1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Л И С Т
12.03.2009 N 3446/07-6
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - Держфінпослуг) розглянула <...> звернення <...> та повідомляє.
З метою зменшення ризиків по управлінню майном довірителів та на виконання вимог пункту 3.12 Ліцензійних умов провадження діяльності із залучення коштів установників управління майном для фінансування об'єкта будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю, які затверджено розпорядженням Держфінпослуг України від 24.06.2004 р. N 1225, ліцензіат має забезпечувати отримання чистого прибутку в такому розмірі, щоб сформувати резервний фонд у розмірі 25 відсотків від розміру статутного капіталу ліцензіата протягом п'яти років з моменту початку діяльності із залучення коштів установників.
Розмір щорічних відрахувань до резервного фонду передбачається установчими документами, але не може бути меншим п'яти відсотків суми прибутку товариства відповідно до статті 87 Господарського кодексу України.
У бухгалтерському обліку в рядку 340, відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку N 2 "Баланс", затвердженого наказом Мінфіну України від 31.03.99 р. N 87, відображається і залишок (кредитове сальдо рахунку 43) - невикористаного резервного капіталу, а саме, наводиться сума резервів, створених відповідно до чинного законодавства або установчих документів за рахунок нерозподіленого прибутку підприємств.
Крім того, фінансові установи формують резерви для покриття ризиків неповернення основного боргу за кредитами, гарантіями, поруками, придбаними цінними паперами, іншими видами заборгованості, визнаними нестандартними відповідно до Методики, ствердженої розпорядженням Держфінпослуг України від 04.06.2004 р. N 912.

................
Перейти до повного тексту