- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 квітня 2008 р.
за N 301/14992
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
фінансів
N 43 від 29.01.2013 )
Про внесення змін до Порядку виконання державного бюджету за доходами
Відповідно до статей
48,
50 Бюджетного кодексу України та Положення про Державне казначейство України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005
N 1232,
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Порядку виконання державного бюджету за доходами, затвердженого наказом Державного казначейства України від 19.12.2000
N 131, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.01.2001 за N 67/5258, виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Департаменту методології з обслуговування бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності (Сушко Н.І.), Юридичному управлінню (Зіневич О.Л.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Департаменту інформаційних технологій (Ніколаєв О.Б.), Управлінню платіжної системи (Перейма Б.М.) забезпечити Державне казначейство України та його територіальні органи відповідними програмними засобами.
4. Управлінню організації діловодства та контролю виконавської дисципліни Державного казначейства України (Ливун С.В.) довести цей наказ до відома та керівництва в роботі Головним управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
5. Цей наказ набирає чинності через десять днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України, за винятком положень глави 11 "Операції за власними надходженнями бюджетних установ", які набирають чинності з 1 січня 2009 року.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників голови Державного казначейства України відповідно до розподілу обов'язків.
Голова ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра фінансів України | Т.Я.Слюз А.І.Мярковський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
казначейства України
19.12.2000 N 131
( z0067-01 )
(у редакції наказу
Державного казначейства
України
від 03.03.2008 N 80)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 квітня 2008 р.
за N 301/14992
ПОРЯДОК
казначейського обслуговування державного бюджету за доходами та іншими надходженнями
1. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до статей
48,
50 Бюджетного кодексу України та Положення про Державне казначейство України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005
N 1232.
2. Цей Порядок визначає процедури казначейського обслуговування державного бюджету за доходами та іншими надходженнями, а саме: надходженнями від повернення бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, в тому числі залучених державою або під державні гарантії.
3. У цьому Порядку застосовуються поняття та категорії, які визначені
Бюджетним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами, що регламентують бюджетний процес.
2. Основні положення про організацію роботи
1. Казначейське обслуговування державного бюджету за доходами та іншими надходженнями здійснюється органами Державного казначейства України відповідно до законодавства.
2. У процесі казначейського обслуговування державного бюджету за доходами та іншими надходженнями органи Державного казначейства України здійснюють такі функції:
установлюють порядок відкриття та відкривають рахунки в національній валюті в головних управліннях Державного казначейства України та Державному казначействі України (центральний апарат) для зарахування до державного бюджету доходів та інших надходжень (далі - платежі);
здійснюють розподіл платежів між загальним та спеціальним фондами державного бюджету, між державним і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами відповідно до нормативів відрахувань, визначених законодавством, та перераховують за належністю розподілені кошти;
формують розрахункові документи і проводять повернення платежів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету, на підставі відповідних документів органів, які повинні забезпечувати надходження платежів та за якими згідно із законом закріплено контроль за справлянням (стягненням) платежів до бюджету (далі - органи стягнення). У разі надходження до органів Державного казначейства України судових рішень про повернення коштів з бюджету органи Державного казначейства України виконують ці рішення відповідно до вимог нормативно-правових актів;
формують розрахункові документи і проводять відшкодування податку на додану вартість на підставі висновків органів Державної податкової служби або судових рішень;
здійснюють відрахування дотацій відповідним місцевим бюджетам;
ведуть бухгалтерський облік платежів відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000
N 119, зі змінами (далі - План рахунків), у розрізі кодів бюджетної класифікації;
установлюють порядок складання та складають оперативну, місячну, квартальну та річну звітність про виконання державного бюджету за доходами та іншими надходженнями відповідно до кодів бюджетної класифікації та подають її відповідним органам, визначеним законодавством, у встановлені терміни за формами, затвердженими в установленому порядку;
надають інформацію про виконання державного бюджету за доходами та іншими надходженнями органам стягнення.
4. Платники перераховують платежі до державного бюджету на бюджетні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України, за місцезнаходженням (місцем проживання) платника.
Платежі здійснюються платниками у безготівковій або готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку.
Розрахункові документи про сплату платежів до державного бюджету мають бути оформлені платниками згідно з вимогами нормативно-правових актів Національного банку України.
5. Перерахування на бюджетні рахунки грошових коштів, сплачених платниками до державного бюджету, здійснюється через СЕП НБУ.
6. При зарахуванні платежів на бюджетні рахунки в органах Державного казначейства України здійснюються такі операції:
повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету коштів;
відшкодування платникам податку на додану вартість;
розподіл платежів між загальним та спеціальним фондами державного бюджету, між державним і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами відповідно до нормативів відрахувань, визначених законодавством;
відрахування дотацій місцевим бюджетам.
7. Регламент обробки платежів, терміни перерахування платежів з обласного рівня на центральний, формування та відправки форм звітності визначаються Державним казначейством України відповідно до технологічного регламенту роботи СЕП НБУ.
8. Після отримання від Міністерства фінансів України розпису доходів державного бюджету та розпису повернення кредитів до державного бюджету на відповідний рік, затвердженого Міністром фінансів України, планові показники за доходами державного бюджету та надходженнями від повернення кредитів до державного бюджету відображаються в Державному казначействі України (центральний апарат) на відповідних аналітичних рахунках, відкритих за групами рахунків позабалансового обліку.
9. Порядок повернення платникам помилково або надмірно сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів), відшкодування податку на додану вартість, а також взаємодії органів Державного казначейства України з органами стягнення регламентується окремими нормативно-правовими актами.
3. Операції за надходженнями до загального фонду державного бюджету
1. Платежі, які відповідно до
Бюджетного кодексу України та закону України про Державний бюджет України на відповідний рік є доходами загального фонду державного бюджету, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях Державного казначейства України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" (далі - рахунок 3111)
Плану рахунків у розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій.
Одночасно інформація щодо надходження та повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів і відшкодування податку на додану вартість відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6111 "Доходи загального фонду державного бюджету" (далі - рахунок 6111).
Кредитовий залишок за кожним аналітичним рахунком 6111 відображає інформацію про надходження до загального фонду державного бюджету (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів та відшкодування податку на додану вартість) кожного виду доходів наростаючим підсумком з початку року.
За окремими аналітичними рахунками 6111 допускається від'ємний залишок, який свідчить, що повернень окремих платежів у поточному бюджетному періоді відбулося більше, ніж надходжень.
2. Для щоденного акумулювання коштів загального фонду державного бюджету в головних управліннях Державного казначейства України відкриваються два рахунки за балансовим рахунком 3112 "Загальний фонд державного бюджету" (далі - рахунок 3112), а саме:
перший - для акумулювання коштів, за рахунок яких здійснюється відрахування дотацій місцевим бюджетам;
другий - для акумулювання коштів, за рахунок яких не здійснюється відрахування дотацій місцевим бюджетам, у тому числі коштів від повернення бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів.
Для акумулювання коштів загального фонду державного бюджету в Державному казначействі України (центральний апарат) відкриваються відповідні рахунки за балансовим рахунком 3112, а саме:
рахунки в розрізі територій для зарахування коштів, що перераховуються з обласного рівня на центральний;
рахунки для подальшого акумулювання коштів загального фонду державного бюджету.
Кількість рахунків, які відкриваються в органах Державного казначейства України для акумулювання коштів загального фонду державного бюджету, залежить від необхідності забезпечення виконання закону України про Державний бюджет України на відповідний рік.
3. Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів та відшкодування податку на додану вартість) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3111, у регламентований час засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) за призначенням на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3112.
4. З першого рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3112, головні управління Державного казначейства України у регламентований час здійснюють відрахування дотацій на рахунки місцевих бюджетів згідно з нормативами, встановленими законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.
Одночасно інформація щодо перерахованих сум дотацій місцевим бюджетам відображається на аналітичному рахунку, відкритому за рахунком управлінського обліку 8311 "Кошти, передані органами Державного казначейства з загального фонду державного бюджету місцевим бюджетам АР Крим, областей, мм. Києва та Севастополя" (далі - рахунок 8311).
Дебетовий залишок за аналітичним рахунком 8311 відображає інформацію про перераховану з початку року суму дотацій місцевим бюджетам.
5. Після відрахування дотацій місцевим бюджетам залишки коштів з першого рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3112, перераховуються на другий рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3112.
У разі, якщо згідно із законодавством відрахування дотацій місцевим бюджетам здійснюється за рахунок надходжень до бюджету податку на додану вартість без врахування сум бюджетного відшкодування цього податку, то підкріплення відповідного аналітичного рахунку, з якого проводиться відшкодування податку на додану вартість, здійснюється з другого рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3112 (з урахуванням перерахувань з першого рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3112).
Залишки коштів з другого рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3112, після завершення операцій з відшкодування податку на додану вартість головні управління Державного казначейства України у регламентований час перераховують на відповідні аналітичні рахунки, відкриті у Державному казначействі України (центральний апарат) за балансовим рахунком 3112.
Одночасно інформація щодо перерахування коштів (з урахуванням коштів від повернення бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів) Державному казначейству України (центральний апарат) відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком управлінського обліку 8211 "Кошти загального фонду державного бюджету, передані" (далі - рахунок 8211).
Дебетовий залишок на аналітичному рахунку 8211 відображає інформацію про кошти загального фонду державного бюджету, перераховані на рахунки Державного казначейства України (центральний апарат) з початку року.
У разі, якщо Державне казначейство України (центральний апарат) надає головним управлінням Державного казначейства України підкріплення коштами для здійснення повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів та відшкодування податку на додану вартість, інформація щодо надходження зазначених коштів відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком управлінського обліку 8126 "Кошти загального фонду державного бюджету, отримані як підкріплення для здійснення повернення надходжень".
4. Операції за надходженнями від повернення до загального фонду державного бюджету бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, в тому числі залучених державою або під державні гарантії
1. Кошти від повернення до загального фонду державного бюджету бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою або під державні гарантії, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях Державного казначейства України та Державному казначействі України (центральний апарат) за балансовим рахунком 3113 "Рахунок для зарахування повернення бюджетних кредитів, наданих за рахунок загального фонду державного бюджету" (далі - рахунок 3113)
Плану рахунків в розрізі кодів бюджетної класифікації та територій.
Одночасно інформація щодо надходження та повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 7131 "Кредитування загального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" (далі - рахунок 7131).
Кредитовий залишок за кожним аналітичним рахунком 7131 відображає інформацію про надходження до загального фонду державного бюджету (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих платежів до бюджету) кожного виду платежу наростаючим підсумком з початку року.
2. Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3113, у регламентований час засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) на відповідний рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3112, з якого не здійснюється відрахування дотацій місцевим бюджетам.
3. Подальше перерахування коштів з рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3112, здійснюється у порядку, викладеному у абзацах третьому - п'ятому пункту 5 глави 3.
5. Операції за надходженнями до спеціального фонду державного бюджету
1. Платежі, які відповідно до
Бюджетного кодексу України та закону України про Державний бюджет України на відповідний рік є джерелами формування спеціального фонду державного бюджету в частині доходів, крім власних надходжень бюджетних установ, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях Державного казначейства України за балансовим рахунком 3121 "Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" (далі - рахунок 3121)
Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій.
Одночасно інформація щодо надходження та повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6112 "Доходи спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" (далі - рахунок 6112).
Кредитовий залишок за кожним аналітичним рахунком 6112 відображає інформацію про надходження до спеціального фонду державного бюджету (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів) кожного виду доходів наростаючим підсумком з початку року.
За окремими аналітичними рахунками 6112 допускається від'ємний залишок, який свідчить, що повернень окремих платежів у поточному бюджетному періоді відбулося більше, ніж надходжень.
2. Для щоденного акумулювання коштів спеціального фонду державного бюджету в головних управліннях Державного казначейства України відкриваються аналітичні рахунки за балансовим рахунком 3122 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" (далі - рахунок 3122) окремо за кожним видом надходжень.
Для акумулювання коштів спеціального фонду державного бюджету в Державному казначействі України (центральний апарат) відкриваються відповідні аналітичні рахунки за балансовим рахунком 3122, а саме:
рахунки в розрізі територій за кожним видом надходжень для зарахування коштів, що перераховуються з обласного рівня на центральний;
рахунки для акумулювання коштів спеціального фонду державного бюджету в розрізі видів надходжень.
3. Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3121, у регламентований час засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) на відповідні аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3122.
4. Головні управління Державного казначейства України відповідно до встановленого регламенту перераховують кошти на відповідні рахунки, відкриті у Державному казначействі України (центральний апарат) за балансовим рахунком 3122 у розрізі територій за видами надходжень.
Одночасно інформація щодо перерахування коштів Державному казначейству України (центральний апарат) відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком управлінського обліку 8212 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, передані" (далі - рахунки 8212) в розрізі видів надходжень.
Дебетовий залишок за аналітичними рахунками 8212 відображає інформацію про кошти спеціального фонду державного бюджету, перераховані на рахунки Державного казначейства України (центральний апарат) з початку року.
У разі, якщо Державне казначейство України (центральний апарат) надає головним управлінням Державного казначейства України підкріплення коштами для здійснення повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів, інформація щодо надходження зазначених коштів відображається на відповідних аналітичних рахунках, відкритих за рахунком управлінського обліку 8127 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, отримані як підкріплення для здійснення повернення надходжень".
5. У Державному казначействі України (центральний апарат) проводиться акумуляція коштів спеціального фонду державного бюджету, що надійшли від територіальних органів, на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3122 у розрізі видів надходжень, з подальшим перерахуванням у регламентованому режимі на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3124 "Кошти спеціального фонду державного бюджету для здійснення видатків за відомчою ознакою".
6. Операції за надходженнями від повернення до спеціального фонду державного бюджету бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, в тому числі залучених державою або під державні гарантії
1. Кошти від повернення до спеціального фонду державного бюджету бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, в тому числі залучених державою або під державні гарантії, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях Державного казначейства України та Державному казначействі України (центральний апарат) за балансовим рахунком 3123 "Рахунок для зарахування до спеціального фонду державного бюджету повернення бюджетних кредитів" (далі - рахунок 3123)
Плану рахунків в розрізі кодів бюджетної класифікації та територій.
Одночасно інформація щодо надходження та повернення помилково або надмірно зарахованих платежів до бюджету відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 7132 "Кредитування спеціального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" (далі - рахунок 7132).
Кредитовий залишок за кожним аналітичним рахунком 7132 відображає інформацію про надходження до спеціального фонду державного бюджету (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих платежів до бюджету) кожного виду платежу наростаючим підсумком з початку року.
2. Для щоденного акумулювання коштів, які надійшли на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3123, в головних управліннях Державного казначейства України відкриваються відповідні аналітичні рахунки за балансовим рахунком 3122 окремо за кожним видом надходжень.
Для акумулювання коштів спеціального фонду державного бюджету в Державному казначействі України (центральний апарат) відкриваються відповідні аналітичні рахунки за балансовим рахунком 3122, а саме:
рахунки в розрізі територій за кожним видом надходжень для зарахування коштів, що перераховуються з обласного рівня на центральний;
рахунки для акумулювання коштів спеціального фонду державного бюджету в розрізі видів надходжень.
3. Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3123, у регламентований час засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) на відповідні аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3122.
4. Подальше перерахування коштів з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3122, здійснюється у порядку, викладеному в пунктах 4 та 5 глави 5.
7. Операції за платежами, які розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету
1. Платежі, які відповідно до
Бюджетного кодексу України та закону України про Державний бюджет України на відповідний рік розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях Державного казначейства України за балансовим рахунком 3131 "Надходження коштів, що розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету" (далі - рахунок 3131)
Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій.
Одночасно інформація щодо надходження та повернення помилково або надмірно зарахованих платежів до бюджету відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6113 "Доходи державного бюджету, що підлягають розподілу між загальним та спеціальним фондами" (далі - рахунок 6113).
Кредитовий залишок за кожним аналітичним рахунком 6113 відображає інформацію про надходження (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих платежів до бюджету) кожного виду платежу, який розподіляється між загальним та спеціальним фондами державного бюджету, наростаючим підсумком з початку року.
За окремими аналітичними рахунками 6113 допускається від'ємний залишок, який свідчить, що повернень окремих платежів у поточному бюджетному періоді відбулося більше, ніж надходжень.
2. Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих платежів до бюджету) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3131, у регламентований час розподіляються головними управліннями Державного казначейства України за встановленими нормативами між загальним та спеціальним фондами державного бюджету.
3. Після розподілу кошти у відповідних обсягах засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) за призначенням на відповідні рахунки а саме:
на аналітичні рахунки з обліку доходів загального фонду державного бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3111;
на аналітичні рахунки з обліку доходів спеціального фонду державного бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3121.
4. Подальша обробка платежів, зарахованих на вищезазначені рахунки, здійснюється в установленому порядку.
8. Операції за платежами до бюджету, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами
1. Платежі, які відповідно до
Бюджетного кодексу України та закону України про Державний бюджет України на відповідний рік розподіляються між державним та місцевими бюджетами, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях Державного казначейства України за балансовим рахунком 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами" (далі - рахунок 3311)
Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій.
Одночасно інформація щодо надходження та повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6211 "Доходи, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами" (далі - рахунок 6211).
Кредитовий залишок за кожним аналітичним рахунком 6211 відображає інформацію про надходження (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих платежів до бюджету) кожного виду платежу, який розподіляється між державним та місцевими бюджетами, наростаючим підсумком з початку року.
За окремими аналітичними рахунками 6211 допускається від'ємний залишок, який свідчить, що повернень окремих платежів у поточному бюджетному періоді відбулося більше, ніж надходжень.
2. Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3311, у регламентований час розподіляються головними управліннями Державного казначейства України за встановленими нормативами між державним бюджетом та відповідними місцевими бюджетами.
3. Після розподілу кошти у відповідних обсягах засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) за призначенням на відповідні рахунки а саме:
на аналітичні рахунки з обліку доходів загального (спеціального) фонду державного бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3111 (3121);
на аналітичні рахунки з обліку доходів загального (спеціального) фонду відповідного місцевого бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів" (3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки").
4. Подальша обробка платежів, зарахованих на вищезазначені рахунки, здійснюється в установленому порядку.
5. За результатами розподілу платежів між державним та місцевими бюджетами формується Відомість 2 розподілу платежів до бюджетів, які надійшли на рахунок 3311 (додаток 1).
9. Операції за коштами, тимчасово віднесеними до доходів державного бюджету, що підлягають розподілу
1. Платежі, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету і відповідно до законодавства підлягають розподілу між бюджетами та державними цільовими фондами, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях Державного казначейства України за балансовим рахунком 3411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету, що підлягають розподілу" (далі - рахунок 3411)
Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій.
Одночасно інформація щодо надходження та повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету, що підлягають розподілу" (далі - рахунок 6411).
Кредитовий залишок за кожним аналітичним рахунком 6411 відображає інформацію про надходження (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих платежів до бюджету) кожного виду платежу, який тимчасово віднесено до доходів державного бюджету і підлягає розподілу, наростаючим підсумком з початку року.
За окремими аналітичними рахунками 6411 допускається від'ємний залишок, який свідчить, що повернень окремих платежів у поточному бюджетному періоді відбулося більше, ніж надходжень.
2. Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3411, у регламентований час розподіляються головними управліннями Державного казначейства України за встановленими нормативами.
3. Після розподілу кошти у відповідних обсягах засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) за призначенням на відповідні аналітичні рахунки, а саме:
на аналітичні рахунки з обліку доходів загального (спеціального) фонду державного бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3111 (3121);
на аналітичні рахунки з обліку доходів загального (спеціального) фонду відповідного місцевого бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів" (3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки").
Подальша обробка платежів, зарахованих на вищезазначені рахунки, здійснюється в установленому порядку.
Частина коштів, яка належить іншим одержувачам (державним цільовим фондам тощо), на підставі платіжних доручень перераховується органами Державного казначейства на рахунки власників.
4. За результатами розподілу коштів формується Відомість 2м розподілу платежів, які надійшли на рахунок 3411 (додаток 2).
10. Операції за іншими платежами, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету
1. Платежі, які згідно з вимогами нормативно-правових актів підлягають розподілу відповідними уповноваженими органами і тимчасово віднесені до доходів державного бюджету, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях Державного казначейства України за балансовим рахунком 3412 "Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету" (далі - рахунок 3412)
Плану рахунків у розрізі територій.
Одночасно інформація щодо надходження та повернення помилково або надмірно зарахованих платежів, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету, відображається на аналітичних рахунках відкритих за рахунком бюджетного обліку 6412 "Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету" (далі - рахунок 6412).
Кредитовий залишок за аналітичним рахунком 6412 відображає інформацію про надходження платежів (з урахуванням повернення помилково або надмірно зарахованих коштів), які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету, наростаючим підсумком з початку року.
................Перейти до повного тексту