- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
15.12.2016 № 21003/0/2-16/27 |
Про реєстрацію Галузевої угоди
Міністерству освіти і науки України
Центральному комітету профспілки працівників освіти і науки України
Повідомляємо, що Галузеву угоду між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 - 2020 роки зареєстровано Мінсоцполітики 15 грудня 2016 року за N 31.
Доповнити Галузеву угоду положеннями щодо вжиття заходів з метою запобігання поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу у виробничому середовищі, не допускати випадків дискримінації працівника з такими захворюваннями.
Пункт 1.2 привести у відповідність до статті
9 Закону України "Про колективні договори і угоди", згідно з якою положення галузевої угоди діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду.
Звертаємо увагу, що відповідно до статті
2 ратифікованої Україною
Конвенції МОП N 154 1981 року "Про сприяння колективним переговорам" термін "колективні переговори" означає всі переговори, що проводяться між роботодавцем, групою роботодавців або однією чи кількома організаціями роботодавців з одного боку, та однією чи кількома організаціями працівників - з другого, з метою визначення умов праці й зайнятості; та (або) регулювання відносин між роботодавцями й працівниками; та/або регулювання відносин між роботодавцями чи їхніми організаціями та організацією чи організаціями працівників.
Пропонуємо у розділі 4 "Зайнятість" передбачити домовленість сторін щодо умов:
визначення обсягів професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з вищою освітою та кваліфікованих робітників у навчальних закладах та безпосередньо у роботодавця та обсягів коштів на цю мету відповідно до потреб галузі, регіону, підприємства; запровадження дуальної форми підготовки у співпраці з навчальними закладами;
відновлення наставництва, удосконалення професійного навчання працівників безпосередньо на виробництві, запровадження системи підтвердження кваліфікації за робітничими професіями за результатами неформального навчання;
проведення професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників у періоди їх неповної зайнятості та для працівників, які перебувають під загрозою вивільнення.
Пункти 6.3.24 та 10.2.3 доопрацювати з урахуванням норм законодавства з оплати праці в бюджетній сфері, а також підстав звільнення (п. 6.3.24).
Абзац третій пункту 7.2.3 галузевої угоди та додаток 2 "Перелік робіт з важкими і шкідливими умовами праці, при виконанні яких здійснюється підвищена оплата" вилучити, оскільки це суперечить вимогам статті
100 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними, географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я встановлюється підвищена оплата праці. Перелік цих робіт визначається Кабінетом Міністрів України.
Пункти 8.2.3 та 8.2.9 пропонуємо виключити виходячи з наступного.
Відповідно до частини другої статті
5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виключно цим Законом визначаються принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат, пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком.
................Перейти до повного тексту