- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 серпня 2007 р.
за N 941/14208
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
внутрішніх справ
N 883 від 29.08.2014 )
Про формування автоматизованої бази даних (Реєстру) медичних та фармацевтичних працівників сфери управління МНС України
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 13 червня 2007 року
N 815 "Про затвердження Національного плану розвитку системи охорони здоров'я на період до 2010 року", від 10 січня 2002 року
N 14 "Про затвердження Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я нації" на 2002-2011 роки"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про автоматизовану базу даних (Реєстр) медичних та фармацевтичних працівників сфери управління МНС України (далі - Положення про Реєстр), що додається.
2. Визначити головним відповідальним виконавцем заходів з її створення та використання у системі МНС України Департамент охорони здоров'я та медико-біологічного захисту (далі - Департамент), якому надається право:
вирішувати питання щодо реалізації заходів зі створення та використання автоматизованої бази даних (Реєстру) медичних (фармацевтичних) працівників (далі - Реєстр), а саме: готувати проекти наказів, положень, доручень, методичних рекомендацій, створювати робочі групи, розробляти моделі, що випливають із Положення про Реєстр;
здійснювати збір інформації для створення Реєстру, її обробку, періодичне оновлення;
готувати запити до центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою оптимізації та удосконалення Реєстру.
3. Визначити співвиконавцями заходів зі створення та функціонування Реєстру органи управління (у тому числі центрального апарату включно з урядовими органами державного управління на окремих штатних розписах), заклади охорони здоров'я, спеціалізовані і спеціальні формування служби цивільного захисту, заклади, підприємства, установи сфери управління МНС України (далі - органи та підрозділи МНС України), до складу яких входять медичні підрозділи або окремі посади медичних (фармацевтичних) спеціалістів.
Співвиконавці заходів зобов'язані:
детально ознайомитись із Положенням про Реєстр;
визначити відповідального виконавця у підрозділі (органі, установі) для оформлення документів;
подавати інформацію відповідно до Положення про Реєстр у встановлені терміни (або вказувати причини її відсутності);
надавати іншу додаткову інформацію або роз'яснення головному відповідальному виконавцю після отримання від нього запиту.
4. Директору Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту Громазіну О.А. в термін до 31.12.2007 створити і ввести в дію автоматизовану базу даних медичних та фармацевтичних працівників (Реєстру) сфери управління МНС України та визначити посадових осіб у структурному підрозділі, які відповідатимуть за одержання, використання, поширення, зберігання інформації, дотримання режиму доступу до неї, експлуатацію бази даних Реєстру і дотримання чинного законодавства щодо захисту інформації в автоматизованих системах.
5. Директору Департаменту матеріально-технічного забезпечення Кисілю Ю.М. в термін до 15.10.2007 забезпечити оснащення Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту для впровадження автоматизованої бази даних медичних та фармацевтичних працівників сфери управління МНС України шляхом установки у визначеному підрозділі окремого комп'ютера.
6. Т.в.о. начальника Управління зв'язку та оповіщення Скомаровському В.М. в термін до 01.11.2007 здійснити програмне забезпечення Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту для ведення Реєстру в електронному вигляді.
7. Директору Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту Громазіну О.А. та начальнику Управління правового забезпечення Матвієнку Р.П. забезпечити подання наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію у встановлений законодавством строк.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Бута В.П.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
01.08.2007 N 523
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 серпня 2007 р.
за N 941/14208
ПОЛОЖЕННЯ
про автоматизовану базу даних (Реєстр) медичних та фармацевтичних працівників сфери управління МНС України
1. Автоматизована база даних (Реєстр) медичних та фармацевтичних працівників сфери управління МНС України - автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного галузевого обліку керівників та фахівців за напрямом "Медицина" і "Фармація" (далі - Працівники), що обіймають посади в органах управління (у тому числі центрального апарату включно з урядовими органами державного управління на окремих штатних розписах), спеціалізованих і спеціальних формуваннях цивільного захисту, закладах, підприємствах, установах сфери управління МНС України (далі - органи і підрозділи МНС України).
2. Автоматизована база даних (Реєстр) медичних та фармацевтичних працівників сфери управління МНС України створюється з метою:
2.1. Формування єдиного медичного простору, приведення посад Працівників у відповідність з Національним класифікатором професій
ДК 003:2005, прийнятим і введеним у дію наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005
N 375, а також
Номенклатурою лікарських спеціальностей, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.12.97
N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14.01.98 за N 15/2455, Номенклатурою спеціальностей середніх медичних працівників, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.10.91
N 146 "Про атестацію середніх медичних працівників",
Номенклатурою провізорських спеціальностей, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 12.12.2006
N 818 "Про вдосконалення атестації провізорів та фармацевтів", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 26.12.2006 за N 1367/13241.
2.2. Отримання Департаментом охорони здоров'я та медико-біологічного захисту аналітичної інформації з метою достовірного планування потреби та ефективного використання наявних медичних (фармацевтичних) кадрів, у тому числі на особливий період, а також для потреб служби медицини катастроф.
2.3. Створення інформаційних продуктів, аналізу, підготовки та надання запитуваної інформації керівництву та структурним підрозділам МНС України для виконання ними покладених завдань і функцій планування поетапної оптимізації медичного забезпечення сил цивільного захисту у мирний час та особливий період.
2.4. Забезпечення координації та управління процесом реагування на надзвичайні ситуації з медико-санітарними наслідками.
2.5. Визначення потреб системи МНС України щодо підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації та атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій медичним (фармацевтичним) працівникам, а також планування обсягів фінансування зазначених заходів на поточний рік та на перспективу.
2.6. Ведення повного автоматизованого обліку медичних та фармацевтичних працівників сфери управління МНС України.
2.7. Формування переліку закладів охорони здоров'я, а також медичних підрозділів та окремих посад медичних (фармацевтичних) спеціалістів в органах і підрозділах МНС України (у тому числі центрального апарату включно з урядовими органами державного управління на окремих штатних розписах), спеціалізованих і спеціальних формувань служби цивільного захисту, навчальних закладів, підприємств, організацій та установ сфери управління МНС України.
2.8. Визначення порядку зарахування спеціалістів на посади медичних (фармацевтичних) працівників, розробки кваліфікаційних вимог до посад Працівників, визначення їх функціональних обов'язків відповідно до чинного законодавства.
2.9. Удосконалення організаційно-штатної структури медичної служби МНС України.
2.10. Здійснення Департаментом охорони здоров'я та медико-біологічного захисту методичного керівництва закладами охорони здоров'я, медичними підрозділами та окремими посадами медичних (фармацевтичних) спеціалістів органів і підрозділів цивільного захисту, Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр", Державної спеціалізованої (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби, Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів, Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах, навчальних закладів та інших органів і підрозділів МНС України з метою забезпечення дотримання всіма медичними закладами, підрозділами та окремими медичними (фармацевтичними) спеціалістами єдиних галузевих норм і державних соціальних стандартів у галузі охорони здоров'я в межах компетенції МНС України.
3. До автоматизованої бази даних входить така інформація:
3.1. Загальні відомості про Працівника (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження).
3.2. Ідентифікаційний код Працівника.
3.3. Інформація про відповідну освіту, що підтверджує право Працівника займатися медичною або фармацевтичною практикою (який навчальний заклад закінчив, у якому році, дата видачі, номер та серія диплома, спеціальність та кваліфікація за дипломом).
3.4. Місце роботи (область, населений пункт, повна назва закладу охорони здоров'я; повна назва органу чи підрозділу МНС України разом із повною назвою медичного підрозділу у зазначеній структурі), повна назва займаної посади у медичному підрозділі або окремої посади медичного (фармацевтичного) спеціаліста, з якого часу зазначену посаду обіймає.
3.5. Фаховий рівень Працівника (вид атестації - присвоєння (підтвердження) звання лікаря-спеціаліста, присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії, з якої спеціальності, дата атестації, назва органу (закладу), що проводив атестацію).
3.6. Підвищення кваліфікації (вид підготовки - інтернатура, спеціалізація, передатестаційний цикл, тематичне удосконалення, стажування; дата підвищення кваліфікації, на базі якого навчального закладу, за якою спеціальністю).
................Перейти до повного тексту