1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ
ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 2-222/6015 від 05.10.2001
Приватному підприємцю
Коваленко Г.М.
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 12.09.2001 р. та повідомляє.
Згідно зі статтею 12 Закону України від 10.04.92 N 2269-XII "Про оренду державного та комунального майна" договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення домовленості з усіх істотних умов і підписання сторонами тексту договору. Відповідно до статті 10 цього ж Закону істотними умовами договору оренди є орендна плата з урахуванням її індексації.
Президія Вищого арбітражного суду України в пункті 8 роз'яснення N 02-5/237 від 25.05.2000 р. "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про оренду державного та комунального майна" зазначає, що відповідно до статті 153 Цивільного кодексу України договір вважається укладеним, коли між сторонами досягнуто згоди з усіх істотних умов. Істотними для договору оренди є умови, визначені частиною першою статті 10 Закону.
Отже, тільки за наявності зазначених умов, якщо вони не врегульовані чинним законодавством, можна вважати договір оренди майна укладеним. Умова договору щодо вартості об'єкта оренди повинна відповідати Методиці, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.95 N 629 (з подальшими змінами та доповненнями). Таким чином, договір оренди N 80 буде вважатися неукладеним.
У разі якщо ж питання орендної плати було визначено, то в такому випадку необхідно керуватися наступними нормами.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" одностороння відмова від договору оренди не допускається. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду, арбітражного суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.

................
Перейти до повного тексту