, передбаченою відповідним стандартом на випробування.
Виконання досліджень, заміна тари та відбір продукції на випробування забезпечує постачальник або виробник.
До завершення зазначених досліджень та отримання результатів продукція знаходиться на відповідальному зберіганні у відповідального зберігача.
4.6. У разі виявлення порушень вимог ДСТУ 3748-98 та інших нормативних документів щодо якості, невідповідності фактично поставленої кількості даним супровідних документів мішки до закладення до державного резерву не приймаються, а повертаються постачальнику або виробнику для усунення виявлених дефектів чи заміни.
V. Відповідальність за порушення операцій
5.1. Поставка мішків на зберігання здійснюється за Договорами. Договір є основним документом, що визначає права й обов'язки сторін щодо поставки мішків, а також визначає їх відповідальність.
VI. Умови та терміни зберігання
6.1. Вимоги до складських приміщень, протипожежні заходи
6.1.1. Усі складські приміщення, транспортні, енергетичні та інші інженерні комунікації відповідальних зберігачів повинні відповідати затвердженій проектній документації, яка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007
N 1269 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи" пройшла обов'язкову комплексну державну експертизу.
................Перейти до повного тексту