1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.06.2009 № 264
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 липня 2009 р.
за № 649/16665
Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння, підтвердження, пониження кваліфікації військовослужбовцям Національної гвардії України
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 1068 від 13.10.2014, № 283 від 02.05.2024 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 1068 від 13.10.2014 № 283 від 02.05.2024 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" (із змінами) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок присвоєння, підтвердження, пониження кваліфікації військовослужбовцям Національної гвардії України, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 1068 від 13.10.2014, № 283 від 02.05.2024 )
2. Начальникові Головного управління - командувачу внутрішніх військ МВС генералу армії України Кіхтенку О.Т. забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ від 05.07.2005 № 517 "Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння, підтвердження, зниження класної кваліфікації військовослужбовцям внутрішніх військ МВС України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19.07.2005 за № 774/11054.
4. Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.
5. Наказ надіслати за належністю.
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Міністр

Ю.В. Луценко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
17 червня 2009 року № 264
(в редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України
від 02 травня 2024 року № 283
)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 липня 2009 р.
за № 649/16665
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок присвоєння, підтвердження, пониження кваліфікації військовослужбовцям Національної гвардії України
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок присвоєння, підтвердження, пониження кваліфікації військовослужбовцям органів військового управління, оперативно-територіальних об’єднань, з’єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, навчальних військових частин (центрів), баз, закладів охорони здоров’я та установ, що не входять до складу оперативно-територіальних об’єднань Національної гвардії України (далі - військова частина), крім військовослужбовців строкової військової служби.
2. Присвоєння, підтвердження кваліфікації спрямоване на підвищення рівня військових професійних знань, вдосконалення виучки і майстерності військовослужбовців Національної гвардії України, оволодіння ними озброєнням і військовою технікою, сумлінне виконання посадових (функціональних) обов’язків.
3. Військовослужбовцям Національної гвардії України залежно від досягнутої особистої професійної підготовки та майстерності, а для командирів (начальників) - також від рівня військових професійних знань військовослужбовців підпорядкованих їм військових частин (підрозділів), присвоюються такі кваліфікації: 3-й клас, 2-й клас, 1-й клас, майстер.
Кваліфікація військовослужбовцям присвоюється послідовно: 3-й клас, 2-й клас, 1-й клас, майстер.
4. Авіаційному персоналу Національної гвардії України кваліфікація присвоюється відповідно до Інструкції про класифікацію авіаційного персоналу державної авіації України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 05 січня 2015 року № 3, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 січня 2015 року за № 79/26524.
5. Військовослужбовцям медичних і фармацевтичних спеціальностей Національної гвардії України кваліфікаційна категорія присвоюється відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 12 грудня 2006 року № 818 "Про вдосконалення атестації провізорів та фармацевтів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 грудня 2006 року за № 1366/13240, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 листопада 2007 року № 742 "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2007 року за № 1368/14635, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року № 446 "Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25 березня 2019 року за № 293/33264.
6. Кваліфікація 3-го класу є первинною та присвоюється наказом відповідного командира (начальника) військової частини:
1) офіцерам-випускникам вищих військових навчальних закладів Національної гвардії України, які отримали за результатами державної атестації загальну оцінку не нижче ніж "добре", не мають порушень військової дисципліни і направляються для подальшого проходження служби до військових частин Національної гвардії України;
2) особам рядового та сержантського складу, які закінчили навчання на курсах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації у військових навчальних частинах (центрах) або вищих військових навчальних закладах Національної гвардії України, закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, інших військових формувань або за кордоном та не мають дисциплінарних стягнень;
3) іншим військовослужбовцям за наявності в них досвіду служби на посадах за фахом не менше одного року, позитивної службової характеристики, які за результатами підсумкової перевірки за рік отримали загальну оцінку не нижче ніж "добре", постійно підвищують рівень військових професійних знань, вдосконалюють свою виучку і майстерність, знають та виконують свої посадові (функціональні) обов’язки, утримують у готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку.
7. Чергова кваліфікація присвоюється військовослужбовцям не раніше ніж через рік з дня присвоєння попередньої кваліфікації.
8. Право присвоєння, підтвердження кваліфікацій надається:
кваліфікацій до майстра - командувачу Національної гвардії України;
кваліфікацій до 1-го класу - начальникам територіальних управлінь, вищих військових навчальних закладів Національної гвардії України;
кваліфікацій до 2-го класу - командирам (начальникам) з’єднань, військових частин, навчальних військових частин (центрів), баз, закладів охорони здоров’я та установ Національної гвардії України.
9. Для визначення ступеня професійної підготовленості військовослужбовців, які подаються для присвоєння, підтвердження кваліфікації на кожний навчальний рік, наказами відповідних посадових осіб, яким відповідно до пункту 8 цього розділу надається право присвоєння відповідної кваліфікації, призначаються кваліфікаційні комісії у складі не менше трьох осіб.
Головою кваліфікаційної комісії призначається відповідно заступник командувача, заступник командира (начальника) військової частини Національної гвардії України.
У військових частинах, де штатом не передбачена посада заступника командира (начальника) військової частини, головою комісії призначається перший заступник командира (начальника) військової частини - начальник штабу.
10. В обов’язки кваліфікаційних комісій входять перевірка дотримання вимог щодо допуску військовослужбовців до іспитів та фактично досягнутого рівня їх підготовки за фахом, оформлення необхідної документації на присвоєння, підтвердження та пониження кваліфікації.
11. Проведення іспитів військовослужбовців для присвоєння, підтвердження кваліфікації передбачається планами підготовки (бойової підготовки).
12. Програма проведення іспитів, у якій визначаються предмети навчання з урахуванням штатних посад військовослужбовців (далі - Програма), розробляється відповідними підрозділами Головного управління Національної гвардії України та затверджується наказом командувача Національної гвардії України.
Кожному кваліфікаційному рівню мають відповідати різні за складністю запитання та практичні завдання.
13. До складання іспитів для присвоєння, підтвердження кваліфікації допускаються військовослужбовці, які за результатами підсумкової перевірки за рік отримали загальну оцінку не нижче ніж "добре".
14. Присвоєння, підтвердження та пониження кваліфікації начальникам територіальних управлінь, вищих військових навчальних закладів, командирам військових частин здійснюються кваліфікаційною комісією Головного управління Національної гвардії України.
II. Порядок проведення кваліфікаційних іспитів і присвоєння, підтвердження, пониження кваліфікації
1. Організація роботи кваліфікаційних комісій визначаються згідно з наказами відповідних посадових осіб, яким надано право присвоєння кваліфікації, не пізніше ніж за два тижні до початку іспитів. У наказі повинен бути передбачений додатковий час на проведення іспитів для військовослужбовців, які не пройшли випробування в установлений строк через поважні причини (хвороба, відпустка, відрядження).
2. Участь в іспитах для присвоєння, підтвердження кваліфікації проводиться в добровільному порядку.
Військовослужбовці, які бажають отримати первинну кваліфікацію, підвищити або підтвердити існуючу кваліфікацію, в установленому законодавством порядку подають рапорт безпосередньому командиру (начальнику) не пізніше ніж за місяць до проведення іспитів.
3. До кваліфікаційної комісії надаються список військовослужбовців військової частини, які допускаються до складання іспитів для присвоєння, підтвердження кваліфікації (додаток 1), а також копії їх службових карток.
Особи сержантського і офіцерського складу, яким присвоюється, підтверджується кваліфікація 1-го класу та майстра, повинні мати знання іноземної мови відповідно до STANAG 6001 не нижче СМР (2 2 2 2), 2-го класу - не нижче СМР (1 1 1 1 ), якщо знання і використання іноземної мови передбачено виконанням посадових (функціональних) обов’язків.
4. Результати з предметів навчання, отримані військовослужбовцями під час підсумкової перевірки за рік, проведеної комісією вищого органу військового управління (органу військового управління оперативно-територіальних об’єднань), які виносяться на іспити для присвоєння, підтвердження кваліфікації, зараховуються кваліфікаційними комісіями при присвоєнні, підтвердженні кваліфікації.
5. Іспити для присвоєння, підтвердження кваліфікації проводяться за Програмою та складаються з теоретичної і практичної частини.

................
Перейти до повного тексту