1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.02.2008 N 10/120
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 лютого 2008 р.
за N 141/14832
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 213/428 від 02.07.2010 )
Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт"
Відповідно до статей 5 та 6 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", що додається.
2. Департаменту ліцензування Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (Іванченко О.Б.), Головній державній інспекції на автомобільному транспорті (Логутов К.В.) забезпечити у встановленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Головній державній інспекції на автомобільному транспорті (Логутов К.В.) забезпечити публікацію цього наказу в засобах масової інформації.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства транспорту України від 2 березня 2004 року N 26/153 "Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 березня 2004 року за N 319/8918 (із змінами).
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Приступу М.І. та заступника Міністра транспорту та зв'язку України Сергієнка Л.Г.
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Міністр транспорту
та зв'язку України
ПОГОДЖЕНО:
Голова Антимонопольного
комітету України


К.Ващенко

Й.Вінський


О.Костусєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва,
Міністерства транспорту
та зв'язку України
01.02.2008 N 10/120
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 лютого 2008 р.
за N 141/14832
ПОРЯДОК КОНТРОЛЮ
за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт"
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та "Про автомобільний транспорт", а також Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008 N 9/119 (далі - Ліцензійні умови).
1.2. Цей Порядок установлює єдиний порядок здійснення контролю за додержанням ліцензіатами вимог Ліцензійних умов.
1.3. Контроль за додержанням ліцензіатами Ліцензійних умов здійснюють органи контролю:
орган ліцензування - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція);
підпорядковані Головавтотрансінспекції її територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні управління);
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі - Держкомпідприємництво) та його територіальні органи.
2. Організація перевірок додержання ліцензіатом Ліцензійних умов ( z0140-08 )
2.1. Контроль за додержанням ліцензіатом Ліцензійних умов здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок за місцезнаходженням ліцензіата та в транспортних засобах, які він використовує під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
2.2. Метою планової перевірки є встановлення фактичного стану додержання ліцензіатами Ліцензійних умов.
Метою позапланової перевірки є встановлення фактичного стану виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов або перевірка інформації, зазначеної у заяві (повідомленні) про порушення ліцензіатами Ліцензійних умов.
2.3. Предметом перевірки є відповідність діяльності ліцензіатів вимогам Ліцензійних умов при здійсненні ними діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт".
2.4. Планові перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов проводяться органами контролю згідно з квартальними планами перевірок, які затверджуються наказом органу контролю та погоджуються з Держкомпідприємництвом.
Планові перевірки ліцензіата проводяться не частіше одного разу на рік.
2.5. Позапланові перевірки здійснюються органами контролю лише на підставі надходження до них у письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення ліцензіатами Ліцензійних умов або з метою перевірки виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов.
2.6. Позапланові перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов щодо встановлення факту усунення ліцензіатом порушень проводяться не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, до якого ліцензіат був зобов'язаний усунути виявлені порушення.
2.7. Для проведення перевірки органи контролю видають наказ про створення комісії з перевірки (далі - комісія), у якому зазначаються найменування ліцензіата, щодо якого буде здійснюватися перевірка, та строк проведення перевірки.
На підставі наказу оформляються посвідчення на проведення перевірки ліцензіата (додаток 1), яке підписується керівником органу контролю (його заступником) та засвідчується печаткою.
2.8. Посвідчення реєструється в журналі обліку посвідчень на проведення перевірки ліцензіатів (додаток 2), сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою органу контролю.
2.9. Орган контролю не менш як за десять днів до початку проведення планової перевірки письмово повідомляє ліцензіата про здійснення планової перевірки.
Повідомлення надсилається рекомендованим листом, телефонограмою або вручається особисто ліцензіату (фізичній особі), або керівнику ліцензіата (юридичній особі), або уповноваженій на це установчими документами, довіреністю, законом та іншими актами цивільного законодавства особі ліцензіата (далі - уповноважена особа) під розписку на примірнику органу контролю.
2.10. Про проведення позапланової перевірки ліцензіат завчасно не попереджається.
2.11. Строк проведення перевірки становить не більше десяти робочих днів.
2.12. Планові та позапланові перевірки можуть проводитися із залученням фахівців центральних та місцевих органів виконавчої влади, науково-дослідних установ, громадських організацій, представників юридичної особи (за згодою їх керівників) та фізичної особи або її уповноваженої особи.
3. Права та обов'язки комісії
3.1. Голова та члени комісії під час проведення перевірки мають право:
отримувати всю необхідну інформацію щодо дотримання ліцензіатом Ліцензійних умов від ліцензіата (фізичної особи), або керівника ліцензіата (юридичної особи), або уповноваженої особи;
входити до будь-яких приміщень ліцензіата, в яких здійснюється господарська діяльність, яка підлягає ліцензуванню, для з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних з перевіркою;
оглядати за участю ліцензіата (фізичної особи), або керівника ліцензіата (юридичної особи), або уповноваженої особи територію, будівлі, споруди, приміщення та обладнання, що використовуються для здійснення господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню;
ознайомлюватися з усіма необхідними для проведення перевірки документами ліцензіата та отримувати їх копії, витяги з цих документів, дані на комп'ютерних електронних носіях та інші матеріали, які стосуються господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню;
отримувати від ліцензіатів та його персоналу письмові пояснення з питань, що виникають під час перевірки.
3.2. Голова та члени комісії зобов'язані:
дотримуватися визначених вимог законодавства щодо збереження конфіденційної та службової інформації;
забезпечувати нерозголошення комерційної таємниці, що стає доступною їм під час здійснення перевірки;
на будь-якій стадії перевірки приймати від ліцензіата (фізичної особи), або керівника ліцензіата (юридичної особи), або уповноваженої особи подані за їх ініціативою заяви, зауваження, пояснення щодо предмета перевірки та проводити перевірку викладених у цих зверненнях питань, про що зазначати в акті перевірки.
4. Права та обов'язки ліцензіата (фізичної особи), або керівника ліцензіата (юридичної особи), або уповноваженої особи під час проведення перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов ( z0140-08 )
4.1. Ліцензіат (фізична особа), або керівник ліцензіата (юридична особа), або уповноважена особа під час проведення перевірки додержання ним Ліцензійних умов має право:
вимагати від комісії додержання вимог законодавства;
перевіряти наявність у членів комісії службового посвідчення і одержувати копію посвідчення на проведення перевірки;
бути присутнім під час здійснення перевірки;
вимагати нерозголошення інформації, що є комерційною таємницею ліцензіата;
одержувати та ознайомлюватися з актом перевірки;
надавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта перевірки;
оскаржувати в установленому законом порядку неправомірні дії комісії.
4.2. Ліцензіат (фізична особа), або керівник ліцензіата (юридична особа), або уповноважена особа ліцензіата зобов'язаний:
допускати комісію до перевірки за умови дотримання вимог здійснення контролю, передбачених законодавством;
виконувати вимоги органу контролю щодо усунення виявлених порушень Ліцензійних умов;
сприяти нормальній роботі комісії, не чинити їй перешкод, забезпечити комісію робочими місцями та необхідними технічними засобами;
надавати для ознайомлення необхідні документи та надавати їх копії, пояснення, довідки, відомості та інші матеріали з питань, що стосуються предмета перевірки;
одержувати примірник акта перевірки та розпорядження органу контролю про усунення виявлених порушень Ліцензійних умов.
5. Порядок проведення перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов ( z0140-08 )
5.1. Для проведення перевірки голова та члени комісії повинні пред'явити ліцензіату (фізичній особі), або керівнику ліцензіата (юридичній особі), або уповноваженій особі посвідчення на право перевірки ліцензіата, службові посвідчення та надати копію посвідчення на право перевірки ліцензіата.
5.2. У журналі відвідання ліцензіата (у разі його наявності) зазначаються строки перевірки, мета перевірки, посада, прізвище і ініціали голови та членів комісії, які засвідчуються підписом голови комісії органу контролю.
5.3. При перевірці ліцензіата комісія перевіряє матеріально-технічну базу та транспортні засоби і документи, які засвідчують виконання організаційних, кваліфікаційних та технічних вимог, встановлених Ліцензійними умовами.
5.3.1. При перевірці за місцезнаходженням ліцензіата комісія перевіряє:
наявність ліцензії, свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання;
наявність та використання матеріально-технічного забезпечення господарської діяльності з автомобільних перевезень, його відповідність вимогам законодавства України, в тому числі Ліцензійних умов;
наявність персоналу автомобільного транспорту та його кваліфікацію;
наявність водіїв, їх кваліфікацію, стаж роботи, режими праці та відпочинку, виконання інших вимог нормативно-правових актів, що зобов'язані виконувати ліцензіати стосовно водіїв;
наявність філій, відокремлених структурних підрозділів ліцензіата, які надають послуги з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом на підставі копії ліцензії;
достовірність відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для отримання ліцензії;
своєчасність повідомлення органу ліцензування про зміни в документах, що додавались до заяви про видачу ліцензії (про зміну місцезнаходження, організаційно-правової форми, найменування (юридичної особи) або прізвища, ім'я, по батькові (фізичної особи) тощо);
здійснення організаційних заходів по забезпеченню відповідних робіт з надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом;
виконання інших вимог, що передбачені Ліцензійними умовами.
5.3.2. При здійсненні перевірки в автомобільних транспортних засобах перевіряються:
наявність у водія документів, які передбачені вимогами Ліцензійних умов;
відповідність транспортного засобу технічним вимогам, які встановлені Ліцензійними умовами.
5.4. Перевірка додержання Ліцензійних умов в автотранспортних засобах проводиться: при виїзді з підприємства, стоянок, початкових, проміжних і кінцевих пунктів завантаження, розвантаження вантажного автотранспорту, автостанцій, автовокзалів, автобусних зупинок, стоянок таксі, пасажирського автотранспорту, а також під час руху автотранспортних засобів, крім таксі, не відвертаючи уваги водія (за наявності в екіпажі другого водія, кондуктора, стюардеси або іншого члена екіпажу), що здійснює управління автотранспортним засобом.
6. Порядок оформлення результатів перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов ( z0140-08 )
6.1. За результатами та матеріалами перевірки за місцезнаходженням ліцензіата та при перевірці автомобільних транспортних засобів щодо додержання ліцензіатом Ліцензійних умов складається акт перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов (далі - акт перевірки) за формою згідно з додатком 3.
6.2. Порушення, які були виявлені при перевірці додержання ліцензіатом Ліцензійних умов, викладаються в акті перевірки з посиланням на конкретні пункти (підпункти) Ліцензійних умов, які були порушені ліцензіатом.
Довільне викладання вимог нормативно-правових актів не допускається.
6.3. Акт перевірки складається у двох примірниках, кожен з яких підписується головою та членами комісії.
6.4. Якщо в акті перевірки викладені порушення, які є підставою для анулювання ліцензії, складаються відповідні акти, зазначені у пункті 7.1 цього Порядку.
6.5. Ліцензіат або його уповноважена особа вивчає наданий йому акт перевірки і у разі наявності у нього зауваження вносить їх до акта перевірки, після чого письмово підтверджує, що ознайомлений з актом перевірки і отримав один примірник, ставить свій підпис на кожну сторінку акта, дату та скріплює його печаткою (у разі наявності).
Ліцензіат або його уповноважена особа має право дати пояснення та викласти зауваження щодо результатів перевірки як в самому акті перевірки, так і на окремому аркуші паперу, що є невід'ємною частиною акта перевірки, про що в акті перевірки робиться відповідний запис.
6.6. Один примірник акта перевірки передається ліцензіату або його уповноваженому представнику, а другий - зберігається органом контролю, який здійснив перевірку.
Якщо під час перевірки комісією встановлено одну з підстав для анулювання ліцензії, визначених пунктом 7.1 цього Порядку, то копії актів та матеріали цієї перевірки надаються на розгляд до Головавтотрансінспекції.
6.7. У разі відмови ліцензіата або його уповноваженої особи від ознайомлення з актом перевірки та (або) його підписання голова та члени комісії роблять про це відповідний запис в акті перевірки.
Такий акт перевірки направляється ліцензіату поштою з повідомленням.
6.8. Документи, які були підставою для проведення перевірки, складені (отримані) під час проведення перевірки та за її результатами, зберігаються в ліцензійній справі ліцензіата.
7. Підстава та прийняття рішення про анулювання ліцензії
7.1. Підставами для анулювання ліцензії є:
заява ліцензіата про анулювання ліцензії;
рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;
нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності;
акт про повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов;
акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії;
акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності;
акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії;
акт про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов;
неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов;
акт про відмову ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування або спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування.
7.2. Акт про повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов складається на підставі акта перевірки. Повторним порушенням уважається вчинення ліцензіатом протягом строку дії ліцензії повторного порушення Ліцензійних умов після застосування санкцій за аналогічне порушення.
7.3. Акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для отримання ліцензії, складається на підставі акта перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов, в якому зафіксовано виявлення фактів, які встановлюють подання суб'єктом господарювання недостовірних відомостей, які були зазначені у документах, поданих ліцензіатом на отримання ліцензії, і перелік яких встановлений статтею 10 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та пунктом 39 Переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 N 756.
7.4. Акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності складається на підставі акта перевірки, під час якої було виявлено факт передачі ліцензії (її копії).
7.5. Акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії, складається на підставі акта перевірки, в якому зафіксований факт неповідомлення протягом десяти днів про зміни у документах, які давались ліцензіатом при отриманні ліцензії, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 N 756 "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності" (крім свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання).
Закінчення строку дії документів, які додавались до заяви на отримання ліцензії, без встановлення факту щодо їх поновлення не може бути підставою для складання цього акта.

................
Перейти до повного тексту