1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
17.08.2006 N 550
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 вересня 2006 р.
за N 1046/12920
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Служби безпеки N 471 від 18.08.2017 )
Про затвердження Інструкції про порядок здійснення Службою безпеки України контролю за обігом документів, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави
Відповідно до статті 10 Закону України "Про Службу безпеки України", постанови Кабінету Міністрів України від 27.11.98 N 1893 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави", з метою впорядкування діяльності Служби безпеки України щодо здійснення контролю за обігом документів, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення Службою безпеки України контролю за обігом документів, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави (додається).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на начальників Управління охорони державної таємниці, регіональних органів та органів військової контррозвідки Служби безпеки України.
3. З наказом ознайомити особовий склад Служби безпеки України в частині, що стосується.
4. Начальнику Управління охорони державної таємниці Служби безпеки України забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
Голова Служби І.Дріжчаний
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби безпеки України
17.08.2006 N 550
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 вересня 2006 р.
за N 1046/12920
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок здійснення Службою безпеки України контролю за обігом документів, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави
1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про Службу безпеки України", "Про контррозвідувальну діяльність", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про інформацію", постанови Кабінету Міністрів України від 27.11.98 N 1893 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави" та визначає порядок здійснення Службою безпеки України контролю за обліком, зберіганням і використанням (далі - обіг) документів, справ, видань, магнітних та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави (далі - документи), у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності (далі - організації).
2. Контроль за обігом документів здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок. Для вивчення фактичного стану усунення порушень і недоліків, які були виявлені попередніми перевірками, та виконання рекомендацій, наданих за результатами цих перевірок, проводяться контрольні перевірки.
3. Перевірки стану обігу документів (далі - перевірки) в організаціях, як правило, проводяться разом з перевірками стану охорони державної таємниці. Винятком можуть бути перевірки в організаціях, які не провадять діяльності, пов'язаної з державною таємницею.
4. Перевірки проводяться:
Управлінням охорони державної таємниці Служби безпеки України (далі - УОДТ) - в організаціях, які перебувають у сфері здійснення повноважень підрозділів Центрального управління Служби безпеки України, а також Центральному апараті Міністерства оборони України та Генеральному штабі Збройних Сил України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державній спеціальній транспортній службі Міністерства транспорту та зв'язку України, військових частинах і установах Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, Оперативно-рятувальних службах цивільного захисту Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, підрозділах військової прокуратури Центрального регіону України, військових судах Центрального регіону України та інших військових формуваннях, розташованих у місті Києві та Київській області. За розпорядженням керівництва Служби безпеки України перевірки можуть здійснюватися УОДТ в організаціях, які перебувають у сфері здійснення повноважень органів Служби безпеки України;
підрозділами охорони державної таємниці регіональних органів Служби безпеки України - в організаціях, а також військових частинах і установах Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та інших військових формуваннях, які перебувають у сфері здійснення повноважень цих органів;
підрозділом охорони державної таємниці Управління військової контррозвідки Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі - у військових частинах і установах Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, інших військових формуваннях, які дислокуються на території Автономної Республіки Крим.
5. Органи військової контррозвідки Служби безпеки України, крім Управління військової контррозвідки Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі, здійснюють позапланові перевірки стану обігу документів у військових частинах і установах Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та інших військових формувань, які перебувають у сфері контррозвідувального забезпечення цих органів, на підставі отриманої в установленому законодавством порядку інформації щодо ознак передачі або збирання з метою передачі іноземним організаціям або їх представникам відомостей, які становлять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, а також передумов до витоку такої інформації внаслідок порушень вимог законодавства у цій сфері.
Такі перевірки організовуються та здійснюються за участю співробітників підрозділів охорони державної таємниці регіональних органів Служби безпеки України.
6. Перевірки в організаціях повинні проводитися з обов'язковим попереднім повідомленням їх керівників або вповноважених ними осіб.
7. Перевірки проводяться комісіями Служби безпеки України (далі - комісії) у складі не менше трьох осіб відповідно до приписів, оформлених на бланках Служби безпеки України, її регіональних органів або органів військової контррозвідки:
згідно з додатком 1 до цієї Інструкції - при здійсненні перевірок стану обігу документів окремо від перевірок стану охорони державної таємниці;
згідно з додатком 2 до цієї Інструкції - у разі проведення перевірок стану обігу документів разом з перевірками стану охорони державної таємниці.
8. Приписи підписуються начальником УОДТ, керівниками органів Служби безпеки України, визначених у пункті 4 цієї Інструкції.
Припис завіряється гербовою печаткою.
9. Перед початком перевірки припис подається керівникові організації, у якій здійснюватиметься перевірка, або уповноваженій ним особі та залишається в режимно-секретному органі (далі - РСО) чи управлінні справами, загальному відділі, канцелярії (далі - канцелярія) цієї організації.
10. Комісії утворюються з числа співробітників підрозділів охорони державної таємниці (далі - ПОДТ), зазначених у пункті 4 цієї Інструкції. У разі потреби до складу цих комісій можуть включатися співробітники заінтересованих органів (підрозділів) Служби безпеки України, а також фахівці інших організацій за погодженням з їхніми керівниками.
Члени комісії повинні мати документи, що посвідчують їх особу.
11. Доступ до матеріальних носіїв конфіденційної інформації, що є власністю держави, надається членам комісії за письмовою резолюцією керівника організації або вповноваженої ним особи на приписі про здійснення перевірки.
12. Перед початком перевірки ПОДТ проводить підготовчу роботу, під час якої вивчаються основні функції та особливості діяльності організації, пов'язані з конфіденційною інформацією, що є власністю держави, узагальнюються та аналізуються наявні матеріали щодо стану обігу такої інформації, а також визначаються напрями перевірки.
13. Про заплановану перевірку організації ПОДТ завчасно повідомляє відповідні органи (підрозділи) Служби безпеки України, у сфері контррозвідувального забезпечення яких перебувають зазначені організації (далі - оперативні підрозділи).
14. Оперативні підрозділи відповідно до зазначеного повідомлення не пізніше ніж за два тижні до початку перевірки письмово інформують ПОДТ про додержання організаціями, що перевірятимуться, законодавства у сфері охорони конфіденційної інформації, що є власністю держави, можливі передумови до розголошення цієї інформації та/або втрати її матеріальних носіїв, надають пропозиції щодо порядку проведення та напрямів перевірки, а також уключення до складу комісії співробітників цих підрозділів.
15. За результатами вивчення отриманих матеріалів у ПОДТ складається план перевірки, у якому зазначаються напрями перевірки та конкретні питання, що підлягають з'ясуванню, визначаються розподіл обов'язків між членами комісії та терміни виконання поставлених перед ними завдань.
План перевірки підписується членами комісії та затверджується керівником ПОДТ, що організовує перевірку.
Перед початком перевірки керівник ПОДТ перевіряє підготовленість членів комісії до проведення перевірки, проводить їх інструктаж.
16. Термін проведення перевірки визначається керівником ПОДТ, виходячи з виду перевірки, відомостей і пропозицій, наданих оперативним підрозділом, обсягів робіт, необхідних для вивчення в організації фактичного стану обігу конфіденційної інформації, що є власністю держави, відповідно до покладених на комісію завдань, і не може перевищувати десяти робочих днів.
У разі складності перевірки її термін на підставі мотивованих пропозицій керівника ПОДТ може бути продовжений за рішенням керівництва Служби безпеки України чи його органу до двадцяти робочих днів.
17. Перевірка починається зі співбесід з керівником організації або вповноваженою ним особою, керівником канцелярії, начальником РСО, під час яких уточнюються особливості діяльності організації, пов'язаної з конфіденційною інформацією, що є власністю держави, місця, де обробляється та зберігається така інформація, визначається порядок організації перевірки. За результатами співбесід, у разі потреби, головою комісії корегується завдання кожному члену комісії.
18. Перевірка проводиться в присутності керівника канцелярії та начальника РСО організації чи їх заступників, а на окремих дільницях - працівників канцелярії та РСО. Під час проведення перевірки можуть бути присутніми керівники структурних підрозділів організації або їх заступники.
19. При проведенні перевірок комісією вивчаються:
акти попередніх перевірок, матеріали службових розслідувань за фактами розголошення конфіденційної інформації, що є власністю держави, втрати її матеріальних носіїв (якщо мали місце такі факти), стан виконання викладених у них рекомендацій;

................
Перейти до повного тексту