1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
28.01.2010 N 87
Про оприлюднення інформаційного листа щодо складання та подання до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України фінансової звітності
З метою інформування учасників ринку фінансових послуг щодо необхідності складання достовірної та прозорої фінансової звітності Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України
ПОСТАНОВИЛА:
1. Оприлюднити інформаційний лист щодо складання та подання до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України фінансової звітності (додається).
2. Відділу зв'язків з громадськістю та протоколу забезпечити розміщення цього розпорядження на офіційній сторінці Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України в мережі Інтернет.
3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника Голови відповідно до розподілу обов'язків.
Голова Комісії В.Суслов
Протокол засідання Комісії
28.01.2010 N 536
Додаток
до Розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
28.01.2010 N 87
Учасникам ринків фінансових
послуг, які відповідно
до законодавства складають,
підтверджують та подають
звітність до Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
Щодо складання, підтвердження та подання до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України фінансової звітності
З метою сприяння складанню учасниками ринків фінансових послуг достовірної та прозорої фінансової звітності та керуючись статтею 14, пунктами 8 та 18 частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - Держфінпослуг) повідомляє про наступне.
1. Порядок складання та подання до Держфінпослуг звітів учасниками ринків фінансових послуг, які відповідно до законодавства складають та подають звітність до Держфінпослуг (далі - Підприємства), регулюється законодавством України та, зокрема, вимогами Держфінпослуг, що викладені в Порядку складання звітних даних страховиків, затвердженому розпорядженням Держфінпослуг від 03.02.2004 N 39 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 23.04.2004 за N 517/9116; в Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженому розпорядженням Держфінпослуг від 25.12.2003 N 177 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 19.01.2004 за N 69/8668; в Порядку надання звітності фінансовими компаніями, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затвердженому розпорядженням Держфінпослуг від 27.01.2004 N 27 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06.04.2004 за N 431/9030; в Положенні про подання адміністратором недержавного пенсійного фонду звітності з недержавного пенсійного забезпечення, затвердженому розпорядженням Держфінпослуг від 22.06.2004 N 1100 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 19.07.2004 за N 898/9497; в Порядку складання та подання звітності ломбардами до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженому розпорядженням Держфінпослуг від 04.11.2004 N 2740 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 23.11.2004 за N 1482/10081; в Порядку складання та подання звітності кредитними установами до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженому розпорядженням Держфінпослуг від 19.02.2007 N 6832 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 16.03.2007 за N 234/13501.
2. Фінансова звітність і консолідована фінансова звітність, що подається Підприємствами до Держфінпослуг, має складатися відповідно до вимог статті 2, частини другої статті 11 та статті 12 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, які розповсюджуються на всі Підприємства. Так, відповідно до частини другої статті 11 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" фінансова звітність підприємств (крім бюджетних установ, представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності та суб'єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства) включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів. Додаткова інформація щодо розкриття інформації на вимогу П(с)БО наводиться у довільній формі та надається разом з примітками до звітів.
Аналогічна вимога щодо складу фінансової звітності міститься також і в пункті 8 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 391/3684 (далі - П(с)БО 1). Також П(с)БО 1 містить вимоги щодо обсягу інформації, що обов'язково має розкриватися Підприємствами у фінансовій звітності, а саме:
2.1. Інформація про Підприємство:
- назва, організаційно-правова форма Підприємства;
- місцезнаходження Підприємства (країна реєстрації Підприємства, адреса його офісу);
- короткий опис основної діяльності Підприємства;
- назва органу управління, у віданні якого перебуває Підприємство, або назву його материнської (холдингової) компанії (у разі відсутності такого органу управління материнської (холдингової компанії) це необхідно зазначити у фінансовій звітності);
- середня кількість працівників Підприємства протягом звітного періоду;
- дата затвердження звітності та орган управління Підприємства, що її затвердив.
2.2. Дата звітності та звітний період. Кожний фінансовий звіт Підприємства повинен містити дату, станом на яку наведені його показники, або період, який він охоплює. Відповідно до частини першої статті 13 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. У даному випадку дата звітності 31.12.2009, звітний рік 2009.
2.3. Валюта звітності та одиниця її виміру. У фінансовій звітності повинна бути зазначена валюта, в якій відображені елементи звітності, та одиниця її виміру. Відповідно до статті 5 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" Підприємства ведуть бухгалтерський облік і складають фінансову звітність у грошовій одиниці України.
2.4. Інформація, що розкривається в фінансовій звітності, повинна бути зіставною, тобто фінансова інформація повинна розкриватися за звітний період і аналогічний період попереднього року.
2.5. Облікова політика та її зміни. Відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" Підприємство самостійно визначає облікову політику, але при цьому у фінансовій звітності воно має висвітлювати обрану облікову політику шляхом опису: принципів оцінки статей звітності; методів обліку щодо окремих статей звітності. В окремих Положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку, що розглянуті нижче, містяться вимоги щодо розкриття облікової політики.
2.6. Інформація щодо:
- консолідації фінансових звітів;
- припинення (ліквідації) окремих видів діяльності;
- обмеження щодо володіння активами;
- участі у спільних підприємствах;
- виявлених помилок минулих років та пов'язаних з ними коригувань;
- переоцінки статей фінансових звітів.
3. Примітки до фінансової звітності. Примітки до фінансової звітності повинні слугувати глибшому розумінню інформації, що розкривається у фінансових звітах. Нижче наводиться перелік інформації, розкриття якої є обов'язковим під час складання фінансової звітності Підприємствами.
3.1. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 4 "Звіт про рух грошових коштів", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 398/3691, у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація:
- склад грошових коштів;
- склад статей "Інші надходження", "Інші платежі" та інших статей, які об'єднують декілька видів грошових потоків;
- негрошові операції інвестиційної та фінансової діяльності;
- наявність значного сальдо грошових коштів, які є в наявності і які недоступні для використання групою, до якої належить підприємство.
У випадку придбання або продажу майнових комплексів протягом звітного періоду наводиться (розкривається) інформація про:
- загальну вартість придбання або реалізації майнового комплексу;
- частину загальної вартості майнового комплексу, яка, відповідно, була сплачена або отримана у формі грошових коштів;
- суму грошових коштів у складі активів майнових комплексів, що були придбані чи реалізовані;
- суму активів (крім грошових коштів) і зобов'язань придбаного або реалізованого майнового комплексу в розрізі окремих статей.
3.2. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 5 "Звіт про власний капітал", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 399/3692, у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація.
Усі Підприємства розкривають інформацію про призначення та умови використання кожного елемента власного капіталу (крім статутного капіталу);
Підприємства, створені у формі акціонерних товариств, розкривають інформацію про:
- загальну кількість та номінальну вартість акцій, на які передбачається здійснити передплату;
- загальну кількість та номінальну вартість акцій, на які здійснена передплата, у порівнянні з передбаченими величинами;
- загальну суму коштів, одержаних у ході передплати на акції, у такому розрізі:
всі грошові кошти, внесені як плата за акції, із зазначенням кількості акцій;
вартісна оцінка майна, внесеного як плата за акції, із зазначенням кількості акцій;
загальну суму іноземної валюти, внесеної як плата за акції, із зазначенням кількості акцій та курсу, за яким валюту зараховано в обліку;
- акції у складі статутного капіталу за окремими типами і категоріями:
кількість випущених акцій, із зазначенням неоплаченої частини статутного капіталу; номінальна вартість акції;
зміни протягом звітного періоду в кількості акцій, що перебувають в обігу; права, привілеї та обмеження, пов'язані з акціями, в тому числі обмеження щодо розподілу дивідендів та повернення капіталу;
акції, що належать самому товариству, його дочірнім і асоційованим підприємствам; перелік засновників і кількість акцій, якими вони володіють; кількість акцій, які перебувають у власності членів виконавчого органу, та перелік осіб, частки яких у статутному фонді перевищують 5%;
акції, зарезервовані для випуску згідно з опціонами та іншими контрактами, із зазначенням їх термінів і сум;
- накопичену суму дивідендів, не сплачених за привілейованими акціями;
- суму, включену (або не включену) до складу зобов'язань, коли дивіденди були передбачені, але формально не затверджені.
Усі інші Підприємства наводять у примітках до фінансових звітів інформацію про: розподіл часток статутного капіталу між власниками; права, привілеї або обмеження щодо цих часток; зміни у складі часток власників у статутному капіталі.
3.3. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 6 "Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.05.99 N 137 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 392/3685 (далі - П(с)БО 6), у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація щодо виправлення помилок, які мали місце в попередніх періодах:
- зміст і сума помилки;
- статті фінансової звітності минулих періодів, які були переобраховані з метою повторного подання порівняльної інформації;
- факт повторного оприлюднення виправлених фінансових звітів або недоцільність повторного оприлюднення.
У разі відсутності помилок у звітності рекомендовано зазначити "Помилки у фінансових звітах не допускалися, зміни у фінансові звіти, що пов'язані з виправленням помилок, не вносилися".
У разі внесення змін до облікової політики необхідно розкривати:
- зміст і суму змін в облікових оцінках, які мають суттєвий вплив на поточний період або, як очікується, суттєво впливатимуть на майбутні періоди;
- причини та суть зміни;
- суму коригування нерозподіленого прибутку на початок звітного року або обґрунтування неможливості її достовірного визначення;
- факт повторного подання порівняльної інформації у фінансових звітах або недоцільність її переобрахунку.
У випадку, коли до облікової політики зміни не вносилися, у фінансовій звітності рекомендовано про це зазначати.
Розкриття інформації щодо події, що відбулася після дати балансу - слід надавати інформацію про зміст події та оцінку її впливу на фінансовий результат або обґрунтування щодо неможливості зробити таку оцінку. Орієнтовний перелік подій після дати балансу наводиться в тексті П(с)БО 6.
3.4. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 N 92 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.05.2000 за N 288/4509, у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація щодо кожної групи основних засобів:
- вартість (первісна або переоцінена), за якою основні засоби відображені в балансі;
- методи амортизації, що застосовуються Підприємством, та діапазон строків корисного використання (експлуатації);
- первісна (переоцінена) вартість та сума зносу на початок звітного року;
- первісна вартість основних засобів, які визнані активом, з виділенням вартості основних засобів, отриманих у результаті об'єднання підприємств;
- сума зміни первісної (переоціненої) вартості та зносу основних засобів у результаті переоцінки; первісна (переоцінена) вартість та сума зносу основних засобів, які вибули;
- сума нарахованої амортизації;
- сума втрат від зменшення корисності і сума вигід від відновлення корисності, відображені у звіті про фінансові результати у звітному періоді;
- інші зміни первісної (переоціненої) вартості та сума зносу основних засобів;
- первісна (переоцінена) вартість та сума зносу на кінець звітного року;
- первісна (переоцінена) вартість і сума зносу основних засобів, щодо яких існують передбачені чинним законодавством обмеження володіння, користування та розпорядження;
- первісна (переоцінена) вартість і сума зносу переданих у заставу основних засобів;
- сума капітальних інвестицій в основні засоби за звітний рік;
- сума укладених угод на придбання в майбутньому основних засобів;
- залишкова вартість основних засобів, що тимчасово не використовуються (консервація, реконструкція тощо);
- первісна (переоцінена) вартість повністю амортизованих основних засобів, які продовжують використовуватись;
- залишкова вартість основних засобів, вилучених з експлуатації для продажу;
- первісна вартість, залишкова вартість та метод оцінки основних засобів, отриманих за рахунок цільового фінансування;
- інформація про зміну розміру додаткового капіталу в результаті переоцінки основних засобів та обмеження щодо його розподілу між власниками (учасниками).
У примітках до консолідованої фінансової звітності щодо кожної групи основних засобів наводиться сума курсових різниць у зв'язку з перерахунком вартості основних засобів, наведеної у фінансовій звітності дочірніх підприємств.
3.5. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8 "Нематеріальні активи", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.10.99 N 242 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.11.99 за N 750/4043 (далі - П(с)БО 8), у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація щодо кожної групи нематеріальних активів з виділенням інформації щодо створених підприємством нематеріальних активів:
- вартість (первісна або переоцінена), за якою нематеріальні активи відображені в балансі;
- методи амортизації та діапазон строків корисного використання нематеріальних активів;
- первісна (переоцінена) вартість нематеріальних активів та сума накопиченої амортизації на початок звітного року;
- первісна вартість нематеріальних активів, які визнані активом, з виділенням вартості нематеріальних активів, отриманих у результаті об'єднання підприємств;
- сума зміни первісної (переоціненої) вартості та накопиченої амортизації нематеріальних активів у результаті переоцінки;
- первісна (переоцінена) вартість та сума накопиченої амортизації нематеріальних активів, які вибули;
- сума нарахованої амортизації;
- сума втрат від зменшення корисності і сума вигід від відновлення корисності, відображені в звіті про фінансові результати у звітному періоді;
- інші зміни первісної (переоціненої) вартості та сума накопиченої амортизації нематеріальних активів;
- первісна (переоцінена) вартість та сума накопиченої амортизації на кінець звітного року.
3.6. На вимогу П(с)БО 8, у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація:
- первісна (переоцінена) вартість та накопичена амортизація нематеріальних активів, щодо яких існує обмеження права власності;
- первісна (переоцінена) вартість та накопичена амортизація переданих у заставу нематеріальних активів;
- сума угод на придбання в майбутньому нематеріальних активів;
- загальна сума витрат на дослідження та розробки, включена до складу витрат звітного періоду;
- первісна вартість, залишкова вартість та метод оцінки нематеріальних активів, отриманих за рахунок цільових асигнувань;
- причини визнання невизначеним строку корисного використання нематеріального активу та його балансова вартість;
- склад нематеріальних активів, інформація про які є суттєвою, їх балансова вартість та строк корисного використання, що залишився.
3.7. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 "Дебіторська заборгованість", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08.10.99 N 237 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.99 за N 725/4018, у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація:
- перелік дебіторів і суми довгострокової дебіторської заборгованості;
- перелік дебіторів і суми дебіторської заборгованості пов'язаних сторін, з виділенням внутрішньогрупового сальдо дебіторської заборгованості;
- склад і суми статті балансу "Інша дебіторська заборгованість";
- метод визначення величини резерву сумнівних боргів;
- суму поточної дебіторської заборгованості за продукцію, товари, роботи, послуги в розрізі її класифікації за строками непогашення;
- залишок резерву сумнівних боргів за кожною статтею поточної дебіторської заборгованості, його утворення та використання у звітному році.
3.8. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 11 "Зобов'язання", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000 N 20 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.02.2000 за N 85/4306 (далі - П(с)БО 11) у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація:
- сума та строки погашення зобов'язання, яке було виключене із складу поточних зобов'язань відповідно до п. 8 П(с)БО 11 з обґрунтуванням причин цього;
- перелік і суми зобов'язань, що включені до статей балансу "Інші довгострокові зобов'язання", "Інші поточні зобов'язання".
Щодо кожного виду забезпечень наводиться така інформація:
- цільове призначення, причини невизначеності та очікуваний строк погашення;
- залишок забезпечення на початок і кінець звітного періоду;
- збільшення забезпечення протягом звітного періоду внаслідок створення забезпечення або додаткових відрахувань;
- сума забезпечення, що використана протягом звітного періоду;
- невикористана сума забезпечення, що сторнована у звітному періоді;
- сума очікуваного відшкодування витрат іншою стороною, що врахована при оцінці забезпечення.
За кожним видом непередбачених зобов'язань наводиться така інформація:
- стислий опис зобов'язання та його сума;
- невизначеність щодо суми або строку погашення;
- сума очікуваного погашення зобов'язання іншою стороною.
3.9. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 12 "Фінансові інвестиції", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.04.2000 N 91 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.05.2000 за N 284/4505, у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація:
- балансова вартість фінансових інвестицій, що включені до складу статті балансу "Довгострокові фінансові інвестиції, які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств", за такими видами: фінансові інвестиції в асоційовані підприємства; фінансові інвестиції в дочірні підприємства; фінансові інвестиції у спільну діяльність із створенням юридичної особи (спільного підприємства);
- фінансові інвестиції, що включені до складу статей балансу "Інші довгострокові фінансові інвестиції" та "Поточні фінансові інвестиції" за собівартістю, за справедливою вартістю, за амортизованою собівартістю;
- підстави для визначення справедливої вартості фінансових інвестицій;
- доходи та втрати від змін справедливої вартості фінансових інвестицій за звітний період;
- перелік провідних асоційованих, дочірніх і спільних підприємств із зазначенням частки в капіталі та методів оцінки, що використовуються для обліку таких фінансових інвестицій.
Контрольний учасник спільного підприємства у примітках до фінансової звітності також наводить (розкриває) таку інформацію:
- загальна сума зобов'язань щодо його часток у спільних підприємствах;
- сума зобов'язань інвестиційного характеру щодо його часток у спільних підприємствах та його частки в зобов'язаннях, які він взяв разом з іншими учасниками;
- сума своєї частки в зобов'язаннях інвестиційного характеру спільних підприємств.
3.10. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 13 "Фінансові інструменти", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2001 N 559 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2001 за N 1050/6241 (далі - П(с)БО 13), у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація для кожного класу фінансових активів, фінансових зобов'язань та інструментів власного капіталу:
- види та суму фінансових інструментів, строки та умови, які можуть впливати на їх суму, розподіл у часі та визначеність майбутніх грошових потоків;
- облікову політику, зокрема методи визнання та оцінки.
Якщо операції з фінансовими інструментами призводять до виникнення цінових, кредитних або інших ризиків, Підприємство наводить інформацію про:
- вартість оголошену, номінальну тощо, на якій розраховуються майбутні виплати;
- дату погашення, закінчення строку дії або виконання контракту;
- опціони, утримані будь-якою стороною - укладачем контракту про фінансовий інструмент, що передбачають дострокове погашення зобов'язань, включаючи період або дату, коли вони можуть бути здійснені, ціну або верхню та нижню межу цін здійснення опціону;
- опціони, утримані будь-якою стороною - укладачем контракту про фінансовий інструмент, на конвертацію в інший фінансовий інструмент, інший фінансовий актив або фінансове зобов'язання, включаючи період або дату, коли опціон можна здійснити, а також коефіцієнти конвертації або курс обміну;
- суму та її розподіл за терміном передбачених майбутніх грошових потоків або виплат, включаючи вартість погашення фінансового інструменту, оголошену ставку або величину відсотка, дивіденду або іншого періодичного доходу від фінансового інструменту;
- суму та опис застави, отриманої або наданої за фінансовим інструментом;
- іноземну валюту, у якій надходитимуть або сплачуватимуться суми за фінансовим інструментом;
- умови контракту, які в разі їх порушення суттєво змінюватимуть терміни або інші умови фінансового інструменту.
Щодо окремого фінансового інструменту, який передбачено отримати в обмін на інший фінансовий інструмент, наводиться інформація, передбачена підпунктами 43.1 - 43.7 П(с)БО 13.
Для кожного класу визнаних і невизнаних фінансових активів і фінансових зобов'язань наводиться інформація про наявність:
- відсоткового ризику із зазначенням:
дати перегляду ставки відсотка або дати погашення зобов'язань за контрактом залежно від того, що настає раніше;
ефективних відсоткових ставок, якщо вони застосовуються;
- кредитного ризику із зазначенням:
його максимальної суми на дату балансу (без урахування справедливої вартості застави);
наявності одночасного впливу різних чинників кредитного ризику.
Для кожного класу визнаних і невизнаних фінансових активів і фінансових зобов'язань наводиться інформація про їх справедливу вартість. Якщо справедливу вартість достовірно визначити неможливо, то про це разом з відомостями про основні характеристики фінансового інструменту, які впливають на його справедливу вартість, зазначається у примітках до фінансової звітності.
До інформації про справедливу вартість включаються відомості щодо застосованого методу визначення справедливої вартості та суттєвих припущень (про безперервність діяльності, про відсутність намірів скорочувати обсяги діяльності або здійснювати операції на невигідних умовах тощо), прийнятих при його застосуванні.
Якщо Підприємство відображає один або кілька фінансових активів за вартістю, що перевищує їх справедливу вартість, то наводиться інформація про:
- балансову або справедливу вартість окремих активів або відповідних груп цих активів;
- причини, які вплинули на прийняття рішення про відмову від зниження балансової вартості до справедливої, включаючи причини впевненості у тому, що балансову вартість буде компенсовано (відшкодовано).
3.11. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 14 "Оренда", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2001 N 559 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2001 за N 487/4708, у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація:
У примітках до фінансової звітності орендар наводить таку інформацію щодо фінансової оренди:
- первісну (переоцінену) вартість і знос орендованих активів за їх класифікаційними групами на дату балансу;
- загальну суму мінімальних орендних платежів та їхню теперішню вартість на дату балансу для кожного з таких строків оренди:
до одного року;
від одного до п'яти років;
більше п'яти років;
- непередбачену орендну плату, включену у звітному періоді до складу фінансових витрат (доходів);
- суму майбутніх мінімальних орендних платежів, які на дату балансу передбачається одержати за угодами невідмовної суборенди;
- стислі дані щодо чинних орендних угод, а саме:
показники, які застосовуються для розрахунку непередбаченої орендної плати;
наявність та умови вибору між поновленням орендної угоди чи придбанням активу та застереження щодо зміни цін;
обмеження, передбачені орендними угодами.
У примітках до фінансової звітності орендар наводить таку інформацію щодо операційної оренди:
- загальну суму майбутніх мінімальних орендних платежів за невідмовною орендою на дату балансу для кожного з таких строків оренди: до одного року; від одного до п'яти років; більше п'яти років;
- загальну суму майбутніх мінімальних орендних платежів на дату балансу, які передбачається одержати за угодами невідмовної суборенди;
- орендні платежі та платежі з суборенди за звітний період з виділенням сум мінімальних орендних платежів і непередбаченої орендної плати за угодами невідмовної оренди та суборенди;
- стислі дані про чинні орендні угоди, а саме:
показники, які застосовуються для розрахунку непередбачених орендних платежів;
наявність та умови вибору між поновленням або придбанням активу і застереження щодо зміни цін;
обмеження, передбачені орендними угодами.
У примітках до фінансової звітності орендодавець наводить таку інформацію щодо фінансової оренди:
- загальну суму мінімальних орендних платежів та їх теперішню вартість на дату балансу для кожного з таких строків оренди:
до одного року;
від одного до п'яти років;
більше п'яти років;
- суму фінансового доходу на дату балансу, що підлягає одержанню;
- стислі дані про чинні орендні угоди, а саме:
показники, які застосовуються для розрахунку непередбачених орендних платежів;
обмеження, передбачені орендними угодами;
- негарантовану ліквідаційну вартість за чинними орендними угодами;
- непередбачену орендну плату, включену у звітному періоді до складу фінансового доходу (витрат).
Орендодавці-виробники наводять також інформацію про суму резерву сумнівних боргів на дату балансу щодо дебіторської заборгованості орендарів.
У примітках до фінансової звітності орендодавець наводить таку інформацію щодо операційної оренди:
- первісну (переоцінену) вартість і знос об'єктів операційної оренди на дату балансу за їх класифікаційними групами;
- суму майбутніх мінімальних орендних платежів за угодами невідмовної операційної оренди на дату балансу загальною сумою та окремо для кожного з таких строків оренди:
до одного року;
від одного до п'яти років;
більше п'яти років;
- непередбачену орендну плату, включену у звітному періоді до складу фінансового доходу (витрат);
- стислі дані про чинні орендні угоди, а саме:
показники, які застосовуються для розрахунку непередбачених орендних платежів;
обмеження, передбачені орендними угодами.
3.12. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.99 N 290 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.99 N 860/4153 (далі - П(с)БО 15), у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація:
- облікова політика щодо визнання доходу, включаючи спосіб визначення ступеня завершеності робіт, послуг, дохід від виконання і надання яких визнається за ступенем завершеності;
- розподіл доходу за кожною групою доходів згідно з пунктом 7 П(с)БО 15;
- сума доходу за бартерними контрактами в розподілі за групами доходів відповідно до підпункту 25.2 П(с)БО 15;
- частка доходу за бартерними контрактами з пов'язаними сторонами.
3.13. На вимогу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 N 318 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за N 27/4248, у примітках до фінансової звітності розкривається така інформація:

................
Перейти до повного тексту