- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Центральне управління
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2017 р.
за № 1127/30995
Про затвердження Інструкції про порядок здійснення Службою безпеки України контролю за додержанням порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни
Відповідно до статті
10, пункту 7 частини першої статті
24 Закону України
"Про Службу безпеки України" ,
Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 736, з метою удосконалення порядку здійснення органами Служби безпеки України контролю за додержанням порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення Службою безпеки України контролю за додержанням порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність,
наказ Служби безпеки України від 17 серпня 2006 року № 550 "Про затвердження Інструкції про порядок здійснення Службою безпеки України контролю за обігом документів, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2006 року за № 1046/12920.
3. Начальникам Управління правового забезпечення та Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби генерал армії України |
В. Грицак |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального управління
Служби безпеки України
18.08.2017 № 471
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2017 р.
за № 1127/30995
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок здійснення Службою безпеки України контролю за додержанням порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок організації і здійснення органами Служби безпеки України (далі - СБУ) контролю за додержанням в органах державної влади, інших державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим (далі - об’єкти перевірки) порядку обліку, зберігання і використання (далі - обіг) документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни (далі - службова інформація).
2. Контроль за обігом документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок.
3. Планові перевірки стану обігу документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, проводяться не частіше ніж один раз на три роки.
4. Перевірки проводяться:
Департаментом охорони державної таємниці та ліцензування СБУ (далі - ДОДТЛ) - щодо об’єктів перевірки, які перебувають у сфері здійснення повноважень підрозділів Центрального управління (далі - ЦУ) СБУ;
регіональними органами СБУ - щодо об’єктів перевірки, які перебувають у сфері здійснення повноважень цих регіональних органів.
За рішенням Голови СБУ або особи, що виконує його обов’язки, заступника Голови СБУ згідно з розподілом функціональних обов’язків ДОДТЛ має право здійснювати позапланові перевірки стану обігу документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, щодо об’єктів перевірки, які перебувають у сфері здійснення повноважень регіонального органу СБУ.
Про факт проведення такої перевірки та її результати ДОДТЛ інформує керівника вищезазначеного регіонального органу.
5. На об’єктах перевірки, які провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, перевірки стану обігу документів та інших матеріальних носіїв, що містять службову інформацію, можуть проводитися разом з перевірками стану охорони державної таємниці.
6. Перевірки на об’єктах перевірки проводяться комісіями СБУ (далі - комісії), до складу яких входять голова та члени комісії. Комісії формуються у складі не менше трьох осіб із посадових осіб ДОДТЛ, підрозділів охорони державної таємниці регіональних органів СБУ (далі - ПОДТ), а у разі потреби - співробітників заінтересованих органів (за їх згодою) або підрозділів СБУ.
II. Порядок планування та організації перевірок
1. Перевірки організовуються та здійснюються як на плановій, так і на позаплановій основі.
Графіки перевірок складаються на півроку з урахуванням наявної в ДОДТЛ або ПОДТ інформації щодо стану обігу документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, на об’єктах перевірки та пропозицій органів (підрозділів) СБУ, у сфері контррозвідувального забезпечення (далі - оперативні підрозділи) яких перебувають об’єкти перевірки, що надаються до 10 числа місяця, який передує плановому періоду.
Графіки перевірок затверджуються до 20 числа місяця, що передує плановому періоду:
у ЦУ СБУ - начальником ДОДТЛ;
у регіональному органі СБУ - начальником регіонального органу СБУ.
2. У графіках перевірок зазначаються відомості про:
об’єкти перевірки, які планується перевіряти;
мету проведення перевірки;
дату проведення останньої перевірки;
дату (місяць) проведення перевірки.
3. ДОДТЛ та ПОДТ до 25 числа місяця, що передує плановому періоду, надсилають до оперативних підрозділів витяги з графіків перевірок.
4. На підставі витягів з графіків перевірок оперативні підрозділи за п’ятнадцять календарних днів до початку проведення планової перевірки інформують ДОДТЛ та ПОДТ про додержання об’єктами перевірки, що перевірятимуться, вимог нормативно-правових актів, що регламентують порядок поводження зі службовою інформацією, про можливі передумови розголошення цієї інформації та/або втрати її матеріальних носіїв, надають пропозиції щодо включення до складу комісії співробітників цих підрозділів.
5. Планові перевірки на об’єктах перевірки проводяться з обов’язковим попереднім повідомленням їх керівників.
Підставою для проведення перевірки є розпорядження ЦУ СБУ або регіонального органу СБУ.
Про проведення планової перевірки керівник об’єктка перевірки повідомляється письмово не менш як за десять робочих днів до її початку.
Повідомлення містить:
найменування об’єкта перевірки, що перевірятиметься;
найменування підрозділу ЦУ СБУ чи регіонального органу СБУ, який проводитиме перевірку;
дату початку перевірки;
період діяльності, який перевірятиметься.
Повідомлення надсилається рекомендованим поштовим відправленням чи телефонограмою, доставляється підрозділами урядового фельд’єгерського зв’язку, підрозділами органів спеціального зв’язку або вручається керівнику об’єкта перевірки (особі, яка виконує його обов’язки) під особистий підпис.
6. Позапланові перевірки об’єктів перевірки проводяться за рішенням начальника ДОДТЛ або начальника регіонального органу СБУ з попереднім повідомленням їх керівників за наявності таких підстав:
отримання інформації про загрозу витоку службової інформації;
необхідність перевірки інформації щодо ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, об’єктами перевірки, отриманої під час проведення контррозвідувальних та оперативно-розшукових заходів;
потреба у здійсненні контролю за усуненням порушень, виявлених під час попередньої перевірки.
7. Перед початком перевірки проводиться підготовча робота, під час якої вивчаються основні функції та особливості діяльності об’єкта перевірки, пов’язані з обігом документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, вивчаються матеріали, отримані від оперативних підрозділів, узагальнюються та аналізуються наявні матеріали щодо стану захисту службової інформації, а також визначаються напрями перевірки.
За результатами підготовчої роботи, а також вивчення отриманих від оперативних підрозділів матеріалів головою комісії складається план проведення перевірки, у якому зазначаються напрями перевірки, розподіляються обов’язки між членами комісії та визначаються строки виконання поставлених перед ними завдань.
План проведення перевірки підписується членами комісії та затверджується:
у ЦУ СБУ - начальником ДОДТЛ або його заступником згідно з розподілом функціональних обов’язків;
у регіональному органі СБУ - начальником регіонального органу СБУ або його заступником згідно з розподілом функціональних обов’язків.
8. Загальний строк проведення перевірки визначається з урахуванням інформації, наданої оперативним підрозділом, та обсягів робіт, необхідних для вивчення фактичного стану обігу документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, на об’єкті перевірки, але не може перевищувати п’ятнадцяти робочих днів.
У разі складності перевірки її строк може бути продовжений за ініціативою голови комісії за погодженням з посадовою особою, яка затвердила графік проведення перевірки, та з відповідним інформуванням керівника об’єкта перевірки.
Строк проведення перевірки може бути продовжено на десять робочих днів.
III. Порядок проведення перевірки
................Перейти до повного тексту