- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Змін до Методологічних положень з організації державних статистичних спостережень щодо надходження сільськогосподарської продукції на переробні підприємства, затверджених наказом Держкомстату від 17 січня 2011 року № 7
2. Департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища (Прокопенко О.М.):
1) здійснювати організаційно-методологічне керівництво щодо застосування на практиці Змін до Методологічних положень, затверджених цим наказом;
2) надати протягом трьох робочих днів департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О.А.) цей наказ в електронному форматі для оприлюднення на офіційному веб-сайті Держстату.
3. Департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О.А.) забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Держстату протягом трьох робочих днів після отримання його електронної версії.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
17.01.2011 № 7
Зі змінами, затвердженими
наказами Державної служби
статистики України
13.08.2013 № 248,
26.01.2016 № 15,
08.02.2019 № 63
МЕТОДОЛОГІЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
з організації державних статистичних спостережень щодо надходження сільськогосподарської продукції на переробні підприємства
I. Загальні положення
Ці Методологічні положення визначають:
- порядок організації, методологію проведення державних статистичних спостережень щодо надходження основних видів продукції тваринництва (сільськогосподарські тварини та молоко) і рослинництва (зернові та олійні культури, виноград) на переробні підприємства, надходження зернових і олійних культур на підприємства, що здійснюють їхнє зберігання;
- порядок розробки вищезазначених державних статистичних спостережень і поширення їх результатів;
II. Визначення термінів і основних понять
Переробне підприємство - юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які мають власні переробні потужності або їх орендують та здійснюють перероблення певних видів придбаної (закупленої, давальницької сировини) або власно виробленої сільськогосподарської продукції.
Зберігаюче підприємство - юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які мають власні потужності або їх орендують для зберігання певних видів сільськогосподарської продукції.
Надходження сільськогосподарської продукції на переробні підприємства - отримання переробним підприємством певного виду сільськогосподарської продукції шляхом її закупівлі, на давальницьких засадах або власного виробництва з метою її перероблення.
III. Методологічні та практичні етапи організації та проведення державного статистичного спостереження
3.1. Мета й основні характеристики державних статистичних спостережень
Метою проведення державних статистичних спостережень щодо надходження сільськогосподарської продукції на переробні підприємства (далі - ДСС) є формування інформації про сільськогосподарську продукцію, що надійшла переробним підприємствам, для інформаційного забезпечення складання балансів основних продуктів сільського господарства, аналізу середніх цін та якості купленої переробними підприємствами продукції сільського господарства, потреб користувачів.
Основні принципи організації державних статистичних спостережень щодо надходження сільськогосподарської продукції на переробні підприємства базуються на єдиних методологічних підходах, які забезпечують співставну динаміку інформації про надходження, перероблення основних видів сільськогосподарської продукції та зберігання зернових і олійних культур на підприємствах, що здійснюють їхнє зберігання і перероблення.
Результатом проведення державних статистичних спостережень щодо надходження сільськогосподарської продукції на переробні підприємства є первинна й узагальнена інформація, яку використовують для відстеження обсягів та динаміки надходження на переробку сільськогосподарської продукції за її видами, джерелами надходжень; перероблення та наявності зернових та олійних культур за їхніми видами; визначення якості сільськогосподарської продукції, а саме: середньої ваги сільськогосподарських тварин, ґатунків молока, видів та класів зернових і олійних культур.
Державні статистичні спостереження щодо надходження сільськогосподарської продукції на переробні підприємства мають такі основні характеристики:
- Вид державних статистичних спостережень:
за ступенем охоплення одиниць: суцільні;
за часом реєстрації даних: поточні.
- Організаційна форма державних статистичних спостережень: статистична звітність.
- Спосіб державних статистичних спостережень: документальний облік.
- Одиниця державних статистичних спостережень: місцева одиниця за видом економічної діяльності.
- Респондент державних статистичних спостережень: юридична особа, відокремлений підрозділ юридичної особи, що має власні переробні потужності або їх орендує та здійснює закупівлю та перероблення сільськогосподарської продукції, а також має власні потужності для зберігання зернових і олійних культур або їх орендує.
- Органи, які здійснюють державні статистичні спостереження: Держстат, територіальні органи Держстату.
- Місце проведення державних статистичних спостережень:
регіони України.
- Національні класифікації, що використовуються при проведенні державних статистичних спостережень:
КВЕД - Класифікація видів економічної діяльності;
СКОФ - Статистичний класифікатор організаційних форм суб’єктів економіки;
КОАТУУ - Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України.
3.2. Інструментарії та програми державних статистичних спостережень
Державні статистичні спостереження щодо надходження основних видів продукції тваринництва і рослинництва на переробні підприємства та надходження зернових і олійних культур на зберігаючі підприємства здійснюються за формами №
№ 11-заг ,
13-заг ,
1-зерно ,
1-виноград на основі інструкцій щодо їх заповнення.
Підставою для заповнення цих форм є приймальні, складські квитанції, прості, подвійні складські свідоцтва та інші первинні документи бухгалтерського обліку, що підтверджують надходження продукції на переробне чи зберігаюче підприємство.
3.2.1. Державні статистичні спостереження щодо надходження сільськогосподарських тварин та молока на переробні підприємства
Ці державні статистичні спостереження здійснюються за формами
№ 11-заг "Звіт про надходження сільськогосподарських тварин на переробні підприємства" (квартальна) і № 13-заг "Звіт про надходження молока сирого на переробні підприємства" (квартальна).
Бланк державного статистичного спостереження за формою
№ 11-заг містить показники, які характеризують надходження на переробні підприємства сільськогосподарських тварин живих для забою за видами тварин та джерелами надходжень за звітний квартал.
Бланк державного статистичного спостереження за формою
№ 13-заг містить показники, які характеризують надходження молока сирого на переробні підприємства за джерелами надходжень та якістю закупленого молока сирого коров’ячого у підприємств і населення за ґатунками за звітний квартал.
3.2.2. Державне статистичне спостереження щодо наявності та надходження зернових і олійних культур
Це державне статистичне спостереження здійснюється за формою
№ 1-зерно "Звіт про надходження зернових і олійних культур на перероблення та зберігання" (місячна).
................Перейти до повного тексту