- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 червня 2005 р.
за N 628/10908
Про затвердження Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам Державної прикордонної служби України
1. Затвердити Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам Державної прикордонної служби України (додається).
2. Начальникам (командирам) органів Державної прикордонної служби України:
затвердити склад комісій з установлення стажу роботи, який дає працівнику право на отримання щомісячної надбавки за вислугу років, та організувати їх роботу;
витрати, пов'язані з виплатою щомісячної надбавки за вислугу років, здійснювати за рахунок та в межах фонду оплати праці.
3. Виплату працівникам Державної прикордонної служби України щомісячної надбавки за вислугу років провадити згідно з чинним законодавством.
4. Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - Командувача Прикордонних військ України від 24 квітня 2001 року
N 225 "Про затвердження Положення про умови та порядок виплати працівникам Прикордонних військ України надбавки за вислугу років", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 травня 2001 року за N 409/5600, визнати таким, що втратив чинність.
5. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра праці та соціальної політики України | М.М.Литвин В.І.Тьоткін |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
20.05.2005 N 382
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 червня 2005 р.
за N 628/10908
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам Державної прикордонної служби України
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам Державної прикордонної служби України (далі - Положення) урегульовує порядок і умови виплати працівникам Державної прикордонної служби України, які повністю або частково фінансуються з бюджету, щомісячної надбавки за вислугу років.
1.2. Дія Положення не поширюється на працівників (керівників, спеціалістів і службовців), для яких нормативно-правовими актами встановлено інші розміри, порядок та умови виплати надбавок за вислугу років або за стаж роботи.
1.3. У разі, коли обчислені для працівників згідно з цим Положенням розміри щомісячної надбавки за вислугу років нижчі від раніше встановлених розмірів надбавки за безперервну роботу в Прикордонних військах України, цим працівникам за час роботи в даному органі Державної прикордонної служби України щомісячна надбавка за вислугу років зберігається у раніше встановлених розмірах до настання права на щомісячну надбавку в більшому розмірі.
1.4. У разі, коли стаж роботи, обчислений відповідно до цього Положення, дає право на одержання надбавки в більшому розмірі, перерахунок за минулий час за раніше виплаченими сумами надбавки за вислугу років не провадиться.
2. Порядок виплати щомісячної надбавки за вислугу років
2.1. Працівникам Державної прикордонної служби України залежно від стажу роботи виплачується щомісячна надбавка за вислугу років до посадових окладів (ставок) у таких розмірах на місяць:
за вислугу понад 2 роки - 5 відсотків;
за вислугу понад 5 років - 10 відсотків;
за вислугу понад 10 років - 15 відсотків;
за вислугу понад 15 років - 20 відсотків;
за вислугу понад 20 років - 25 відсотків.
2.2. Розмір надбавки визначається залежно від стажу роботи, який дає право на отримання такої надбавки (далі - стаж роботи), і обчислюється, виходячи з посадового окладу (ставки) за основною посадою (професією) без урахування інших надбавок і доплат.
У разі виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника надбавка обчислюється з посадового окладу за основною посадою.
Якщо посадові оклади (ставки) згідно з умовами оплати праці підвищуються, то надбавка обчислюється виходячи з новоутворених (підвищених) посадових окладів (ставок).
2.3. Нарахування та виплата надбавки провадиться щомісяця за фактично відпрацьований час у межах установленого фонду оплати праці.
2.4. Надбавка виплачується з дня прийняття на роботу в разі наявності стажу роботи, який дає право на одержання надбавки, а працюючим - з дня введення в дію цього Положення.
Працівникам, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищення надбавки, розмір надбавки змінюється з початку наступного місяця, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, перебувають в органі Державної прикордонної служби України, або з дня подання таких документів працівником.
2.5. Надбавка не виплачується працівникам, які працюють за сумісництвом, тимчасовим і сезонним працівникам, особам, які відбувають виправні роботи (у тому числі за місцем роботи без позбавлення волі), а також за період адміністративного арешту.
3. Обчислення стажу роботи, який дає право на виплату щомісячної надбавки за вислугу років
3.1. До стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується час роботи:
у Державній прикордонній службі України, Прикордонних військах України та СРСР;
у Збройних Силах та в інших військових формуваннях, утворених відповідно до законодавства України та СРСР;
на виборних посадах та на посадах державних службовців органів державної влади та їх апараті, а також у профспілкових органах Державної прикордонної служби України, інших військових формувань;
в установах України та СРСР за кордоном або в міжнародних організаціях, якщо перед направленням за кордон вони працювали в Державній прикордонній службі України, військових частинах і після повернення з-за кордону влаштувалися на роботу безпосередньо в Державну прикордонну службу України або у військові частини військових формувань.
3.2. До стажу роботи, який дає право на отримання надбавки, зараховується також:
період військової служби у Збройних Силах та в інших військових формуваннях, утворених відповідно до законодавства України та СРСР, Об'єднаних Збройних Силах Співдружності Незалежних Держав та Балтії;
час відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною, коли дитині необхідний домашній догляд згідно з медичними висновками, - але не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку;
час навчання на курсах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо до направлення на курси працівник працював у Державній прикордонній службі України і після закінчення навчання він повернувся на роботу в Державну прикордонну службу України;
час, протягом якого громадянин не працював у зв'язку з незаконним відстороненням від роботи (посади), а також час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу.
3.3. До стажу роботи, який дає право на отримання надбавки, не зараховуються:
періоди відбування виправних робіт (у тому числі за місцем роботи без позбавлення волі) та адміністративного арешту;
період роботи в Державній прикордонній службі України та інших військових формуваннях України, з яких працівника було звільнено за пунктом 7 статті 36, пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40, пунктами 1-3 статті 41 та за статтею
45 Кодексу законів про працю України;
період військової служби осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), військовослужбовців надстрокової військової служби, військовослужбовців-жінок, солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, звільнених з військової служби за службовою невідповідністю або у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
3.4. Період військової служби, зазначений у пунктах 3.2 та 3.3 цього Положення, обчислюється відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року
N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", із змінами.
................Перейти до повного тексту