- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 квітня 2007 р.
за N 397/13664
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
N 1065 від 03.09.2013 )
Про затвердження Порядку оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення за порушення порядку видачі документа дозвільного характеру
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету України з питань регуляторної політики
та підприємництва
N 144 від 17.11.2008 )
2. Департаменту дозвільної системи (Андрєєв О.В.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Департаменту стратегічного планування, інформаційного забезпечення та взаємодії з територіями (Жерибор Т.В.):
3.1. Забезпечити публікацію цього наказу в засобах масової інформації.
3.2. Після державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України довести його до відома структурних підрозділів центрального апарату Держкомпідприємництва та його представництв.
( Пункт 3.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 144 від 17.11.2008 )
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Іголкіна С.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва
05.04.2007 N 44
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 квітня 2007 р.
за N 397/13664
ПОРЯДОК
оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення за порушення порядку видачі документа дозвільного характеру
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 144 від 17.11.2008 )
( У тексті Порядку слово "Держпідприємництво" замінено словом "Держкомпідприємництво" у відповідних відмінках згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 144 від 17.11.2008 )
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок, розроблений відповідно до вимог статті
166-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП) та статті
11 Закону України
"Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", установлює єдиний порядок складання протоколів про адміністративні правопорушення за порушення порядку видачі документів дозвільного характеру (далі - протокол), оформлення та зберігання матеріалів про адміністративні правопорушення і порядок їх обліку вповноваженими на те особами Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі - Держкомпідприємництво), його представництв в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - представництва).
1.2. Перелік уповноважених осіб Держкомпідприємництва (представництва) (далі - уповноважені особи), наділених повноваженнями складати протоколи, оформлювати та зберігати матеріали про адміністративні правопорушення і вести їх облік, визначається наказом голови Держкомпідприємництва (щодо вповноважених осіб центрального апарату Держкомпідприємництва) та голови відповідного представництва (щодо вповноважених осіб представництва).
1.3. Посадовими особами дозвільних органів, щодо яких складаються протоколи, є:
- керівники дозвільних органів (їх відповідні заступники);
- керівники відповідних структурних підрозділів дозвільних органів та спеціалісти цих підрозділів, які згідно із своїми посадовими (функціональними) обов'язками (посадовими інструкціями) безпосередньо провадять певні дії, пов'язані з видачею суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру.
1.4. При вирішенні питання про складання протоколу щодо посадової особи дозвільного органу, адміністратора (далі - посадові особи), яка(ий) притягається до адміністративної відповідальності, установлюється:
- наявність у діях посадової особи складу правопорушення;
- чи притягалась посадова особа до адміністративної відповідальності за такі самі порушення протягом року;
- обставини, що виключають адміністративну відповідальність.
1.5. Уповноважені особи є відповідальними за:
- повноту та правильність складання протоколів, оформлення та зберігання матеріалів про адміністративні правопорушення і порядок їх обліку;
( Абзац другий пункту 1.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 144 від 17.11.2008 )
- приховування фактів порушень порядку видачі документів дозвільного характеру посадовими особами.
2. Оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення за порушення порядку видачі документів дозвільного характеру
2.1. Виявлені під час перевірки дозвільного органу (адміністратора) правопорушення, визначені в статті
166-10 КпАП, у строк, протягом якого проводиться перевірка, фіксуються уповноваженою особою у протоколі за встановленою формою згідно із додатком 1, з обов'язковим зазначенням посадової особи, винної у вчиненні правопорушення.
2.2. Якщо правопорушення вчинені кількома посадовими особами, протокол складається на кожну посадову особу окремо.
2.3. Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається посадовій особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
( Пункт 2.3 в редакції Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 144 від 17.11.2008 )
2.4. Усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою.
2.5. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів як під час складання, так і після того, як протокол підписаний посадовою особою, яка вчинила правопорушення, щодо якої він складений. У графах, які не заповнюються при складанні протоколу, проставляється прочерк.
2.6. При складанні протоколу вказуються частина та номер статті
КпАП, згідно з якою настає адміністративна відповідальність за вчинені протиправні дії. Зазначаються дата і місце складання протоколу. Указуються прізвище, ім'я та по батькові вповноваженої особи, якою було складено протокол.
У розділі відомостей про посадову особу, яка вчинила правопорушення, зазначаються:
- повністю (без скорочень) прізвище, ім'я та по батькові;
- число, місяць і рік народження;
- громадянство;
- повне найменування органу влади, підприємства, установи, організації, де працює посадова особа, та її посада;
- фактичне місце проживання посадової особи;
- якщо посадова особа притягується до адміністративної відповідальності повторно протягом року, указуються дата скоєння попереднього правопорушення, повна назва органу, яким посадова особа притягалася до адміністративної відповідальності, стаття
КпАП, вид адміністративного стягнення (розмір штрафу);
- серія, номер паспорта, коли та ким виданий, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове посвідчення), дата його видачі й найменування підприємства установи, організації, що його видали.
Зазначені вище відомості надаються посадовими особами на вимогу вповноважених осіб безперешкодно.
2.7. При викладенні обставин правопорушення вказуються дата його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії вчинила посадова особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
2.8. Посадовій особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені статтею
268 КпАП. На знак обізнаності з вищевказаним посадова особа ставить у протоколі свій підпис, а в разі відмови поставити підпис уповноваженою особою робиться відповідний запис про це, який засвідчується підписом уповноваженої особи.
( Пункт 2.8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 144 від 17.11.2008 )
2.9. Посадова особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право давати пояснення по суті вчиненого правопорушення, які повинні мати письмове відображення у протоколі, і ставить свій підпис, а також може робити заяви і клопотання щодо складання протоколу.
У разі відмови посадової особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від надання пояснень по суті вчиненого правопорушення, заяв і клопотань щодо складання протоколу уповноваженою особою робляться про це відповідні записи, які засвідчуються її підписом.
( Пункт 2.9 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 144 від 17.11.2008 )
2.10. Протокол підписується уповноваженою особою, яка його склала, посадовою особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, та свідками, якщо вони є. Кожна сторінка протоколу візується уповноваженою особою, яка його склала.
У разі відмови посадової особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу уповноважена особа робить про це відповідний запис, який засвідчує своїм підписом.
( Пункт 2.10 в редакції Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 144 від 17.11.2008 )
2.11. До протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт учинення адміністративного правопорушення (копії документів, що свідчать про вчинення адміністративного правопорушення), пояснення посадової особи, щодо якої складено протокол, заяви, клопотання тощо.
2.12. Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, адресу складання, назву, підписи, печатки, штампи тощо).
................Перейти до повного тексту