- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Закон України
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про гербовий збір
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 26, ст.215 )
( Закон не діє з 1 січня 2000 року згідно з
пунктом 1 статті 9 цього Закону )
Цей Закон прийнятий відповідно до пункту 4 розділу XV "Перехідні положення"
Конституції України у зв'язку з виданням Указу Президента України від 6 листопада 1998 року N 1222/98 "Про гербовий збір" та спрямований на забезпечення рівноправних конкурентних умов для національних товаровиробників, а також установлює порядок компенсації витрат органів виконавчої влади, в тому числі пов'язаних із створенням та утриманням систем внутрішнього адміністративного контролю за угодами з ввезення товарів на митну територію України. Цей Закон не регулює питання компенсації вартості митних послуг, визначених митним законодавством України.
Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
гербовий збір - загальнодержавний збір, який підлягає обов'язковій сплаті суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності при ввезенні на митну територію України товарів, предметів і транспортних засобів (далі - товарів та інших предметів) в порядку, встановленому цим Законом;
марка гербового збору - спеціальний знак, що підтверджує сплату гербового збору;
маркування - операції з наклеювання марок гербового збору на оригінали документів, визначених цим Законом;
ввізна вантажна митна декларація - заява, що містить відомості про товари та інші предмети і транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України, мету їх ввезення з-за меж митного кордону України або про зміну митного режиму для таких товарів та інших предметів і транспортних засобів, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів.
Стаття 2. Об'єкт справляння гербового збору
1. Справляння гербового збору провадиться з ввізних вантажних митних декларацій, які подаються митним органам у випадках, визначених законодавством.
Об'єктом справляння гербового збору є визначена у ввізній вантажній митній декларації митна вартість товарів та інших предметів, які ввозяться на митну територію України для їх вільного використання, а для товарів та інших предметів, які ввозяться з метою транзиту через митну територію України або у режимі їх тимчасового ввезення на митну територію України, - вантажна митна декларація.
2. Гербовий збір не справляється з ввізних вантажних митних декларацій, що подаються у зв'язку з ввезенням товарів та інших предметів (крім підакцизних), придбаних за рахунок коштів державного бюджету або місцевих бюджетів, коштів державних цільових фондів або міжнародних кредитів та позик, одержаних за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; з ввізних вантажних митних декларацій, що подаються фізичними особами в межах неторгового (туристичного) обороту, а також особами, переліченими у статтях
59 -
67 Митного кодексу України; з вантажів гуманітарної допомоги, що не підлягають оподаткуванню відповідно до закону.
3. Відстрочка або розстрочка сплати гербового збору не допускається. Пропуск товарів та інших предметів через митний кордон України для їх вільного використання, транзиту або тимчасового ввезення на митну територію України до моменту фактичної сплати гербового збору у повному обсязі не допускається.
Стаття 3. Платники гербового збору
Платниками гербового збору є суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють декларування товарів та інших предметів місцем походження з інших країн, які ввозяться на митну територію України під будь-якими видами митних режимів.
Стаття 4. Ставки гербового збору
1. Розміри ставок гербового збору визначаються залежно від суми митної вартості товарів та інших предметів, зазначеної у ввізній вантажній митній декларації, перерахованої в гривні за офіційним обмінним курсом Національного банку України, що діяв на момент подання такої декларації.
2. Ставки гербового збору встановлюються у таких розмірах:
Сума митної вартості товарів, Розмір гербового збору
зазначена у ввізній вантажній (у гривнях)
митній декларації (у гривнях)
до 1 000 не справляється
від 1001 до 2000 10
від 2001 до 5000 20
від 5001 до 10000 100
від 10001 до 50000 200
від 50001 до 200000 500
від 200001 до 500000 1000
від 500001 до 1000000 3000
від 1000001 до 5000000 5000
від 5000001 до 10000000 10000
більше 10000001 20000
Ставка гербового збору для вантажних митних декларацій, які подаються у зв'язку з транзитом товарів та інших предметів через митну територію України або тимчасовим ввезенням товарів та інших предметів на митну територію України, встановлюється у розмірі 20 гривень за кожну вантажну митну декларацію незалежно від зазначеної в них митної вартості таких товарів та інших предметів.
3. У разі коли у випадках, визначених митним законодавством, сума митної вартості товарів та інших предметів збільшується за рішенням митного органу до розмірів, що тягне за собою збільшення розміру гербового збору, платник гербового збору зобов'язаний самостійно здійснити додаткове маркування такої вантажної митної декларації. До проведення зазначеного додаткового маркування пропуск товарів та інших предметів через митний кордон України не допускається.
Стаття 5. Сплата гербового збору
1. Сплата гербового збору здійснюється шляхом придбання його платниками марок гербового збору в установах Державного спеціалізованого ощадного банку України (далі - Ощадний банк України). Продаж марок гербового збору здійснюється також на території митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордоні України, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
2. При придбанні марок гербового збору сплачується виключно їх номінал. Стягнення з покупця будь-яких інших комісій або винагород за операції з продажу марок гербового збору забороняється.
Витрати Ощадного банку України на організацію продажу, транспортування, збереження та охорони марок гербового збору компенсуються за рахунок сум гербового збору, одержаних від його платників, у розмірах та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
3. Покупець марок гербового збору подає продавцю марок гербового збору заявку, в якій зазначається кількість марок за кожним з їх номіналів.
Продавець марок гербового збору не має права видавати покупцю марки, що мають номінали більші, ніж зазначені у поданій таким покупцем заявці. Порушення цього правила тягне за собою відповідальність продавця, встановлену цим Законом.
4. Марки гербового збору видаються їх покупцю протягом дня, на який припадає зарахування коштів від такого покупця на рахунки або в касу продавця.
................Перейти до повного тексту