1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 1-221/3320 від 24.05.2001
Щодо оподаткування доходів громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист підприємців м. Старобельска і повідомляє наступне.
Відповідно до ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.92 р. N 13-92 громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів, одержаних від цієї діяльності, за фіксованим розміром податку (далі - фіксований податок) шляхом придбання патенту.
Розміри фіксованого податку встановлюються відповідною місцевою радою залежно від територіального розташування місця торгівлі і не можуть бути менше ніж 20 гривень та більше ніж 100 гривень за календарний місяць для громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність самостійно.
У разі, коли платник податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, розмір фіксованого податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.
Громадянин здійснює підприємницьку діяльність з продажу товарів і надання супутніх такому продажу послуг на ринках та є платником ринкового збору згідно з законодавством. Доходи такого громадянина, одержані від здійснення інших видів підприємницької діяльності, оподатковуються у загальному порядку.
Згідно з пунктом 22 Правил торгівлі на ринках, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 12 березня 1996 року N 157, господарюючий суб'єкт за окрему плату надає продавцям послуги: прокат торгового інвентарю і обладнання, санітарного одягу, зберігання особистих речей і продукції в камерах схову, на складах і в холодильниках, зважування на товарних вагах, розрубку м'яса, інформаційні оголошення рекламного або довідкового характеру, забезпечення місцями в готелях і на автостоянках при наявності їх на ринку, перевірка стану технічно складних товарів, консультації спеціалістів, вантажно-розвантажувальні роботи і транспортні послуги, приймання для подальшого продажу сільгосппродуктів та інших товарів в бюро торгових послуг тощо.

................
Перейти до повного тексту