- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 жовтня 2009 р.
за № 1009/17025
ПОЛОЖЕННЯ
про фармакотерапевтичну комісію закладу охорони здоров'я
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров'я
№ 429 від 26.06.2014
№ 1856 від 12.08.2020 )
( У тексті Положення слова "управління охорони здоров'я" у всіх відмінках замінено відповідно словами "структурні підрозділи з питань охорони здоров'я" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 429 від 26.06.2014 )
( У тексті положення слова "МОЗ України" замінено словом "МОЗ" згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 1856 від 12.08.2020 )
1. Загальні положення
1. Фармакотерапевтична комісія закладу охорони здоров'я (далі - Комісія) створюється з метою розробки і постійного оновлення локального формуляра лікарських засобів закладу охорони здоров'я державної або комунальної форми власності, який надає вторинну або третинну медичну допомогу.
( Пункт 1 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 429 від 26.06.2014 )
2. Комісія у своїй роботі керується чинним законодавством України, у тому числі нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, рішеннями відповідного регіонального формулярного комітету та чинним регіональним формуляром лікарських засобів, наказами керівника цього закладу охорони здоров'я.
3. Комісія здійснює свою діяльність на громадських засадах.
2. Завдання Комісії
1. Розробка локального формуляра лікарських засобів закладу охорони здоров’я на основі Державного формуляра та відповідного регіонального формуляра лікарських засобів, медико-технологічних документів (за наявності останніх).
2. Розгляд пропозицій з включення/виключення лікарських засобів до/з локального формуляра закладу охорони здоров'я, про внесення змін і доповнень до локального формуляра закладу охорони здоров'я.
3. Оптимізація використання лікарських засобів в закладі охорони здоров'я за допомогою оцінки їх застосування, безпеки, удосконалення призначення лікарських засобів, проведення оцінки обсягів потреби закладів охорони здоров’я у лікарських засобах.
( Пункт 3 глави 2 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 1856 від 12.08.2020 )
4. Забезпечення інформацією з питань раціональної фармакотерапії серед лікарів закладу охорони здоров'я.
5. Відбір лікарських засобів до локального формуляра лікарських засобів закладу охорони здоров'я на основі Державного формуляра та відповідного регіонального формуляра лікарських засобів.
( Пункт 5 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 429 від 26.06.2014 )
6. Перегляд, оновлення та розповсюдження серед лікарів закладів охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя локального формуляра лікарських засобів закладу охорони здоров’я в міру потреби, але не рідше одного разу на рік.
7. Аналіз статистичних даних щодо захворюваності, статистики госпіталізованих до стаціонару, фармакоепідемологічний, АВС-, VEN- аналіз використання лікарських засобів, визначення раціональності закупівлі лікарських засобів та її відповідності пріоритетам лікування.
8. Аналіз ускладнень та помилок фармакотерапії.
9. Розробка і надання пропозицій МОЗ, Міністерству охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо покращення використання лікарських засобів у закладах охорони здоров'я.
................Перейти до повного тексту