- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
N ДЦ-05-1463 від 08.06.2000
м.Київ
Директорам Кримського
Республіканського, обласних,
Київського та Севастопольського
міських центрів зайнятості
Про списання заборгованості зі збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття платників податків у зв'язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств
Міністерство праці та соціальної політики України доводить до Вашого відому, що відповідно до Закону України від 16 березня 2000 року
N 1565-III "Про списання заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) платників податків у зв'язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств" списанню з колективних та інших сільськогосподарських підприємств, які реформувалися у приватні (приватно-орендні) підприємства, селянські (фермерські) господарства, господарські товариства, сільськогосподарські кооперативи, інші суб'єкти господарювання та стали правонаступниками цих підприємств, підлягають суми заборгованості зі сплати збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, в тому числі реструктурованої відповідно до чинного законодавства, з урахуванням сум заборгованості зі сплати пені (крім сум пені, нарахованих за порушення строків розрахунків за здійснення операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності), штрафних та фінансових санкцій, нарахованих відповідно до законодавства, станом на 1 травня 2000 року. Списання зазначеної заборгованості провести відповідно до механізму, що доводиться.
2. Списання заборгованості зі сплати збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття здійснюється за поданням до районних (міських) центрів зайнятості підприємств-платників, визначених пунктом 1 цього листа за формою згідно з додатком 2 до нього.
3. Після одержання подання від підприємств-боржників районні (міські) центри зайнятості здійснюють інвентаризацію щодо правильності розрахунку сум, належних до списання, відповідно до первинного обліку розрахунків з платниками збору, і складають акт звірки заборгованості (в тому числі реструктуризованої), яка підлягає списанню, за формою згідно з додатком 3 до цього листа.
4. Районні (міські) центри зайнятості, де перебувають на обліку підприємства-боржники, за результатами розгляду актів звірки заборгованості (в тому числі реструктуризованої), яка підлягає списанню, та рішення міжвідомчої і регіональної комісії з питань проведення санації підприємств агропромислового комплексу, разом з місцевими органами Державної податкової адміністрації приймають рішення щодо списання сум заборгованості (в тому числі реструктуризованої). Про прийняте рішення районні (міські) центри зайнятості повідомляють підприємства-боржники за формою згідно з додатком 4 до цього листа.
5. Списанню підлягають суми заборгованості зі сплати збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття станом на 1 травня 2000 року, а також суми реструктуризованої заборгованості відповідно до Закону України від 05.02.1999 р.
N 428-XIV "Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків - цукрових заводів (комбінатів) за станом на 1 січня 1998 року та сільськогосподарських підприємств за станом на 1 січня 1999 року", за винятком збору з платників, зазначених у пункті 2.4. Порядку справляння збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 03.10.1997 р.
N 4 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.10.1997 р. за N 492/2296.
Вищеназвані суми списаної заборгованості з платників списуються датою повідомлення, згідно з додатком 4 до цього листа, про що вноситься відповідний запис до первинних документів обліку платників збору.
Суми списаної заборгованості відображаються у Розрахунковій відомості по рядку 13"а". В пояснювальній записці до Розрахункової відомості необхідно розшифровувати цей рядок - окремо показати суми списаної заборгованості зі сплати збору станом на 1 травня 2000 року та суми списаної реструктуризованої заборгованості.
6. Списанню підлягають суми пені (крім сум пені, нарахованих за порушення строків розрахунків за здійснення операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності), штрафних та фінансових санкцій, нарахованих відповідно до чинного законодавства станом на 1 травня 2000 року.
Виявлені до списання суми пені списуються з платників датою направлення боржнику повідомлення, складеного згідно з додатком 4 до цього листа, про що вноситься відповідний запис до первинних документів обліку платників збору.
Суми списаної пені відображаються в Розрахунковій відомості по рядку 5 "а" окремою сумою зі знаком мінус.
7. Списання з сільськогосподарських підприємств, які реформувалися, сум заборгованості зі сплати збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, пені, штрафних та фінансових санкцій провести протягом другого кварталу поточного року.
Дані по списанню заборгованості відобразити в Розрахунковій відомості та в пояснювальній записці до неї за станом на 1 липня 2000 року.
Перший заступник Міністра П.Овчаренко
Додаток N 1
до листа Міністерства праці та
соціальної політики України
від 08.06.2000 р. N ДЦ-05-1463
Перелік умов та кодів основної діяльності підприємств, на які поширюється дія Закону України від 16 березня 2000 року N 1565-III "Про списання заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) платників податків у зв'язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств"
На виконання п.2 доручення Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2000 року N 6145/1 Міністерством аграрної політики України та Державним комітетом статистики України визначено критерії, за якими суб'єкти підприємницької діяльності підпадають під дію статті 1 Закону України від 16 березня 2000 року
N 1565-III.
1. Сільськогосподарські підприємства (включаючи селянські (фермерські) господарства) відповідно до
Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД) можуть мати коди основної діяльності 01.1-01.4 (01.11, 01.12, 01.13, 01.21, 01.22, 01.23, 01.24, 01.25, 01.30, 01.41, 01.42).
При цьому всі перераховані в п.1 суб'єкти повинні відповідати абзацу першому статті 2 Закону України від 17.12.98
N 320-XIV "Про фіксований сільськогосподарський податок", а саме: "Платниками фіксованого сільськогосподарського податку є сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, в яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємств".
2. Право на списання заборгованості зі сплати збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття мають сільськогосподарські підприємства, які в установленому порядку виконали комплекс заходів щодо їх реформування, незалежно від дати його проведення, і припинили діяльність колективного чи іншого сільськогосподарського підприємства, здійснюють свою діяльність на основі приватної власності на землю та майно і мають такі організаційно-правові форми:
- приватних (приватно-орендних) підприємств - код 120
- селянських (фермерських) господарств - код 200
- господарських товариств:
акціонерне товариство - код 230
відкрите акціонерне товариство - код 231
закрите акціонерне товариство - код 232
товариство з обмеженою відповідальністю - код 240
товариство з додатковою відповідальністю - код 250
повне товариство - код 260
командитне товариство - код 270
- сільськогосподарських кооперативів - код 180
сільськогосподарські виробничі кооперативи - код 181
При цьому обов'язковими заходами реформування повинні бути:
а) видача власникам земельних часток (паїв) сертифікатів на право на земельну частку (пай);
б) визначення розміру і структури пайового фонду на дату реформування сільськогосподарського підприємства, уточнення розміру майнового паю кожного члена підприємства, та їх затвердження на загальних зборах власників майнових паїв;
в) укладення між громадянами, які не є засновниками нових юридичних осіб (за їх згодою), та новоствореними юридичними особами договорів оренди землі і майна та, при необхідності, інших цивільно-правових угод.
3. Забезпечення правонаступництва реформованих колективних сільськогосподарських підприємств - повинно відповідати положенням статті 31 Закону України від 14.02.92
N 2114-XII "Про колективне сільськогосподарське підприємство".
Додаток N 2
до листа Міністерства праці та
соціальної політики України
від 08.06.2000 р. N ДЦ-05-1463
__________ районний (міський)
центр зайнятості
Подання від "___"____________ 2000 р.
Назва підприємства (правонаступника)____________________________
Юридична адреса ________________________________________________
Код за ЄДРПОУ _____________ Код галузі за ЗКГНГ ________________
Реєстраційний N ___________ Основний поточний рахунок N_________
................Перейти до повного тексту