1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
( Закон втратив чинність на підставі Закону N 1194-VII від 09.04.2014 )
Про Дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2009, N 9, ст.114 ) ( Із змінами, внесеними згідно із Законами N 4711-VI від 17.05.2012, ВВР, 2013, N 14, ст.89 N 245-VII від 16.05.2013, ВВР, 2014, N 12, ст.178 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Затвердити Дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (додається).
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.ЮЩЕНКО
м. Київ,
4 вересня 2008 року
N 373-VI
ЗАТВЕРДЖЕНО
Законом України
від 4 вересня 2008 року N 373-VI
ДИСЦИПЛІНАРНИЙ СТАТУТ
Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
Цей Статут визначає сутність службової дисципліни, обов'язки осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - особи рядового і начальницького складу) стосовно її дотримання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, порядок і права начальників щодо їх застосування, а також порядок оскарження дисциплінарних стягнень.
Розділ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Службова дисципліна
1. Службова дисципліна - дотримання особами рядового і начальницького складу Конституції і законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, наказів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, а також Присяги, що складається особами рядового і начальницького складу відповідно до закону.
2. Службова дисципліна в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України досягається:
створенням належних умов проходження служби особами рядового і начальницького складу;
набуттям високого рівня професіоналізму;
забезпеченням гласності та об'єктивності під час проведення оцінки результатів службової діяльності;
дотриманням законності;
повсякденною вимогливістю начальників до підлеглих, постійною турботою про них, виявленням поваги до їх особистої гідності;
вихованням в осіб рядового і начальницького складу високих моральних і ділових якостей;
забезпеченням соціальної справедливості, високого рівня правового та соціального захисту;
правильним застосуванням заходів дисциплінарного впливу;
належним виконанням умов контракту про проходження служби.
Стаття 2. Начальники та підлеглі, старші й молодші за званням та посадою
1. Начальник - особа начальницького складу, яка має право віддавати накази та розпорядження, застосовувати заохочення і накладати дисциплінарні стягнення або порушувати клопотання про це перед старшим прямим начальником.
2. Начальники, яким особи рядового і начальницького складу підпорядковані по службі хоча б тимчасово, якщо про це оголошено наказом, вважаються прямими.
3. Найближчий до підлеглого прямий начальник є його безпосереднім начальником.
4. Особи рядового і начальницького складу, які займають рівні посади та не підпорядковані одна одній по службі, можуть бути старшими чи молодшими, що визначається згідно із спеціальним званням.
5. У разі спільного виконання службових обов'язків особами рядового і начальницького складу, не підпорядкованими одна одній по службі, старшою вважається особа, яка визначена начальником або займає вищу посаду. При рівних посадах начальником є старший за спеціальним званням.
6. У разі тимчасового виконання обов'язків, якщо про це оголошено наказом, начальник користується дисциплінарною владою, передбаченою посадою, яку він обіймає тимчасово.
7. Начальники в межах наданих їм повноважень можуть видавати накази, які є обов'язковими для виконання.
Стаття 3. Накази
1. Наказ є формою реалізації службових повноважень особи начальницького складу, згідно з яким визначаються мета і предмет завдання, строк його виконання та відповідальна особа, якій належить його виконати.
2. Накази можуть даватись як в усній, так і в письмовій формі.
3. У разі одержання наказу від старшого прямого начальника підлеглий зобов'язаний виконати його та повідомити про це свого безпосереднього начальника.
4. Скасувати наказ має право тільки начальник, який видав відповідний наказ, або старший прямий начальник.
5. Накази повинні бути законними, зрозумілими і виконуватися беззаперечно, точно та у визначений строк.
6. У разі одержання наказу, який суперечить закону, підлеглий не повинен виконувати його, про що негайно інформує начальника, який віддав наказ, а в разі підтвердження цього наказу - письмово інформує старшого прямого начальника.
7. Віддання і виконання наказу, який суперечить закону, або невиконання правомірного наказу тягне за собою відповідальність, передбачену цим Статутом та іншими законодавчими актами.
Стаття 4. Заохочення осіб рядового і начальницького складу
1. Заохочення - важливий засіб впливу на осіб рядового і начальницького складу та зміцнення службової дисципліни, що реалізується у формі заходів матеріального і морального стимулювання, які застосовуються до осіб рядового і начальницького складу за сумлінне ставлення до своїх службових обов'язків.
2. Особи рядового і начальницького складу заохочуються за сумлінне та бездоганне виконання службових обов'язків.
Стаття 5. Дисциплінарне правопорушення
1. Дисциплінарне правопорушення - недотримання чи неналежне дотримання особою рядового або начальницького складу службової дисципліни.
Стаття 6. Відповідальність осіб рядового і начальницького складу
1. За вчинення дисциплінарних правопорушень особи рядового і начальницького складу несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.
2. Особи рядового і начальницького складу, яких в установленому законодавством порядку притягнуто до адміністративної, кримінальної або матеріальної відповідальності, водночас можуть нести і дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.
Стаття 7. Облік заохочень і дисциплінарних стягнень
1. Облік заохочень і дисциплінарних стягнень, що застосовуються до осіб рядового і начальницького складу, ведуть підрозділи кадрового забезпечення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань організації спеціального зв'язку та захисту інформації, підпорядкованих йому регіональних органів і територіальних підрозділів, а також закладів та установ Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
2. Відомості про заохочення та дисциплінарні стягнення, застосовані до осіб рядового і начальницького складу, заносяться в місячний строк до особових справ цих осіб із зазначенням таких даних:
1) хто, коли та на якій підставі застосував заохочення або наклав дисциплінарне стягнення;
2) номер і дата наказу про заохочення або накладення дисциплінарного стягнення, відмітка про ознайомлення з наказом та інформація про те, чи не оскаржувався наказ про накладення дисциплінарного стягнення (а в разі оскарження - яке рішення прийнято, ким і коли);
3) номер і дата наказу про зняття дисциплінарного стягнення або відмітка про закінчення строку його дії.
Розділ II
ОБОВ'ЯЗКИ ОСІБ РЯДОВОГО І НАЧАЛЬНИЦЬКОГО СКЛАДУ ЩОДО ДОТРИМАННЯ СЛУЖБОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
Стаття 8. Обов'язки осіб рядового і начальницького складу
1. Службова дисципліна базується на високій свідомості та зобов'язує кожну особу рядового і начальницького складу:
дотримуватися Конституції і законів України, Присяги, що складається особами рядового і начальницького складу відповідно до закону, і наказів начальників;
дотримуватися норм професійної та службової етики;
зберігати державну таємницю;
стійко переносити всі труднощі та обмеження, пов'язані зі службою;
постійно підвищувати свій професійний рівень;
сприяти начальникам у зміцненні службової дисципліни;
виявляти повагу до колег по службі, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, носіння встановленої форми одягу, вітання та етикету;
з гідністю і честю поводитися в позаслужбовий час;
берегти та підтримувати в належному стані передані їй у користування майно і техніку.
2. У разі виявлення порушень законодавства, корупційного правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення, зловживань чи інших правопорушень у службовій діяльності особа рядового або начальницького складу повинна вжити заходів щодо припинення цих порушень та доповісти про це безпосередньому або старшому прямому начальнику.
( Частина друга статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 4711-VI від 17.05.2012 )
Стаття 9. Обов'язки начальника
1. Начальник несе персональну відповідальність за стан службової дисципліни і повинен постійно її контролювати. Начальник зобов'язаний бути прикладом у дотриманні законності, службової дисципліни, бездоганному виконанні вимог Присяги, що складається особами рядового і начальницького складу відповідно до закону, наказів, у додержанні професійної та службової етики, виховувати і підтримувати у підлеглих сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків, виявлення честі і гідності, заохочувати ініціативність, самостійність, старанність у службі, правильно застосовувати заходи дисциплінарного впливу.
2. Особливу увагу начальник повинен приділяти вивченню індивідуальних якостей підлеглих, вихованню поважного ставлення один до одного, створенню здорового морально-психологічного клімату в колективі, його згуртуванню, запобіганню порушенням службової дисципліни та виявленню причин їх учинення, формуванню нетерпимого ставлення до порушників, ураховуючи при цьому думку колективу.
3. Начальник зобов'язаний попередити про неприпустимість порушення службової дисципліни, а в разі вчинення підлеглим таких діянь - за необхідності накласти на нього дисциплінарне стягнення або порушити клопотання про накладення стягнення старшим прямим начальником.
4. Старші за званням та посадою в усіх випадках зобов'язані вимагати від молодших за званням та посадою дотримання службової дисципліни.
5. Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, начальники регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у разі виявлення корупційного правопорушення, вчиненого особою рядового чи начальницького складу, зобов’язані в межах своїх повноважень вжити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно повідомити про його вчинення спеціально уповноваженому суб’єкту у сфері протидії корупції.
( Статтю 9 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом N 4711-VI від 17.05.2012 )
Розділ III
ЗАОХОЧЕННЯ
Стаття 10. Види заохочень
1. До осіб рядового і начальницького складу можуть бути застосовані такі види заохочень:
1) дострокове зняття дисциплінарного стягнення;
2) оголошення подяки;
3) грошова винагорода;
4) нагородження цінним подарунком;
5) нагородження Почесною грамотою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
6) нагородження відзнаками Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
7) дострокове присвоєння чергового спеціального звання;
8) присвоєння спеціального звання, вищого на один ступінь від звання, передбаченого займаною штатною посадою;
9) нагородження відзнакою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України "Вогнепальна зброя".
2. Відзнакою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України "Вогнепальна зброя" має право нагороджувати Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України осіб начальницького складу за бездоганну багаторічну службу, зміцнення національної безпеки, зразкове виконання службового обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть.
3. До курсантів навчальних закладів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України крім заохочень, передбачених частиною першою цієї статті, можуть також застосовуватися:
1) надання курсанту або слухачу почесного права бути сфотографованим біля розгорнутого прапора навчального закладу з подальшим врученням йому цієї фотокартки;
2) направлення батькам курсанта листа з подякою;
3) надання дозволу на позачергове звільнення з розташування навчального закладу;
4) надання короткострокової відпустки тривалістю до п'яти діб.
4. За мужність, відвагу, героїзм, особливі заслуги перед державою у службовій діяльності особи рядового і начальницького складу можуть бути представлені до присвоєння почесних звань та нагородження державними нагородами і відзнаками Президента України.
Стаття 11. Права начальників щодо застосування заохочень
1. Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України має право застосовувати заохочення, передбачені цим Статутом, до всіх осіб рядового і начальницького складу.
2. Заступники Голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, начальники регіональних органів, територіальних підрозділів, а також закладів та установ Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України мають право застосовувати заохочення, передбачені пунктами 1-4, 7 і 8 частини першої статті 10 цього Статуту, а начальники навчальних закладів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України мають право застосовувати також заохочення, передбачені частиною третьою статті 10 цього Статуту.
3. Заохочення, передбачені пунктами 7 і 8 частини першої статті 10 цього Статуту, мають право застосовувати начальники, яким надано право присвоєння відповідних спеціальних звань.
4. Начальники структурних підрозділів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань організації спеціального зв'язку та захисту інформації мають право застосовувати заохочення, передбачені пунктами 1-4 частини першої статті 10 цього Статуту.
5. Начальники підрозділів, що входять до складу регіональних органів, територіальних підрозділів, а також закладів та установ Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, мають право застосовувати заохочення, передбачені пунктами 1 (щодо накладених ними дисциплінарних стягнень) і 2 частини першої статті 10 цього Статуту.
6. Начальник, не наділений правом застосування заохочення, має право внести подання чи порушити клопотання про заохочення підлеглого перед старшим прямим начальником.
Стаття 12. Порядок застосування заохочень
1. Про застосування заохочення може видаватися наказ. Зміст наказу доводиться до відома особового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, а також персонально до відома особи рядового або начальницького складу, яку заохочено.

................
Перейти до повного тексту