1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
N 17-69/6 від 30.06.2000
м.Київ
Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" Державною податковою адміністрацією України
На виконання Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", здійснюючи аналіз нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади, з метою усунення надмірного та необгрунтованого державного втручання у підприємницьку діяльність Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва встановив:
Наказом Державної податкової адміністрації України від 17.12.98 N 636 затверджено Порядок складання розрахунку сум сплаченого гербового збору (далі - Порядок ). Аналіз Порядку свідчить про його неузгодженість з чинним законодавством України.
1. Порядок розроблено ДПА України відповідно до Указу Президента України від 06.11.98 N 1222/98 "Про гербовий збір". Форма розрахунку сум сплаченого гербового збору та порядок її заповнення розроблені, виходячи з вимог Указу Президента України "Про гербовий збір", та відповідають механізму справляння гербового збору, що затверджувався цим Указом.
Але на сьогоднішній день порядок та об'єкт справляння гербового збору регламентуються Законом України від 13.05.99 N 643-XIV "Про гербовий збір". Порядок та об'єкт справляння гербового збору, встановлений цим Законом, є відмінним від того, що встановлювався Указом Президента України "Про гербовий збір".
Таким чином, Порядок розроблений відповідно до акта законодавства, який втратив чинність, і в ньому не враховані положення Закону України від 13.05.99 N 643-XIV "Про гербовий збір", чим порушується послідовність нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності.
Відповідно до ст.1 Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" забезпечення послідовності та стабільності нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності є одним із пріоритетних заходів з дерегулювання.

................
Перейти до повного тексту