1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України і Урядом Естонської Республіки про морське торговельне судноплавство
Дата підписання: 24.05.1995
Дата набуття чинності: 05.10.1995
Уряд України та Уряд Естонської Республіки, надалі "Договірні Сторони", бажаючи розвивати морське торговельне судноплавство між двома країнами на засадах рівності і взаємної вигоди, а також з метою подальшого розвитку міжнародного торговельного судноплавства на засадах принципів свободи мореплавства,
домовились про таке:
Стаття 1
Метою цієї Угоди є:
- регулювання і розвиток взаємовідносин між двома державами у сфері торговельного судноплавства,
- забезпечення тісного співробітництва у сфері торговельного судноплавства,
- уникнення дій, перешкоджаючих нормальному розвиткові морських перевезень,
- сприяння загальному розвиткові торговельних і економічних відносин між двома державами.
Стаття 2
В цій Угоді:
1. "Судно Договірної Сторони" - означає будь-яке судно, що зареєстроване на території цієї Договірної Сторони і несе її прапор згідно з національним законодавством. Цей термін, однак, не включає:
- військові кораблі, цивільні судна, які збудовані або використовуються за некомерційним призначенням;
- рибальські та промислові судна.
2. "Член екіпажу судна" - означає капітана або будь-яку особу, яка дійсно зайнята під час рейсу на борту судна виконанням обов'язків, що пов'язані з експлуатацією й обслуговуванням судна, та чиє прізвище включене до суднової ролі.
Стаття 3
1. Ця Угода регулює взаємовідносини між Договірними Сторонами, підтверджує їх прихильність принципам свободи торговельного судноплавства та згоду уникати дій, перешкоджуючих нормальному розвиткові світового мореплавства.
2. Кожна Договірна Сторона забезпечує суднам іншої Договірної Сторони таке ж ставлення, яке вона забезпечує своїм власним суднам у частині вільного доступу в порти, використання портів для навантаження і розвантаження вантажів, посадки й висадки пасажирів, здійснення звичайних комерційних операцій і користування всіма послугами для мореплавства, використання всього навігаційного обслуговування.
3. Положення пункту 2 цієї статті:
a) не поширюються на порти, закриті для заходу іноземних суден;
b) не поширюються на види діяльності, що зарезервовані кожною з Договірних Сторін для своїх організацій і підприємств, зокрема на національний каботаж і морське рибальство;
c) не зобов'язують Договірну Сторону розповсюджувати на судна іншої Договірної Сторони виключення з обов'язкової лоцманської проводки, що надаються своїм власним суднам;
d) не торкаються правил в'їзду і перебування іноземців.
4. Кожна Договірна Сторона гарантує суднам іншої Договірної Сторони, недискримінаційне відношення в частині портових зборів і податків у відповідності з тарифами для іноземних суден.
Стаття 4
Договірні Сторони вживуть у межах своїх законів і правил усіх можливих заходів для скорочення перебування суден у своїх портах і спрощення адміністративних, митних і карантинних формальностей.
Стаття 5
1. Документи, що підтверджують національність суден, обмірні свідоцтва та інші суднові документи, видані або визнані однією з Договірних Сторін, визнаватимуться іншою Договірною Стороною.
2. Судна кожної з Договірних Сторін, забезпечені обмірними свідоцтвами, виданими відповідно до міжнародної Конвенції про вимір суднового тоннажу 1969 року або до діючих законів, звільняються від повторного вимірювання тоннажу в портах іншої Договірної Сторони. У випадку зміни системи виміру тоннажу однією з Договірних Сторін остання інформує іншу Договірну Сторону про зміни.
Стаття 6
1. Кожна Договірна Сторона визнає посвідчення особи моряків, які видані компетентними органами іншої Договірної Сторони, і гарантує власникам таких посвідчень права, які передбачені Конвенцією про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року і Конвенцією про національні посвідчення особи моряків (Конвенція МОП N 108 від 1958 року).
2. Такими посвідченнями особи є:
- для України - Посвідчення особи моряка або Паспорт моряка;
- для Естонської Республіки - Посвідчення Естонського моряка або Сертифікат записів про службу на Естонських суднах.
3. Договірні Сторони зберігають, однак, право відмовити у в'їзді на свою територію будь-якій особі, яка має вищезазначене посвідчення особи моряка, але яку вони визнають небажаною.

................
Перейти до повного тексту