- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 січня 2009 р.
за N 78/16094
Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестації лікарів, провізорів та молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою сфери управління МНС
Відповідно до Законів України
"Основи законодавства України про охорону здоров'я",
"Про правові засади цивільного захисту", постанови Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 року
N 1539 "Про затвердження Положення про Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи", з метою організації проведення атестації лікарів, провізорів та молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою в органах управління, підрозділах, службах, підприємствах, закладах та установах МНС відповідно до єдиного порядку застосування нормативно-правових актів МОЗ, що регламентують умови їх професійної діяльності,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок проведення атестації лікарів, провізорів та молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою сфери управління МНС (далі - Інструкція).
2. Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту (Громазін О.А.) та Управлінню правового забезпечення (Сухомлин О.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Болотських М.В.
Міністр ПОГОДЖЕНО: Міністр охорони здоров'я України | В.Шандра В.Князевич |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС
22.12.2008 N 942
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 січня 2009 р.
за N 78/16094
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок проведення атестації лікарів, провізорів та молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою сфери управління МНС
1. Ця Інструкція визначає порядок проведення атестації медичних та фармацевтичних спеціалістів сфери управління МНС.
2. Атестація лікарів, провізорів, молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою сфери управління МНС (далі - Атестація) проводиться з метою підвищення відповідальності за ефективність і якість роботи, раціональної розстановки кадрів з урахуванням їх професійної майстерності, досвіду та складності виконуваних робіт. Атестація є важливою формою морального та матеріального стимулювання, спрямованою на удосконалення діяльності медичних та фармацевтичних кадрів, на поліпшення медичного забезпечення особового складу органів і підрозділів МНС в місцях постійної дислокації, при виконанні завдань за призначенням та участі у заходах медичного та біологічного захисту населення при надзвичайних ситуаціях та ліквідації їх медико-санітарних наслідків.
3. Основним завданням атестації є визначення рівня професійної підготовки лікарів, провізорів, молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою, оцінка їх професійної діяльності, можливості подальшого використання спеціалістів на займаних посадах, підвищення їх кваліфікації.
4. Атестація проводиться Комісією з атестації медичних та фармацевтичних працівників МНС, а за її відсутності - територіальними атестаційними комісіями системи Міністерства охорони здоров'я України. Персональний склад атестаційної комісії МНС та положення про цю комісію (у разі її створення) затверджуються наказом МНС.
Атестація лікарів сфери управління МНС проводиться відповідно до Положення про порядок проведення атестації лікарів, затвердженого наказом МОЗ від 19.12.97
N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.01.98 за N 14/2454.
Атестація провізорів та молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою (фармацевтів) сфери управління МНС проводиться відповідно до Положення про порядок проведення атестації провізорів та Положення про порядок проведення атестації фармацевтів, затверджених наказом МОЗ від 12.12.2006
N 818 "Про вдосконалення атестації провізорів та фармацевтів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.2006 за N 1366/13240.
Атестація молодших спеціалістів з медичною освітою сфери управління МНС проводиться відповідно до Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом МОЗ від 23.11.2007
N 742 "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.12.2007 за N 1368/14635.
5. При Атестації до атестаційних комісій подається перелік документів, визначений вищевказаними наказами МОЗ, при цьому звіт про професійну діяльність за останні три роки затверджується керівником закладу охорони здоров'я МНС (керівником органу, підрозділу МНС), у якому служить (працює) лікар (провізор, молодший спеціаліст з медичною (фармацевтичною) освітою).
6. Особи начальницького складу із числа лікарів, провізорів, молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою, які подають документи в атестаційну комісію, разом з копією трудової книжки надають довідку з кадрового органу про проходження служби. При відсутності трудової книжки надається тільки довідка кадрового органу про проходження служби.
7. Кваліфікаційні категорії лікарям, провізорам, молодшим спеціалістам з медичною (фармацевтичною) освітою присвоюються за встановленими спеціальностями з урахуванням посад, які вони обіймають. Переліки посад і спеціальностей, за якими лікарям, провізорам, молодшим спеціалістам з медичною (фармацевтичною) освітою сфери управління МНС присвоюється кваліфікаційна категорія і виплачується надбавка до грошового забезпечення (змінюється розмір посадового окладу відповідно до тарифних розрядів), наведені в додатках 1, 2.
8. Особи, яким присвоєно кваліфікаційну категорію, проходять атестацію на її підтвердження (присвоєння) не рідше 1 разу на 5 років.
9. У разі службової (виробничої) необхідності або з інших об'єктивних причин термін атестації на підтвердження (присвоєння) кваліфікаційної категорії може бути перенесено наказом органу, підрозділу МНС на строк не більше одного року з наступним клопотанням перед органом охорони здоров'я, де має атестуватися лікар, провізор, молодший спеціаліст з медичною (фармацевтичною) освітою.
10. Забезпечення путівками на передатестаційні цикли для лікарів-спеціалістів (провізорів, молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою) в заклади (факультети) післядипломної освіти покладається на керівників органів і підрозділів МНС, до складу яких входять заклади охорони здоров'я, медичні підрозділи або окремі посади медичних (фармацевтичних) спеціалістів.
11. При присвоєнні кваліфікаційних категорій відповідно до наказів МОЗ від 19.12.97
N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.01.98 за N 14/2454, та від 23.11.2007
N 742 "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12.12.2007 за N 1368/14635, за спеціальністю "Медицина невідкладних станів" - лікарям аварійно-рятувального (гірничорятувального, водолазного) підрозділу та "Лікувальна справа (невідкладні стани)" - фельдшерам аварійно-рятувального підрозділу, фельдшерам у складі повітряних суден авіації МНС та фельдшерам рятувально-парашутно-десантних груп враховується стаж роботи, як лікарям (фельдшерам) швидкої медичної допомоги та станції санітарної авіації.
Директор Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту | О.А.Громазін |
Додаток 1
до Інструкції про порядок
проведення атестації
лікарів, провізорів
та молодших спеціалістів
з медичною (фармацевтичною)
освітою сфери управління МНС
ПЕРЕЛІК
лікарських та провізорських посад і спеціальностей сфери управління МНС
N з/п |
Найменування посад |
Найменування спеціальностей |
I. Лікувально-профілактичні заклади (мобільний госпіталь, медико-санітарні частини, медичні центри, санаторій) |
1 |
Начальник, завідувач, головний лікар |
Організація і управління охороною здоров'я або будь- яка спеціальність лікувального профілю |
2 |
Заступники з числа лікарів (начальника, завідувача, головного лікаря) |
Організація і управління охороною здоров'я або будь- яка спеціальність лікувального профілю |
3 |
Начальник, завідувач структурного підрозділу, кабінету |
Лікарська спеціальність за профілем структурного підрозділу, кабінету |
4 |
Лікарі-спеціалісти* |
Лікарська спеціальність згідно з наказом МОЗ від 28.10.2002 N 385 "Про затвердження переліків закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров'я", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.11.2002 за N 892/7180 |
II. Медичні структури органів і підрозділів цивільного захисту, спеціальних та спеціалізованих професійних аварійно-рятувальних служб (підприємств, частин) МНС (у т.ч. медичні служби, пункти охорони здоров'я (здоровпункти), медичні взводи, лабораторії, окремі посади лікарів-спеціалістів) |
1 |
Начальник медичної служби |
Організація і управління охороною здоров'я або будь- яка спеціальність лікувального профілю |
2 |
Начальник (завідувач), лікар пункту охорони здоров'я (здоровпункту); командир медичного взводу (відділення) - лікар |
Будь-яка спеціальність лікувального профілю |
3 |
Начальник (завідувач) психофізіологічної лабораторії |
Психофізіологія |
4 |
Лікарі-спеціалісти* |
Лікарська спеціальність згідно з наказом МОЗ від 28.10.2002 N 385 "Про затвердження переліків закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров'я", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.11.2002 за N 892/7180 |
5 |
Заступник начальника професійної аварійно- рятувальної служби (підприємства) з медичного забезпечення - лікар |
Організація і управління охороною здоров'я |
6 |
Заступник командира аварійно-рятувального загону (центру, взводу) з медичного забезпечення - лікар |
Будь-яка спеціальність лікувального профілю |
7 |
Лікар аварійно-рятувального (гірничорятувального, водолазного) підрозділу |
Медицина невідкладних станів, терапія |
III. Підрозділи (окремі посади лікарів-спеціалістів) охорони здоров'я та медико-біологічного захисту у складі органів управління (у т.ч. центрального апарату МНС, головних управлінь (управлінь) МНС в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районних (міських) управлінь (відділів) головних управлінь (управлінь) МНС). Відділи (сектори) медичного забезпечення аварійно-рятувальних служб МНС. Медичні відділи (сектори) за напрямом організаційно-методичної роботи. |
1 |
Директор, начальник, завідувач |
Організація і управління охороною здоров'я |
2 |
Заступники з числа лікарів (директора, начальника, завідувача) |
Організація і управління охороною здоров'я |
3 |
Головний, провідний фахівець (спеціаліст) з числа лікарів (провізорів) |
Організація і управління охороною здоров'я (фармацією) |
IV. Фармацевтичні (аптечні) заклади (підрозділи) |
1 |
Начальник (завідувач) медичного (аптечного) складу, аптеки, відділення медичного постачання та зберігання |
Організація і управління фармацією або провізорська спеціальність за профілем структурного підрозділу |
2 |
Провізори-спеціалісти |
Будь-яка провізорська спеціальність |
V. Лікарсько-експертні комісії (у т.ч. льотна лікарсько- експертна комісія, водолазна лікарсько-експертна комісія) |
1 |
Начальник (голова), члени центральної лікарсько- експертної комісії |
Організація і управління охороною здоров'я або будь- яка спеціальність лікувального профілю відповідно до посади |
2 |
Начальник (голова), члени лікарсько-експертної комісії |
Будь-яка спеціальність лікувального профілю відповідно до посади |
3 |
Начальник (голова), члени льотної лікарсько-експертної комісії |
Авіаційна та космічна медицина або будь-яка спеціальність лікувального профілю відповідно до посади |
4 |
Начальник (голова), члени водолазної лікарсько- експертної комісії |
Медицина невідкладних станів або будь-яка спеціальність лікувального профілю відповідно до посади |
................Перейти до повного тексту